Piaggio Aerospace

Başlatan canıtez, Ara 04, 2018, 04:34 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Sipariş iptal oldu İHA'lar elinde kaldı

Avrupa'nın tek ticari askeri uçak üreticisi olan İtalya merkezli Piaggio Aerospace, Birleşik Arap Emirlikleri'nin 8 adet P1HH HammerHead İHA siparişini iptal etmesinin ardından zora girdi. Şirketin iflas ilan edebileceği konuşuluyor. Bu gelişmeler karşısında ortakların nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.
 
Birleşik Arap Emirlikleri'nin devlet destekli savunma şirketi ADASI, 8 adet insansız hava aracı siparişini "programda gecikme ve başarısızlıkları" gerekçe göstererek iptal ettiğini duyurmuştu.
 
İptal edilen siparişin 400 milyon Euro (454 milyon dolar) olduğu öğrenildi. Sendika kaynaklarından yapılan açıklamada, Piaggio Aerospace 'in Albenga'daki fabrikasında İHA'ların dört tanesinin halihazırda üretildiği duyuruldu. Bu İHA'lar Piaggio'nun ilk üretim çalışmasıydı ve Ocak ayında BAE hava kuvvetlerine teslim edilmesi planlanıyordu.
 
Piaggio, hızla büyüyen sektörde ABD ve İsrailli firmaların tekelini kırmayı amaçlıyordu. Abu Dabi merkezli Mubadala'nın bir birimi olan Piaggio, ABD'nin General Atomic, Northrop Grumman ve Lockheed Martin'in yanı sıra İsrail'in Elbit Systems ELST.TA ve İsrail Havacılık Endüstrileri (IAI) gibi firmalarla rekabet ediyordu.

http://www.kokpit.aero/siparis-iptali-piaggioyu-zora-soktu
 
İnsansız hava araçları pazarı 2018'de 6 milyar ila 10 milyar dolar arasında bir büyüklüğe ulaşırken, bu rakamın on yıl içinnde keskin şekilde artacağı öngörülüyor. Mesajı Paylaş

farabi

Piaggio zaten yıllardır ciddi finansal zorluklarla boğuşuyordu. Şirket Abudabi varlık fonu kontrolündeyken ve tam da Çinlilere satışı konuşulurken , iflası getirecek bu iptalin yaşanması çok garip değil mi ?

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter