Türkiye Cumhuriyet'inin Denizlerdeki Münhasır Ekonomi Bölgeleri

Başlatan musti, Kas 02, 2018, 01:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

Durum Türkiye içinde de 3 sene öncesi ile aynı değil. Ekonomi kötüye gittikçe Suriyeli "misafir"lere karşı da bakış biraz ekşiyor. Bunun nereye gidebileceğini görmek mümkün değil. Eli ayağı tutan Suriyeli de kendisini Avrupa'ya atmak isteyecektir.


SG devriyeleri, uçuşlar vs vs, tasarruf tedbirlerine ister istemez takılacaktır. Bu er geç olacak. Mesajı Paylaş

TULGA

İstermisiniz tam da Adb'nin S-400 nedeniyle uygulamaya koyacağı tedbirler ile AB'nin D.Akdenizdeki Türkiye hamleleri nedeniyle planladığı yaptırımlar arefesinde 1 hafta 10 gün içerisinde Fırat'ın Dogusu'na operasyon başlasın... Mesajı Paylaş

HDS

Operasyonun ismi de "Ölmüş Eşek Kurttan Korkmaz" olsun mu? Olacağı o çünkü. Mesajı Paylaş

TULGA

Galiba öyle olur hocam Mesajı Paylaş

augustine

15 Temmuz gecesi sürpriz olmaz.. Mesajı Paylaş

alekoaler

İktidar sahibinin, içeride böyle bir atraksiyona şiddetle ihtiyacı olduğu da su götürmez.

Aylardır "bir gece ansızın" diye diye durumu zora soktular. Şimdi astarı yüzünden pahalı bir iş oldu Fırat'ın doğusuna operasyon.

Konjonktürü müsait yakalamak hem iç hem de dış durumları dikkate almayı gerektiriyor muhakkak ki fakat geri dönüşü olmayan engeller önümüze yığıldıkça yığılıyor.

İktidar sahibi içeride gerçek birlikteliği yakalayamazsa daha çok birikecek bu engeller.

Bana kalsa yarın "cuma"! Mesajı Paylaş

TULGA

Doğu Akdeniz'de enerji kaynaklarını yağmalamak isteyen Yunan ve Rumlar, ABD, AB, İsrail ve Mısır'la anlaşarak, Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakkını gasp etmeye çalıştı. Ancak Türkiye, şantaj ve baskılara boyun eğmeyerek bölgeye Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemisiyle, Fatih ve Yavuz sondaj gemilerini gönderdi. Yunanistan fırkateynlerinin, Türk gemilerine yönelik tacizleri ise donanma tarafından engellendi. Yunanlar her seferinde, arkalarına bile bakmadan kaçtı. Son olarak, Yavuz sondaj gemisinin bölgeye gönderilmesinin ardından, Yunanistan ve Rum kesimi AB'ye yalvararak 'Türkiye'yi durdurun' çağrısı yaptı.   
 
BM'DEN SKANDAL TEKLİF
 
Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanmasını "yasadışı" olarak nitelendiren AB, birçok kez yaptırım tehdidi de savurdu. Brüksel, dün skandal bir adım daha attı. Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını öngören teklif, AB Komisyonu'na sunuldu. Ancak Türkiye'nin haklarını engelleyemeyeceğini gören AB'nin yaptırımlarının 'göstermelik' olduğu dikkati çekti. Söz konusu yaptırımların Rum-Yunan ikilisinin 'gazını almaktan' öteye geçemeyeceği de itiraf edildi.
 
AB diplomatlarından biri, Türkiye'nin elindeki kozlar karşısında pozisyonlarının zayıf olduğunu açıkça dile getirdi. İsmini vermeden Reuters'a konuşan diplomat, "Hassas bir denge tutturmaya çalışıyoruz. Çünkü göç, NATO ve terörle mücadelede Türkiye'nin işbirliğine ihtiyacımız var. Bazı üye ülkeler Türkiye'den geçen enerji nakil hatlarına muhtaç, bu yüzden adımlarımızı dikkatli hesaplıyoruz. Daha geniş ekonomik yaptırımlar beklemeyin" diye konuştu. Söz konusu teklifin, pazartesi günkü AB Dışişleri Bakanları toplantısından sonra açıklanmasının hedeflendiği kaydedildi.
 
EKONOMiYi ETKİLEMEZ
 
AB Komisyonu'na sunulan teklif metninde; Ankara'yla üst düzey temasların askıya alınması, Türkiye'yle AB arasında yürütülen Kapsamlı Hava Taşımacılık Anlaşması müzakerelerinin durdurulması, üyelik öncesi fonların 2020'den itibaren azaltılması, kredilerin kısıtlanması gibi, ekonomiyi etkilemeyecek 'sembolik' yaptırımlara yer verildi.
 
Kaynak: (Güneş) Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Üstadlar geri kabul anlaşmasından caymamız, askıya almamız durumunda herhangi bir şekilde bu caymanın yaptırımı var mı anlaşma metninde. Mesajı Paylaş

Karabasan

Fatih sondaj gemisinin şu anda 170 milyar metreküp seviyesinde bir rezerv keşfine ulaştığı söyleniyor. Avrupa Birliğinin üye devletleri bilgilendirdiği iddia ediliyor.
http://www.skai.gr/.XSrq39ipnCQ.twitter Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

TULGA

Resmi açıklama ile teyid edilir inşallah. Kesinleşirse çok güzel haber olacak. Bulunduğu iddaa edilen kuyu hangisi acaba?

Antalya açıklarındaki sondaj mı yoksa Kıbrıs batısındaki sondaj mı? Mesajı Paylaş

petibor

Türkiye'nin yıllık ithalatı 50 milyar metre küp mukayese için Mesajı Paylaş

factoraptor

Rezervler paketler halinde olabiliyor genelde, daha fazlası da olabilir çevresinde Mesajı Paylaş

petibor

Orda bir yerde 150 milyar varil petrol var bulan en büyük petrol üreticisi ülkelerden olacak bu kadar şey boşuna çıkmaz kesin bizim tarafta o petrol yada gaz. Daha derini delsinler daha çok boru alsınlar illaki var bir yerde. Mesajı Paylaş

NoLoven

Bulunan bölge BAF açıklarında Fatih Sondaj gemisince bulunmuş. Mesajı Paylaş

Terra

Bu bilgi de geçen gün paylaştığınız VW işi yattı haberi ile aynı kaynaktan mi sayın NoLoven? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter