Türkiye-Fransa İlişkileri

Başlatan Sihirbaz, Ağu 02, 2017, 09:09 ÖS

« önceki - sonraki »

kubila

Fransa ile yaşadığımız sorunlar Doğu Akdeniz ile mi sınırlı sadece? Mesajı Paylaş

ÇölKaplanı

"Öğretmenim Ali benim saçımı çekti :(" Mesajı Paylaş
"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

assslan

Fransa ile yaşadığımız sorunlar Doğu Akdeniz ile mi sınırlı sadece?

Hayır. Fransa' nın pazarına girmeye çalışıyoruz, müslümanız, tüm Akdeniz' de rakibiz, tarihten gelen potansiyelimiz var, genişlemeyi seviyoruz, ABD ile uzun süren müttefikliğimiz vardı, onların vassalı konumundaki ülkelerin düşmanıyız, ülkede etkili düşman lobiler var vs...

Yani nereden baksan bir sorun var... Mesajı Paylaş

putty

Tem 01, 2020, 02:47 ÖS Last Edit: Tem 01, 2020, 03:03 ÖS by putty
Fransa hep bizim yumuşak karnımızı kaşıdı. Pkk Kürtler Ermeniler filan. Özellikle pkk konusundaki tavırları kendilerine hiç zararı olmayan bize çok zararı olan eğlenceli bir politikaydı onlar için. Şimdi Türk belasına çattılar NATO da tatbikattan çekilmişler Türkiye şikayetlerimiz ciddiye alınmıyor deyip. Çok seviyordun Türklerle meseleyi al sana mesele öttürüyoruz adamları şimdi. Madem ilişkilerimiz hep mevzuların kaşınması temelinde olacak o zaman bari böyle olsun birazda sen üzül hep ben hep ben olmaz ki. Pkk Asala hep yaptılar bunu hep biz kahrolduk onlar sırtardılar tırnaklarının ucu ile bizi sinir ettiler hep. Şimdi biz onları öttürüyoruz çok iyi oldu. Türklerle uğraşmak bunlara ulusal spor olmuştu bünyelerini sağlıklı tutuyor hiç bir yan etkiside olmuyordu. Birazda bundan ye bakalım.
Bundan sonra fırsat kollayacaklar Türklerle iyi ilişkiler geliştirmek için görürsünüz ilk fırsatta. Hemen değil tabi ama bundan derslerini aldılar Türkiye ile gerilimi giderecekler ilk fırsatta. Gerilim dediğim Libya gerilimi değil yarım asırlık gerilimi yani. O küstah kendilerine zarar vermeyen yaklaşımı gözden geçirecekler çünkü ucu dokanmaya başladı kendilerine Türkiye artık sorun yaratabilen ülke oldu eskisi gibi ne yapsan höpüren köpüren başka bir şey yapamayan ülke değil . Ucu dokundu bunlar ucu dokunan şeyleri çözmek zorunda kendilerini hissederler rekabetleri var çünkü kendi aralarında zarar veren mesele onların kıta içi yarışlarında dezavantaj olur. Mesele yaratamazsan spor olur o zaman devam ederler hep mesele yaratırsan inat etmezler mesele yaratmayacak özeni gösterirler. Bunlar başka dilden anlamazlar mıy mıy yaparsan ezik müstemleke muamelesi yapar dahada ezerler. Dik gidersen şarklılar gibi küsmezler öfke biriktirmezler bilakis seni ciddi ülke sınıfına koyar ona göre muamele ederler.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-nato-krizi-derinlesiyor-turkiye-ile-atisan-fransa-cekildi-5905330/ Mesajı Paylaş

TeoMan

Fransa'nın NATO'ya gram faydası yok zaten.Yanlış bilmiyorsam ülkesinde NATO üssü barındırmayan tek nato üye ülkesi.Adamlar kendi dünyalarında kendi hinterlandını elinde tutma derdinde.

Fransa'dan zerre hazzetmesemde şanına yakışmayan ergenler topluluğu tarafından yönetiliyor hem sahada hem diplomaside ayarı yiyince de ağlıyorlar.

Geçende dedim şimdide söylüyorum Fransa halkı ülkesini seviyorsa ki-birkaç gün önceki seçimlerde gördüğümüz üzere sevdiklerinin sinyalini verdiler-bu Macron ve havarilerinden kurtulur. Mesajı Paylaş

assslan

@ Teoman
Yüzde kırk katılım oranın ile ne kadar sevdiklerini gösterdiler :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter