SAHA EXPO-2018

Başlatan ocay, Şub 05, 2018, 07:53 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği'nin yönetim ve sorumluluğunda, 2018 yılından itibaren iki yılda bir gerçekleşmesi planlanan SAHA EXPO 2018 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda; savunma, denizcilik, havacılık ve uzay sanayi alanlarında harekat ortamında kullanılacak, en modern platformların alt sistemlerinin ve komponentlerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesi maksadıyla çalışan firmaların ürünleri sergilenecektir.

Avrupa ile Asya kıtalarının kavşak noktasında tarih, kültür, sanayi ve ticaret merkezi olan İstanbul'da, 13-15 Eylül 2018 tarihleri arasında Dünya Ticaret Merkezi 11inci Hall'de düzenlenecek olan SAHA EXPO 2018 Fuarı, ülkemizin dört bir yanından gelecek heyetler, firma temsilcileri ve ziyaretçiler tarafından yapılacak resmi görüşmelere vesile olacaktır.

http://sahaexpo.com/ Mesajı Paylaş

ocay

http://sahaexpo.com/katilimcilar/katilimci-listesi/

ASELSAN, HAVELSAN, TAI, TEI, METEKSAN, BMC, FNSS, TÜMOSAN gibi firmalar da katılıyor Mesajı Paylaş

Merkator

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Haluk Bayraktar seçildi

Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA) İstanbul'un Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Baykar Makina Genel Müdürü Haluk Bayraktar seçildi. Bayraktar, görevi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığına atanan Hasan Büyükdede'den teslim aldı.

SAHA İstanbul, 2015'te 27 kurucu üyesinin girişimleri ile kuruldu. Savunma sanayinde bir çok alanda faaliyet gösteren şirketleri bir şemsiye altına toplayan SAHA'nın halen 302 üyesi bulunuyor. SAHA'ya 11 üniversite de destek veriyor.

HALUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Haluk Bayraktar, 2000 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği'nden lisans derecesiyle bitirdi. 2002 yılında Columbia Üniversitesi'nde aynı alanda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2004'te Boğaziçi Üniversitesi'nde İşletme alanında doktora çalışmalarına başlamıştır.

Aynı dönemde aile şirketi bünyesinde, Milli ve Özgün İnsansız Hava Aracı Sistemleri geliştirilmesine yönelik çalışmaların projelendirme aşamalarında mühendislik yöneticiliği görevini yürüttü. Bu süreç içerisinde kavramsal tasarımdan, prototip, test, üretim ve eğitim aşamaları vb. ürün yaşam döngüsü kapsamında devam eden iş süreçlerinde görev aldı.

Haluk Bayrakar halen Baykar Makine'nın genel müdürlüğünü yürütüyor.

http://www.kokpit.aero/saha-istanbul-haluk-bayraktar Mesajı Paylaş

Terra

Meteksan Savunma SAHA EXPO'da

Türk savunma ve havacılık sektörünün henüz el atmadığı alanlarda, yenilikçi ve rekabetçi ürünler geliştirme vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren Meteksan Savunma, 13-15 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek SAHA EXPO'da, yerli, milli ve iş birliğine açık çözümlerini sergileyecek.

Meteksan Savunma Genel Müdürü Tunç Batum yaptığı açıklamada, "Meteksan Savunma olarak, özellikle platformlara yönelik, ileri teknoloji içeren alt sistemler tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz. Savunma ve havacılık alanında, açık ve örtülü ambargoların uygulandığı bir dönemde, sektör firmaları ile daha fazla çalışmak; sektördeki sinerjiyi arttırmak arzusundayız. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda, milli savunma ve havacılık sanayimizin gelişmesi ve yerli ürünlerin sayısının attırılması için, elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bu düşüncelerle SAHA İstanbul'a üye olduk ve SAHA EXPO'yu da bu düşüncelerimizi gerçekleştirebileceğimiz bir platform olarak görüyoruz. SAHA EXPO'da, Türk savunma ve havacılık sanayisini daha ileri nasıl götürebiliriz diye düşünen tüm paydaşlarımızla bir araya geleceğiz ve inanıyorum ki yeni ve sürdürülebilir iş birliklerinin temellerini atacağız." dedi.

Retinar Çevre Gözetleme Radarı SAHA EXPO'da olacak

Meteksan Savunma, SAHA EXPO'da, yerli ve milli ürünlerin, iş birliği içinde geliştirilmesi vizyonunun en iyi örneklerinden biri olan Retinar Çevre Gözetleme Radarı'nı sergileyecek.

Meteksan Savunma, Retinar Çevre Gözetleme Radar Ailesi'ni, yenilikçi bir yaklaşımla; gelişen ihtiyacı öngörerek ve herhangi bir proje almadan, öz kaynakları ile geliştirdi ve ailenin ilk üyesi Retinar PTR'nin lansmanını, 21 Kasım 2014'te gerçekleştirdi.

İlerleyen süreçte, radarı, Türkiye ve dünyada farklı kullanıcıların ilgisine sunan Meteksan Savunma, gelen yorumlarla ürün ailesi daha da geliştirdi. Dünya pazarına, Türk mühendislerinin, ileri teknolojiye sahip, özgün bir ürünü olarak çıkan Retinar, 2017 yılının Ağustos ayında, dost ve müttefik bir ülkeden ilk siparişini aldı. Bu yılın Nisan ayında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından da kullanılmaya başlanan Retinar, Temmuz ayında ise bir Avrupa ülkesi için sipariş edildi. Böylece, Meteksan Savunma inisiyatif alarak geliştirdiği yerli ve milli çözüm Retinar'ın önemli bir ihtiyaç için aranan ürün olduğunu gösterdi.

Meteksan Savunma, Retinar  Çevre Gözetleme Radar Ailesi'nin, zaten yüksek olan yerlilik oranını, daha da arttırmayı hedefliyor. Firmanın faaliyet alanında bulunmayan, Retinar OPUS'taki elektro-optik kamera gibi bileşenlerin, yurt içi iş birlikleri ile yerlileştirilmesi konusunda da çalışmalar sürüyor. Ayrıca, Retinar ürün ailesi üzerine şekillendirdiği KAPAN Drone Savar Sistemi gibi çözümlerde de yerli firmalarla iş birlikleri yapıyor.

Meteksan Savunma, SAHA EXPO'da, ziyaretçilerini, H-08 numaralı standında ağırlayacak.

Retinar Ürün Ailesi

Retinar Çevre Gözetleme Radar Ailesi, Meteksan Savunma'nın, MİLDAR projesi ile elde ettiği milimetre dalga radar teknolojileri ile 2010'lu yıllarda gündemin üst sıralarına taşınan çevre güvenliği ihtiyaçlarının bir araya gelmesi ile ortaya çıktı.

Retinar ürün ailesi, hâlihazırda; Retinar PTR, Retinar PTR-X ve Retinar OPUS'tan oluşuyor. Ailenin üyeleri, kullanım alanlarına göre farklı özellikler taşıyor. Örneğin, kırsal arazide mobil olarak gözetleme yapılması gerektiğinde, en uygun çözüm olarak Retinar PTR öne çıkıyor. Batarya ile çalışan Retinar PTR, 2 adet sırt çantasında taşınabilecek kadar küçük ve hafif.

Kritik tesis güvenliği söz konusu olduğunda ise Retinar PTR-X devreye giriyor. Ailenin diğer üyeleri gibi, mevcut veya yeni kamera sistemleri ile birlikte çalışabilen bu çözümde, her bir radar, çok sayıda kamerayı yönlendirebiliyor. Havalimanları, enerji tesisleri, askeri tesisler gibi tüm kritik tesislerde sabit kullanım için uygun olan Retinar PTR-X, gerektiğinde araç üstünde de kullanılabiliyor.

Termal ve gündüz kamera sisteminin radar ile birlikte kullanıldığı Retinar OPUS ise gerekli hâllerde, sabit olarak da kullanılabiliyor.

Retinar OPUS, her tür tesis için giderek daha büyük tehdit hâline gelen, özellikle küçük İHA'ların tespit edilmesi amacıyla da etkin şekilde kullanılabiliyor. Meteksan Savunma, bu kapsamda, Retinar OPUS üzerinde şekillendirdiği KAPAN Drone Savar Sistemi'ni geliştirdi. Sistem, Retinar OPUS ile tespit ve teşhis ettiği drone'ları, diğer yerli firmalar tarafından sağlanan RF karıştırıcı ve lazer sistemi ile etkisiz hale getiriyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/09/05/meteksan-savunma-saha-expoda/ Mesajı Paylaş

Topgun

Evet, gelenleri görelim? 13 açılış günü tüm gün oradayım. Bizim teknik katılıyor, davetiye için pazartesi günü soracağım. Mesajı Paylaş

Merkator

Yerli savunma 'SAHA'ya çıkıyor

Savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisine yönelik üretim yapan, stratejik öneme sahip sistem ve teknolojiler geliştiren yüzlerde firma, 13 -15 Eylül arasında SAHA EXPO Fuarı'nda buluşuyor

Baykar, Aselsan, TAİ, Roketsan, BMC Power, Kale Grubu, Roketsen, Havelsan, TAİS, Turkish Technic, Akım Metal ve Altınay Robotik gibi dev firmaların yanı sıra orta ve küçük ölçekteki üreticilerin de yer alacağı SAHA EXPO 2018 ile yerli üretimde yeni bir dönem başlayacak. SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar katılımcı firma profiliyle, ulusal ve uluslararası ziyaretçileriyle, ihracata yönelik uluslararası ilişkilerin kurulacağı ikili iş görüşmeleriyle, fuar sırasında düzenlenecek konferanslar ile SAHA EXPO Fuarı'nın, savunma sanayiinde millileşmesinde ihtiyaç duyulan önemli bir boşluğu dolduracağını ifade etti. Ukrayna, Bangladeş, Libya, Ürdün, Sudan, Malezya, Belarus, Kazakistan, Hindistan, İtalya, Beyaz Rusya, Ukrayna ve Endonezya'dan savunma, havacılık, denizcilik ve bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaların üst düzey yetkilileri, parlamento mensupları, ordu üyeleri fuara katılacak.

SAHA EXPO 2018 sırasında paneller düzenlenecek. Fuarın ilk günü gerçekleştirilecek, "Teknolojik Dönüşüm" panelinde savunma, havacılık ve uzay sanayiinde geleceğin teknolojileri "Nasıl Başardılar?" panelinde SAHA İstanbul üyesi firmaların ilham veren başarı hikayeleri anlatılacak. "Üretilmeyeni Üretebilmek" konulu panelde milli kritik ürünleri nasıl bir ekosistemle üretir hale gelebileceği konuşulacak. "Sektörel tedarik modeli ve teşvikler" panelinde teşvik sistemleri, finans ve tedarik modelini daha etkin kılmanın yolları, "Test ve Sertifikasyon" panelinde ise gerekli kalifikasyon ve sertifikasyonlar için yapılması gerekenler konunun uzmanları tarafından anlatılacak.

http://www.kokpit.aero/saha-yerli-savunma Mesajı Paylaş

Topgun

Gelmeyi düşünen varsa, bizim Teknikten davetiye ayarlıyorum. bilginize. Mesajı Paylaş

Merkator

Savunma ve havacılık imalatçıları İstanbul Fuar Merkezi'nde buluşuyor

Savunma ve havacılık konusunda imalat, tasarım yapan şirketlerin kurduğu SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği organizasyonunda gerçekleştirilen SAHA EXPO, bugün kapılarını açtı. İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyonda şirketler arasındaki iş birliğinin artırılması hedefleniyor.

Toplam 183 firmanın katıldığı SAHA EXPO'da ayrıca savunma sanayi ürünleri de sergileniyor. Fuara gelen şirketler arasında ASELSAN, Baykar, BMC, Boeing, FNSS, HAVELSAN, Kale Grubu, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Milli Savunma Bakanlığı - Askeri fabrika ve tersaneler, ROKETSAN, Savunma Teknolojileri Mühendislik AŞ, TAIS Gemi İnşa ve Pazarlama, THY Teknik, TÜMOSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) ve TUSAŞ Motor Sanayii AŞ bulunuyor.

http://www.kokpit.aero/saha-expo-kapilarini-aciyor Mesajı Paylaş

Topgun

Fuar oldukça küçük, minimal düzeyde tutulmuş, genelde pazarlama ve satış görevlilerinden müteşekkil, görsel zenginliği, yani ürünlerin çok az o da maket şeklinde olduğu, bizleri çok açmayan bir fuar olmuş. Patronlarda dolaşıyor arada onuda es geçmeyelim.

Şirketlerin muhabbetini arttırırmı bilemem lakin bir çok çalışanın diğer şirketler ile muhabbetini arttırdığı bir gerçek :) Mesajı Paylaş

Tango-1

SAHAEXPO - 2018 | Teknolojik Dönüşüm Paneli

https://www.youtube.com/watch?v=eMQO7SIjK20 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter