NERO Savunma

Başlatan nokta, Eyl 14, 2018, 10:18 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

NERO'dan ÇNRA'ya Milli Çözüm: GDB

SAHA İstanbul'da stand açan NERO Industries Çok Namlulu Roketatar Sistemleri için milli imkanlarla tasarlayıp ürettiği Güç Dağıtım Birimini (GDB) tanıttı. NERO mühendislerinin tasarladığı GDB, araçtaki jeneratör, redresör, PTO, akü gibi farklı güç kaynaklarından gelen doğru ve alternatif akımları bir merkezde topluyor ve 33 farklı alt sisteme dağıtıyor. Bu sistem sayesinde kullanıcı hangi alt sistem için hangi güç kaynağını kullanacağını bilmek zorunda kalmıyor. Elektronik alt yapısı sayesinde bakım ve lojistik kolaylığının yanı sıra yüksek güvenirlik sağlanıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/nero-dan-cnra-ya-milli-cozum-gdb/7012/1 Mesajı Paylaş

ocay

NERO gibi alt sistem üreticilerinin sayısının artması lazım Mesajı Paylaş

Terra

Nero Endüstri için 2018 rekor yılı oldu

Nero Endüstri, 2018 yılını yaklaşık 6.000 sistem teslimatı ile kapatarak kendi rekorunu kırdı.

Nero Endüstri tarafından teslim edilen ürün ailesi; ARMA Güç Sistem Çözümleri, ARES İnfilak Bastırma Sistemleri ve MARS KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemlerinden oluştu. 2018 yılında ARMA ailesinden 2.500 ürün, ARES ailesinden 3.000 ürün ve MARS ailesinden 500 ürün teslim edildi. Teslimat yapılan ülkeler arasında Kanada, Amerika, Ukrayna, Tayland, Almanya; firmalar arasında ise BMC, FNSS, ASELSAN, DND, ROSHEL yer aldı. Sistemler, KIRPI ve VURAN başta olmak üzere, farklı platformlara entegre edildi. Nero Endüstri'nin bu ürünleri, dünya genelinde, 18 ülkenin silahlı kuvvetleri ve emniyet güçleri tarafından kullanılıyor.

Nero Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ökçün, başarılarının tesadüf olmadığını şu sözlerle vurguladı: "Ürünlerimizin her biri, üstün özellikleri ile alanında kendisini ispat etmiş durumda. Bu nitelikleri, ürünlerimizin, dünya genelindeki birbirine rakip firmalar tarafından da tercih edilmesini sağlıyor. Örneğin, Eurosatory 2018 fuarında, farklı stantlarda sergilenen 27 araçta, Nero Endüstri'nin ürünleri bulunuyordu. 2018 yılında, yaklaşık 6.000 adetlik teslimat sayısına ulaşmamızda, bu husus da çok etkili oldu. Sektörümüzde, teslimat sayılarını derleyen bir kurum bulunmadığı için biraz temkinli yaklaşmak istiyoruz ama Nero Endüstri, teslim edilen sistemlerin sayısı bakımından, muhtemelen Türkiye'nin en büyük alt sistem tedarikçisi haline geldi. Bu noktaya gelmemizde, Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir ve tüm Savunma Sanayii Başkanlığı ekibinin; ayrıca BMC, FNSS ve Nurol Makina firmalarının çok önemli bir payı var. Kendilerine şükranlarımı sunmak istiyorum."

Nero Endüstri, 2019 yılı için, hedeflerini daha da yükseltiyor. Ürün ailesine yeni çözümleri eklemeye hazırlanan firma, bir yandan da yurt dışında açtığı şubeleri ile hizmet verdiği ülkelerin yerel çözüm ortağı haline gelmeyi hedefliyor.

Ökçün, 2019 yılı hedeflerini şöyle açıklıyor: "Ürünlerimiz, dünya pazarlarında, henüz potansiyellerinin tamamına ulaşmadı. Nero Endüstri tanındıkça, ürünlerimizin yarattığı müşteri memnuniyeti yayıldıkça, mevcut ürünlerimizin pazarı daha da genişleyecek. Yeni ürünlerimizin de pazara çıkacağı 2019'da, 2018'teki teslimat sayımızı aşmayı ve sektördeki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz."

Nero Endüstri A.Ş., kara, deniz ve hava platformları alt sistemlerinin tasarımı, üretimi ve kalifikasyonu alanlarında sektöre hizmet vermek için, 2009 yılında kuruldu. Güç ve dağıtım sistemleri (Yardımcı Güç Üniteleri, Askeri Jeneratörler, AC/DC Dönüştürücüler), İnfilak Bastırma Sistemleri ve KBRN tespit ve filtrasyon sistemlerinden oluşan üç ana alanda faaliyet gösteren firmanın, Ankara'da 12.000 m2'lik üretim ve Ar-Ge tesisi; Sakarya'da ise 60.000 m2'lik üretim tesisi bulunuyor.

Nero Endüstri, askeri projeler için geçerli olan ulusal ve NATO kleransları ve 125'i mühendislerden oluşan 200 çalışanıyla dünya çapında faaliyet gösteren büyük savunma firmalarına, ürün ve servis desteği sağlıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/18/nero-endustri-icin-2018-rekor-yili-oldu/
Mesajı Paylaş

nokta

Ukrayna Ordusuna "NERO" koruması

Yangın söndürme ve infilak bastırma sistemleri başta olmak üzere kara, deniz ve hava platformlarına yönelik alt sistemlerin tasarımı, üretimi ve kalifikasyonu alanlarında savunma ve havacılık sektörüne hizmet veren Nero Endüstri özgün olarak geliştirdiği Lazer İkaz ve Sis Havanı Sistemleri'nin ilk satışını Ukrayna'ya gerçekleştirecek.

Ukrayna Ordusu tarafından tercih edilen Lazer İkaz ve Sis Havanı Sistemlerinin satışıyla ilgili anlaşma 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında imzalanacak. %90 yerlilik oranına sahip sistemden Ukrayna'ya toplamda 90 set teslim edilecek.

Lazerle hedeflemenin yapıldığı açıyı ve geliş yönünü tespit eden Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemi otomatik olarak sis havanlarını ateşleyerek, sisten duvar oluşturarak araç ve içindeki mürettebat için koruma sağlar. Ana muharebe tankı gibi kritik platformların yanı sıra her türlü kara aracına entegre edilebilen sistem piyasadaki rakiplerinden 4-5 kat daha düşük maliyetli ve daha etkin çözümlere sahip.

Nero Endüstri Savunma Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ökçün, Mart ayında Ankara Bilkent Otel'de düzenlenen basın toplantısında sistem ile ilgili olarak, "Düşman unsurlar tarafından atılan lazer güdümlü füze aracınıza doğru gelirken sensörler ve tespit sistemleri, kullanıcıya uyarı veriyor. Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemi, lazerle hedeflemenin yapıldığı açıyı ve geliş yönünü tespit ediyor. Sistem, otomatik olarak sis havanlarını ateşleyip, orada tankın görünmez olmasını sağlayıp, sisten duvar oluşturuyor. Tank, o anda manevra yapıp 1-2 saniye içerisinde ya uzaklaşacak ya da yönünü değiştirecek; ama füzenin hedefleme lazeri de sis bulutunun içine girdiği için füzeyi saptırma şansı çok fazla. Ya füze sapıyor ya da tank manevrayla füzenin hedefinden uzaklaşmış oluyor.

Biz bu ürünün maliyetini, inanılmaz bir şekilde efektif bir seviyeye getirdik; artık bütün taktik tekerlekli araçlara uygulanabilecek bir maliyet seviyesinde. Şu andaki pazar fiyatının beşte biri maliyetle artık askerlerin hayatını koruyabilecek, daha iyi bir sistem yaptık." açıklamasında bulunmuştu.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/30/ukrayna-ordusuna-nero-korumasi/ Mesajı Paylaş

Terra

NERO Ukrayna'da emin adımlarla ilerliyor

Özgün olarak geliştirdiği ve yerlilik oranı %90'a yaklaşan ürünleri başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere 20 farklı ülkenin güvenlik güçlerinin araçlarında görev yapan Nero Endüstri Ukrayna'daki teslimatlarını sürdürüyor.

Ukraynalı bir kara aracı üreticisi ile 500 adedin üzerinde 3 farklı tip sistem satışı konusunda anlaşma sağlayan Nero Endüstri teslimatlarına devam ediyor.

Nero Endüstri, son olarak 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'19) tanıttığı Lazer Tespit ve Sis Havanı Sisteminin düzenlenen imza töreni ile Ukrayna'ya satışını gerçekleştirmişti. %90 yerlilik oranına sahip sistemden Ukrayna'ya toplamda 90 set teslim edilecek.

Lazerle hedeflemenin yapıldığı açıyı ve geliş yönünü tespit eden Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemi otomatik olarak sis havanlarını ateşleyip sisten duvar oluşturarak araç ve içindeki mürettebat için koruma sağlar. Ana muharebe tankı gibi kritik platformların yanı sıra her türlü kara aracına entegre edilebilen sistem piyasadaki rakiplerinden 4-5 kat daha düşük maliyetli ve daha etkin çözümlere sahip.

Nero Endüstri A.Ş, kara, deniz ve hava platformları alt sistemlerin tasarımı, üretimi ve kalifikasyonu alanlarında sektöre hizmet vermek için, 2009 yılında kuruldu. Hâlihazırda 20'nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Nero Endüstri'nin ürün gamı ARMA Güç Sistemleri, ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri, MARS KBRN Filtrasyon Sistemleri ve UMAY Lazer Tespit Sis Havanı Sistemleri'nden oluşuyor.

ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri; yangın veya omuzdan atılan roket (RPG) tehdidine karşı askeri araçta bulunan personelin can güvenliğini sağlıyor. Sistem, olası yangın ya da infilak durumunu 3 milisaniyede tespit ederek 250 milisaniyede bastırıyor ve böylelikle hem personeli hem de araç içerisindeki kritik sistemleri koruyor.ARMA Güç Sistemleri, askeri nitelikli bir platformun, üzerinde taşıdığı radar veya silah sistemleri gibi faydalı yüklerin ihtiyaç duyduğu elektriksel gücün üretimi ve dağıtımını yapıyor. Entegre bir çözüm yaklaşımı ile üretilen ARMA güç sistemleri aynı zamanda, araç üzerindeki tüm elektrik üretim sistemlerini birbirinin yedeği hâline getirerek, aracın her koşulda görevini yerine getirmesini sağlıyor.MARS KBRN Tespit ve Filtrasyon Sistemleri, düşman unsurların KBRN silahları ile gerçekleştirdiği taarruzları algılıyor ve bu tip silahların ölümcül etkilerinden personeli koruyor. MARS ürün ailesi hem pozitif basınçlı sistemlerden hem de maskeli sistemlerden oluşuyor.

Ankara'da 12.000 m2'lik üretim ve Ar-Ge tesisi; Sakarya'da ise 60.000 m2'lik üretim tesisi bulunuyor.Nero Endüstri, askeri projeler için geçerli olan ulusal ve NATO kleransları sağlamakla beraber 90'ı mühendisten oluşan 180 çalışanıyla dünya çapında ürün ve servis desteği veriyor.

http://m.defenceandtechnology.com/2019/05/18/nero-ukraynada-emin-adimlarla-ilerliyor/
Mesajı Paylaş

petibor

Eskiden bir Aselsan vardı şimdi Meteksan Nero filan her biri butik birer Aselsan oldu. Türkün gücü fışkırıyor. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter