Dünyadan F-16 Haberleri

Başlatan murattekin, Eyl 07, 2018, 01:36 ÖS

« önceki - sonraki »

murattekin

Eyl 07, 2018, 01:36 ÖS Last Edit: Eyl 07, 2018, 01:39 ÖS by murattekin
İsrail F-16'sındaki bu anten ne olabilir?


Resim yüklenemiyorsa buradan da bakabilirsiniz
http://hizliresim.com/nl6mG0 Mesajı Paylaş
...

orko_8

Normal F-16'ların Radar Homing Warning System sensörüyle aynı yerde olmasından mütevellit, bir çeşit radar ikaz alıcısı olduğunu tahmin ediyorum. Açık kaynaklarda spekülasyon muhtelif. Mesajı Paylaş

HDS

Nihayetinde, oldukça büyük apertürü olan bir ya da birden çok ve muhtemelen "yönlü" almaçlar yahut göndermeçler, ya da ikisi de var. Mesajı Paylaş

saladin

bu arada not olarak hizliresim sitesi yurtdisindan gorulmuyor, o yuzden mumkunse alternatif siteler kullanilmasi iyi olur.
Mesajı Paylaş

murattekin

Üstadım burada tinypic ve imgur'e yüklemek neredeyse imkansız (kısıtlama olabilir). Ama aynı antenler şurada da var:
https://goo.gl/images/h2DQdT
Radomun gerisindekiler. Mesajı Paylaş
...

İstiklalFM

Lockheed Martin, Hindistan'da F-16 savaş uçağı kanatlarının küresel üretimi için Tata Advanced Systems Limited (TASL) ile bir anlaşma imzaladı.

Lockheed Martin yetkilisi John R Losinger, TASL'in gelecekteki tüm F-16 müşterileri için kanat sağlayıcısı olmasının F-16 küresel tedarik zincirindeki rolünü güçlendireceğini ifade ederek TASL'in bu üretim kapasitesini göstermesinin ve Lockheed Martin'in sertifikalı tedarikçisi olmasının yaklaşık 2 yıl süreceğini sözlerine ekledi. Böylece Tata 2020'nin sonlarında veya 2021'in başlarında başlayan kanat üretimi için teklif verebilecek.

Losinger, bu düzenlemenin Lockheed Martin'in TASL ile olan ortaklığını ve şirketin Yeni Delhi'nin 'Make in India (Hindistan'da yap)' programına olan desteğini güçlendirdiğini de sözlerine ekledi.

İki şirket şu anda Hindistan'da Lockheed Martin'in C-130 Hercules nakliye uçağı ve Sikorsky S-92 orta sınıf helikopterlerinin üretimindeki küresel programları destekleyen bileşenleri üreten iki ortak girişimde bulunuyor.

Lockheed Martin ve TASL ayrıca, Hindistan Hava Kuvvetleri'nin gelecekteki hava muharebe gereksinimlerini karşılamak için F-16 Blok 70'in seçilmesi durumunda Hindistan'da F-16 Blok 70 üretim lisansı için bir teklif üzerine ortaklık kuruyor.  Ancak bu ihtiyaç için değerlendirmede bulunan Losinger, F-16 savaş uçağı kanat üretimi anlaşmasının Hindistan Hava Kuvvetleri için F-16 Blok 70'in seçilmesiyle şart olmadığını belirtti.

Lockheed Martin başka bir açıklamasında da "Hindistan ile daha geniş F-16 ortaklığı kapsamında Hindistan Hava Kuvvetleri ve ihraç müşterileri için Hindistan'da F-16 üretimi anlaşması hala geçerlidir." demişti. Bu potansiyel anlaşmayı desteklemek adına, şirket yakın zamanda "Hindistan Hava Kuvvetleri'ne 600+ sayfalık kapsamlı ve tam uyumlu bir bilgi talebinde bulunduklarını onayladılar.

Kaynak: http://www.defenceturk.net/hindistan-f-16-kanat-ureticisi-oluyor Mesajı Paylaş

İstiklalFM

O işaretler 11 yıl önce Suriye'de reaktörü vuran uçaklara uygulanıyormuş.


Kaynak: https://twitter.com/IAFsite/status/1037984923213291521 Mesajı Paylaş

HDS

Hey gidi hey. Her rezillik de o "reaktör!" ile başladı ya.

Manyak herifler. Gidip Kuzey Kore'den nükleer kabiliyet andızlamaya kalkmışlar. İsrail'in dibinde. Sonra ülkelerini de kaybettiler, telef oldular. Bizi de berbat ettiler. Mesajı Paylaş


ehtiyar

Israel nekadar da güççlü, beyinleride feth edebiliyor. Mesajı Paylaş

ATMACA

Tayvan Savunma Bakanlığı tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri'nden 66 adet F-16V jeti satın alınacağını bildirildi. Projenin toplam bedelinin, lojistik destek hizmetleriyle birlikte 13 milyar dolar olması bekleniyor. Ayrıca söz konusu alımın, 2017'den beri askeri uçuşlar ile Tayvan üzerindeki baskıyı arttıran Çin ile ABD arasındaki gerilimi daha da arttıracağı tahmin edilmekte.


http://savunmasanayist.com/2019/03/07/tayvan-66-adet-f-16v-aliyor/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter