Teknofest

Başlatan canıtez, Eyl 05, 2018, 11:40 ÖÖ

« önceki - sonraki »

murattekin

Rusların bize bu ilgisi nedir? Gelecek için ürkütüyor insanı. Mesajı Paylaş
...

Baltica

Bunda anlasilmayacak ne var ki, mahallenin iki pidecisi var, birinin yagli musterisinin, mudavimi oldugu dukkanla arasi acilmis, diger pideciye gidince, musteriyi baglamak icin, ufak tefek ikram veriyorlar...  Mesajı Paylaş

canıtez

Erdoğan ve Putin'in MC-21'de uçması planlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı Teknofest'in sürpriz katılımcısı Rusya Devlet Başkanı Putin olacak. Yarın törene özel uçağı ile gelecek Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknofest'i birlikte dolaşacak.

Yarının planında ayrıca Rusların yeni yolcu uçağı MC-21'le de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in uçması yer alıyor.

İLK KEZ YURT DIŞINDA

MC-21, Rus Sivil Havacılık Sanayii'nin en iddialı uçaklarından biri. Boeing 737 ve Airbus A320'lere rakip olması hedeflenen MC-21'in halen test uçuşları sürüyor. Uçak ilk defa yurt dışına çıkarak uluslararası uçuşunu İstanbul Atatürk Havalimanı'nra yaptı.

http://www.kokpit.aero/mc-21-istanbul Mesajı Paylaş

Kabardey

Uzaktan da olsa, Rus gösterilerini izleme fırsatı buldum. Adam gerçekten döktürürdü. Yarın bende gitmeyi düşünüyorum. Bek ilgi çekici tarafı yok ama en azından hava gösterileri için güzel olabilir. Mesajı Paylaş

farabi

Dünya drone şampiyonası ve diğer yarışmalar , çok sayıda gösteri uçuşu, Beriev 200 , Antonov 178, Irkut MC21 gibi görmeye pek alışık olmadığımız çok sayıda uçağı hava araçları sergisinde  görme imkanı ve Akıncı gibi Aksungur gibi Türk havacılığının son ürünlerinin görülebileceği güzel bir etkinlik programına sahip. NuD36 ile VR uçuş , geçmişten geleceğe Türk savunma sanayi sergisi gibi güzel detaylar da var. Ancak en büyük avantajı Atatürk havalimanı. Bu destek sürerse kısa süre içerisinde dünya çapında bir organizasyona dönüşebilir. Mesajı Paylaş

petibor

Teknofest çok başarılı bir iş. THK yapsaydı keşke bu işleri zamanında Mesajı Paylaş

nokta

Akıncı Tam Kadro Teknofest'de

"Milli Teknoloji Hamlesi" sloganıyla yola çıkan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bugün başlıyor. Atatürk Hava Limanı'nın ev sahipliğinde yürütülecek olan festivali, teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve çeşitli üniversiteler destekliyor.

Savunma sanayii firmalarının da yer alacağı etkinlikte, Baykar Savunma'nın tasarladığı Akıncı İHA'nın prototipi milli mühimmat ile sergilenecek.

Bayraktar firmasının geliştirdiği TB2'den daha uzun ve geniş olan Akıncı İHA, geçtiğimiz günlerde ilk motor çalıştırma testini başarıyla tamamlamıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/akinci-tam-kadro-teknofest-de/8680/1

Mesajı Paylaş

polybolos

Hürkuş Teknofest'de yok galiba. Hava kuvvetlerinin envantere aldığına dair bir haber de henüz duymadım. Hürkuş'taki sıkıntı nedir? Mesajı Paylaş

canıtez

Teknofest'i ilk gün 110 bin kişi gezdi

Kapılarını İstanbul Havalimanı'nda açan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ni ilk gün 110 bin kişi gezdi. Geçen yıl toplamda ise 550 bin kişiyi ağırlayan organizasyonun rekor kırması bekleniyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanında düzenlenen festivale katılımcılar ve yarışmacılar renkli görüntüler oluşturdu.

MÜTHİŞ GÖSTERİLER

Bu yıl özellikle Rus havacılık sanayi tarafından geliştirilen Sukhoi Su-35, MC-21, Sukhoi Super Jet ve Beriev Be-200 tipi uçakların gelmesi dikkat çekti. Sukhoi Su-35'in manevraları büyük dikkatle izlenirken statik alanda Milli Muharip Uçağı (MMU) ile Baykar'ın Akıncı İHA'sı ilk kez sergilendi. TUSAŞ'ın Hürkuş, Hürjet, T625 ve T-129 ATAK ile ATAK-2 konseptleri yer aldı.

Statik alanda ayrıca Türk Hava Kuvvetlerinin A400 M uçağı, C160 askeri nakil uçağı, Türk Kara Kuvvetlerinin CH-47 ve Sikorsky S-70 helikopterleriyle F-4E 2020 savaş uçağı, KT1 ve T38 eğitim uçaklarının yanı sıra Sahil Güvenlik CN-235 MSA uçağı ile jandarma ve polis helikopterlerini de yakından inceleme imkanı buldu.

Festivalin son gününe kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların stantlarında da bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunulacak.

http://www.kokpit.aero/teknofest-2019-110-bin-kisi-1-gun Mesajı Paylaş

Baltica

Hurkus'un 3 adedi envanterde, Cigli'de. Ancak kabulleri sartli yapildi. Daha bir cok open item var. Peyderpey, isterleri karsilayacak sekilde, open itemler kapatiliyor. Mesajı Paylaş

DelKu

Teknofest istanbul değil Atatürk havalimanında. (Kokpit.aero ya sevgiler)geçen sene Allahın dağında istanbul havalimanında yapıldığı için izleyici sayısının göreceli olarak daha düşük olması normal Mesajı Paylaş

petibor

Eyl 18, 2019, 02:24 ÖS Last Edit: Eyl 18, 2019, 05:03 ÖS by petibor
Bu IIR mühimmat nedir? Adama sordum yeni bir mühimmat daha tanıtımı yapılmadı dedi. Küçük sidewinder gibi bir şey. Helikopter iha filan onlar için düşünüldü bence. Ben fark ettim sadece aşırtma haber yakaladım
Fuarlarda gördüğümüz Sidewinder muadili olan Göktuğ beri taraftaki aradaki boyut farkı ortada. Bu mühimmatı ATAK ta filan görebiliriz Stinger yerine. Gümbür gümbür geliyoruz
TFX in altında sergileniyordu bu yüzden dahili istasyona özelde boyutlandırılmış olma ihtimali var. Beyaz kısımdan sonra hafif bir genişlemesi var form olarak hoş bir görüntüsü var yakından görünce boru gibi düz bir füze değil yani

Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Niye IIR yapiyorsunuz fiberoptik kablolu yapsaniza demedin mi?
:) Mesajı Paylaş

HDS

Kedi olalı fare tutmuşsun @putty. Mesajı Paylaş

süper çavuş

Putty'nin bahsettiği ve fotoda görünen füze hakkında bilgisi olan var mı  ?
RAM muadili sistemin füzesi olabilirmi acaba yada putty'nin dediği gibi hava araçları için Manpads ile Göktuğ arasında kalacak bir sistem .. TVC side var .. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter