Türk F-16’larına Yerli Uçak Lastiği PETLAS'tan

Başlatan Bozok, Ağu 28, 2018, 12:09 ÖS

« önceki - sonraki »

Bozok

Türk Hava Kuvvetleri, PETLAS tarafından imal edilen F-16 iniş takım lastiklerini kullanmaya başladı. Kırşehir'deki fabrikada Türk mühendisleri tarafından tasarlanıp imal edilen lastiklerle birlikte PETLAS dünyada F-16 iniş takım lastiği imal eden üçüncü fabrika oldu.

Üretilen lastiklerin testleri, Eskişehir'deki 401'inci Filo'da yapıldıktan sonra lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti. Yerli F-16 lastikleri, Türk Hava Kuvvetleri ile birlikte Güney Kore tarafından da kullanılacak.

ÖZEL TESTLERDEN GEÇTİ

Lastiklerin testlerini, Eskişehir'de konuşlu dünyanın sayılı test filolarından biri olan 401'inci Test Filo Komutanlığı yaptı. Zorlu testlere tabi tutulan lastikler, güçlü karkas yapısı ve aşınma karakteristiğiyle dikkat çekti. Lastikler limitlerin en üst sınırlarda test edildi.

Konuyla ilgili bilgi veren PETLAS yetkilileri, "F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas' ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi" diye konuştu.

YENİ ÜRÜNLER YOLDA

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

http://www.kokpit.aero/yerli-f16-lastigi-petlas Mesajı Paylaş

Memocan

Petlas yıllar önce de üretmiyor muydu? Ara mı verdi de yeniden mi başladı? Mesajı Paylaş

Pusat

 :(  bende şöle sorayım
1987 den beri  35 yıla yakın zamandır F-16 lastıkleri nereden temin edilerek ne kadar döviz yurt dışına aktarıldı yıllar  önce de petlas reklamlarında F-16 görüntüleri eşliğinde uçak lastiğini biz  üretiyoruz diye hava atılıyordu Mesajı Paylaş

cemdogut

Şuan ön iniş takımı için üretiliyordu. Daha önce ana iniş takımı için üretilmiş ve ihraç edilmiş ama istenen standartta olmamış. Şuan da yabancı üreticilerinkine denk performans ile üretiliyor. 3 üreticiden biri olacak. ( Goodyear, Michelin, Petlas ) Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

HüsamettinErTürk

Kirpiler için üretilen lastiklerden şikayet mi var?
Kirpi Kobra isimli hesap lastiklerin dayanıksız olduğunu ve balon yaptığını iddia ediyordu.
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter