Milli Enerji Silahı 'Wattozz' İlk Kez Görüntülendi

Başlatan Trilogy, Ağu 10, 2018, 09:36 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Trilogy

Dünyanın birçok ülkesinde 1 milyondan fazla polis tarafından kullanılan uzaktan etkili elektroşok silahı Taser'e rakip olduğu belirtilen milli enerji silahı 'Wattozz'un fotoğrafları basına servis edildi. Albayraklar Şirketler Grubu Başkanı Adnan Albayrak, "Amerika'dan daha iyisini yapabiliyoruz. Silahımız yüzde yüz yerli malzeme ile üretildi" dedi.

Albayraklar Savunma A.Ş., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 günlük icraat programında, "Savunma sanayi projelerine ayrı bir önem veriyorum. Programımızda yer alan 400 projenin 48'i savunma sanayimize aittir" açıklamasının ardından, çalışmalarında sona gelinen milli elektroşok silahı 'Wattozz'un ilk fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı.

WattozzSida (Silahlı insansız deniz aracı) projesiyle dikkatleri üzerine çeken şirket, şimdi de üretimini bitirdiği uzaktan etkili kablosuz milli enerji silahı Wattozz'un dünya lansmanını yapmaya hazırlanıyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, tabancanın Türk akademisyenler tarafından yüzde yüz yerli malzemeyle üretildiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye piyade tüfeğini bile yabancı lisans altında üreten bir ülkeyken son 15-16 yılda her şey değişti. Artık dünyaya helikopter, insansız hava aracı gibi ağır silahlar satan bir ülke haline geldik. Ürettiğimiz Wattozz Enerji Silahı da bunun en büyük göstergelerinden biridir. Biz Amerika'dan daha iyisini yapabiliyoruz. Silahımız, Türk akademisyenler tarafından tamamen farklı bir teknoloji ve yüzde yüz yerli malzeme ile üretildi. Dünyada bir eşi ve benzeri daha bulunmuyor. Bu gelişmiş silahın tüm emniyet güçleri tarafından kullanılmaya başlanması ile dünyada ateşli silah kullanımının azalacağını, ölüm ve ağır yaralanma gibi istenmeyen durumların önüne geçileceğini düşünüyorum."

'DÜNYA POLİS TEŞKİLATLARI, TÜRK YAPIMI KABLOSUZ SİLAHLARIMIZI TERCİH EDECEK'

ABD'li Taser'in çok fazla risk taşıdığını ve dezavantajlara sahip olduğunu söyleyen Albayrak, eskiyen kablo teknolojisiyle silahın hedef alma şansının bulunmaması yüzünden ciddi yaralanmalara sebep olduğunu belirterek, "Dünya polis teşkilatları mevcut kablolu elektrik silahlarını kullanmaya son verip Türk yapımı kablosuz silahlarımızı tercih edecek. Bu sayede ülkemize büyük bir döviz girdisi ve katma değer de sağlanacak" dedi.

Diğer savunma teknolojileri ve silah projelerinin yapımına da hızla devam edildiğini söyleyen Albayrak, Wattozz enerji silahının seri üretim hazırlıklarının tamamlandığını ve gerçekleştirilecek lansmandan sonra dünya genelinde distribütörlüklerin verileceğini belirtti.

FARKLI DİLLERDE İNSAN SESLİ UYARI SİSTEMİ VAR

Şirketten yapılan açıklamaya göre; Wattozz enerji silahı, rakibine kıyasla uygun bir fiyattan ücretsiz eğitim ve tam garanti desteği ile satılacak. Milli silah, kablosuz mermi ve çift atış özelliği; anti vibrasyon sistemli dahili kamera, radyo frekansı ile uzaktan mermi/ elektrik kontrolü, barutsuz, gazsız ateşleme sistemi, yüksek tetik hassasiyeti, nokta atışı yüksek isabet özelliği, sessiz ateşleme, insan sesli uyarı sistemi, dahili hedefleme lazeri, dahili gece aydınlatma feneri, dataport veri bilgi sistemi, direkt contact modu, ergonomik kabze, uzun batarya ömrü ve ışıklı uyarı göstergeleriyle ön plana çıkıyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201808101034689034-milli-enerji-silah-wattozz/ Mesajı Paylaş

putty

Çok iyi bir iş yapmışlar umarım bütün polislere dağıtılır Mesajı Paylaş

Terra

"Wattozz" Arjantin yolcusu

Bugüne kadar Balkan ve Afrika ülkelerinin yanı sıra Malezya, Endonezya, Singapur, Vietnam gibi Asya ülkeleri ile yüklü miktarlarda satış anlaşmalarına imza atan Türk mühendislerince geliştirilen Wattozz Silahı için şimdi de Arjantin ile anlaşma imzalandı.

Arjantin Buenos Aires Diacrom savunma sanayi firması temsilcisi Alfredo Brenner Wattozz'un gelişimini uzun zamandır takip ettiklerini ve Türk mühendislerini bu büyük başarıları için kutladıklarını söyledi. Brenner, Türk yapımı Wattozz silahının ölümcül olmayan silahlar arasında kısa zamanda zirveye oturduğunu ve Wattozz varken artık polis teşkilatları tarafından Amerikan yapımı rakip silahın tercih edilmesinin söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Silahın üreticisi Albayraklar Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak ise Wattozz ile ilgili olarak, "Bizler Wattozz'u icat edene kadar Dünya'da iki çeşit elektroşok cihazı bulunmaktaydı. Birinci çeşit temas ile etki eden Stun Gun dediğimiz kişisel savunma amaçlı sıradan elektroşok cihazları; diğeri ise nitrojen gazı ile çalışan ve elektriği kısa mesafelere uçlarına bakır kablolar bağlı dart okları vasıtasıyla hedefe iletebilen ateş edilebilir Amerikan yapımı elektroşok silahı idi.

Bakır kabloların havada önlenemez açılımından dolayı bu silahla istenilen noktaya hedef almak mümkün olmuyordu ve yaklaşık 1,5 metre mesafeden sonra havada kontrolsüzce ilerleyen ve 60 santimetreye yakın dağılmalar yapan dart iğneleri insanların yüz, göz ve boyun bölgelerine saplanıp ağır yaralanmalara sebep oluyordu.

Yerli ve Milli Wattozz silahımız ise basınçlı gaz veya barut kullanmadan mekanik fırlatma sistemi ile elektriği 8 metre mesafeye enerji yüklü modüller vasıtasıyla kablosuz olarak ve istenilen noktaya gönderebilen ayrıca voltajın süresini ve dozunu radyo frekansı sayesinde uzaktan kontrol edebilen Dünyadaki ilk ve tek elektroşok silahıdır dedi.

Wattozz için Almanya, Güney Kore, İspanya, Brezilya gibi bir çok ülke ile temaslarının sürdüğünü belirten Albayrak Wattozz'un Dünya üzerinde yakalamış olduğu başarıdan dolayı son derece mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.''

Albayrak, ''Başarılı olacağımızdan emindim ancak açık yüreklilikle söylüyorum Wattozz'un bir Dünya markası haline geleceğini tahmin edemezdim" dedi ve gelen olağanüstü siparişlerin karşılanabilmesi için Türkiye'nin farklı şehirlerinde hızlıca birkaç ayrı seri üretim fabrikası açmayı planladıklarını, bu yüzden Wattozz'u yerli ve yabancı yatırımcılara açma kararı aldıklarını sözlerine ekledi.

http://defenceandtechnology.com/2019/06/20/wattozz-arjantin-yolcusu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter