TOBB Savunma Sanayii Meclisi Toplantısı

Başlatan orko_8, Eki 21, 2015, 07:39 ÖS

« önceki - sonraki »

orko_8

TOBB Savunma Sanayii Meclisi ToplantısıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Savunma Sanayii Meclis Toplantısı dün (20 Ekim) TOBB İkiz Kuleler yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir'in de katıldığı toplantının gündemi, ihracat odaklıydı. Müsteşara ilaveten SSM'den Müsteşar Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Asuman Vangölü de toplantıya katıldı.

Toplantıda sunum ve tartışmaların merkezinde ihracat olduğu için tüm konuşmaların bir şekilde 2023 yılı için belirlemiş olan USD25 milyarlık ihracat hedefine bağlanması kaçınılmazdı. Sanıyorum bu nedenle de toplantı, herhangi bir somut sonuç ya da fayda yaratamadı. Zira söz konusu hedefin komedi derecesine varacak şekilde gerçeklerden kopuk oluşu, sektörü ve sektörün geleceği ile ilgili yapılan tartışmaları kaçınılmaz biçimde kısır döngüye sokuyor. Ayrıntılarına aşağıda değineceğim.

Toplantıda aldığım notlar ve gözlemlerim şu şekilde:

Toplantının açılış konuşmasını, Meclis Başkanı Yılmaz Küçükseyhan yaptı. Küçükseyhan, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) tarafından bir süre önce açıklanan 2014 Yılı Sektör Performans Raporu'ndan bazı veri ve istatistikleri paylaştı. Bunlardan öne çıkanlar şöyle:

http://www.siyahgribeyaz.com/2015/10/tobb-savunma-sanayii-meclisi-toplants.html Mesajı Paylaş

meraklı

TOBB SAVUNMA SANAYİİ MECLİSİ 40. TOPLANTISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Savunma Sanayi Meclisi 40'ıncı Toplantısı, TOBB Sosyal Tesisleri'nde T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TOBB ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantının açılış konuşmalarını, SSB Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi ve TOBB Savunma Sanayi Meclisi Başkanı Yılmaz Küçükseyhan yaptı. Savunma sanayisindeki gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş da sektör temsilcilerine, sağlanan teşvikler hakkında bilgi verdi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Prof. Dr. İsmail Demir, toplantıda yaptığı konuşmada, savunma sanayii faaliyetlerinden bahsederek sektörün, bugünkü durumu ve geleceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=1838&LangID=1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter