Çin Dongfeng-41 ICBM

Başlatan nokta, Eki 01, 2019, 08:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Çin Dongfeng-41'i Tanıttı

Çin, kıtalararası stratejik nükleer Dongfeng-41 füzesini resmi törende ilk defa sergiledi.

Dongfeng-41'i taşıyan 16 adet yeni tip stratejik nükleer füze fırlatıcıdan tertip edilmiş taşıyıcılar Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70. kuruluş yıldönümünü kutlamak için Tian'anmen Meydanı'ndan geçti. Bu sayede Çin'in sahip olduğu bilenen füze ilk defa resmen sergilenmiş oldu.

http://www.c4defence.com/Gundem/cin-dongfeng41i-tanitti/8727/1 Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Orada "showstopper" DF17 bence. Mesajı Paylaş

yasharP

DF-41 25 mach hıza erişiyor. Acaba başlıkların terminal hızı nedir? 10 adet thermonuclear başlık taşıyor. Bunu Thaad ile mi durduracaklar?

DF17 ve HGV gene MIRV olarak atılabiliyor. Ama hem nükleer hem de konvansiyonel başlık taşıyabiliyor. Sincan'da yapılan testte irtifasını 60 km'yle sınırlamalarına rağmen 11 dakikanın altında 1400km yol almış hedefi bir kaç metrelik CEP ile vurmuş.  Bu 6+mach hız yapar. İrtifayı yükseltseler hızı nerelere varacak acaba. Bir yerde terminal hızının 12+mach olarak hedeflendiğini okumuştum. Üstüne üstlük, istenirse son hedefe yaklaşma anında çok alçaktan uçup gizlenebiliyor, ya da multiple başlıkların herbiri ayrı rotalarda değişik manevralar yapabiliyorlar uçuş esnasında. Böylelikle vurulmaları daha zor oluyor. Vurabilecek alet varsa.
12+ mach'la uçak gemisine vuran bir füzenin patlayıcı taşımasına gerek yok aslında. Hiç bir zırh o kinetik enerjiye dayanamaz. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter