Bozankaya

Başlatan Traverten, Nis 26, 2017, 04:22 ÖS

« önceki - sonraki »

HDS

Siemens ile çalışıyorlar evet. Ama locomotion ve elektrifikasyon ile ilgili tüm çalışmaları aslında Almanya'da yapıyorlar. Ankara'da atölye kılıklı bir yerleri var orada da son derece işkel tekniklerle gövde yapıyorlar. Oluyor sana "Yerli ve Milli". Mesajı Paylaş

Traverten

Temeşvar'ın Tramvay Araçlarını Bozankaya Üretecek

Türkiye'nin ilk raylı sistem aracı ihracatçısı Bozankaya, Romanya'nın Temeşvar şehri için 16 adet %100 alçak tabanlı tramvay üretecek. 24 adetlik ek opsiyon ile siparişin 40 adete tamamlanması bekleniyor.

Ankara'da elektrikli ticari araçlar ve raylı sistem araçları tasarlayan ve üreten Bozankaya, Romanya'nın Temeşvar şehrinin açtığı 16 araçlık tramvay ihalesini kazandı. İhalede ayrıca 24 adetlik bir ek opsiyon bulunuyor. Sözleşmenin imzalanmasından itibaren 18 ay içinde ilk teslimatların başlayacağı ihalede sözleşme süresi ise 48 ay.

Bozankaya'nın bu ihale kapsamında üreteceği yeni Temeşvar tramvayları 30 metre uzunluğunda, 5 modüllü ve 170 yolcu kapasiteli olacaklar. Azami 70km/s hıza sahip olacak bu tramvaylar, %100 alçak tabanlı tasarım sayesinde yolcu iniş-binişlerinde büyük kolaylık sağlayacaklar. Bunlara ek olarak, yeni Temeşvar tramvayları katanersiz olarak, batarya gücüyle 60 kilometreden fazla sürüş menziline sahip olacaklar. Bu sayede elektrik hatlarında arıza veya benzer durumlarda yeni Temeşvar tramvayları hiç durmayacaklar. Ayrıca, 2021 Avrupa Kültür Başkenti Temeşvar, tarihi bölgelerden geçişte kataner hatlarını kaldırılabilecek ve çevreyi rahatsız etmeden kesintisiz yer üstü raylı ulaşımı sağlayacak.

Bozankaya bu proje ile Türkiye'ye 33 Milyon Avroluk döviz girişi sağlayacak. Sözleşmede bulunan 24 adetlik ek opsiyonun kullanılması ile birlikte toplam ihracat 80 Milyon Avro'yu geçecek.

Yeni bir pazara adım atarak uluslararası varlığını büyütmenin gururunu yaşayan Bozankaya, inovatif ve çevreci ulaşım sistemleri üreticisi olarak ön plana çıkıyor. DNA'sında Ar-Ge bulunan ve Türkiye'nin ilk yerli tasarım metro trenlerini de geliştirmekte olan Bozankaya, daha önce Siemens Mobility ile kurduğu konsorsiyumla Bangkok'ta bir metro ihalesi kazanmış ve Türkiye'nin ilk raylı sistem aracı ihracatını gerçekleştirmişti.

https://rayhaber.com/2019/07/temesvarin-tramvay-araclarini-bozankaya-uretecek/ Mesajı Paylaş

matmat26

Tramvay sözleşmesi! Romen Timisoara belediyesi, toplam 33 milyon avroluk 16 tramvay tedarik etmek üzere Bozankaya'yı seçti

https://twitter.com/bozankayaglobal/status/1154772971627667456?s=20 Mesajı Paylaş
Vatanımın üzerine çöreklenmiş olan kara bulutlar arasında hala parlamakta olan yıldızları seçmekteyim..

Baltica

Rayhaber'de, bu haberi yazarken, sehri, Turkcede bilinen ismi ile, "Temesvar" olarak yazan arkadasi can-i gonulden tebrik ediyorum. Is o hale geldi ki, yakinda, Selanik'e artik, Thessaloniki diyecegiz nerdeyse... Mesajı Paylaş

Traverten

Bozankaya, Antalya İçin Alçak Tabanlı Tramvay Üretecek..! Sözleşme İmzaladı

Bozankaya A.Ş., Mustafa Kemal Atatürk'ün şüphesiz ki Dünya'nın en güzel şehridir dediği Antalya Büyükşehir Belediyesi için batarya ile belli bir mesafe gidebilen, alçak tabanlı 15 adet tramvay alım sözleşmesi imzaladı!

Türk mühendislerin tasarladığı, 32 metre uzunluğunda, çift yönlü, 300'den fazla yolcu kapasiteli tramvaylar Bozankaya'nın Ankara'daki tesislerinde üretilecek ve ilk 2 araç 14 ay gibi kısa bir sürede teslim edilecek.

Bozankaya, Türkiye'de toplu ulaşım sistemini geliştirmek, halkın şehir içi yolculuk konforunu arttırmak için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor.

https://rayhaber.com/2020/06/bozankaya-antalya-icin-alcak-tabanli-tramvay-uretecek-sozlesme-imzaladi/ Mesajı Paylaş

HDS

Tasarlayan Türk mühendisler Almancı galiba. :) Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter