Orman Bakanlığı Yangın Söndürme Filosu

Başlatan canıtez, Nis 29, 2018, 03:02 ÖS

« önceki - sonraki »

≾10TΩ≿

Evet, dogal uyeleri arasinda Cumhurbaskani disinda Kuvvet Komutanlarinin ve Ankara Valisinin de bulundugu, gayet siradan, hicbir ozelligi olmayan bir dernektir Turk Hava kurumu. Cok guzel ifade ettiniz :).

Mesela ASELSAN da siradan bir ozel sirkettir

Sıradan bir STK'dır demedik, hatta Sayın Kartalbey'in eklerini "öyledir" diyerek onayladık. Yine huyunuzdan vazgeçmeyerek "sıradan" kelimesini eklediniz. Evet Aselsan "sıradan" bir şirket olmasa da şirkettir beyefendi. THK'da sıradan bir STK olmasa da STK'dır. Ne kadar ne olduğunu merak eden tüzüğünü okur.  Mesajı Paylaş

kurtkapan

"Yazdan yaza kullanma babında maliyet etkin çözümler üretmenin yanında yaz ayları sonrasında bu filonun etkin bir şekilde kullanılabileceği başka çözümler de üretmek gerekiyor."

Güney yarımküredeki ülkelere wet-lease edilsin. Mesajı Paylaş

HDS

"Ben bu uçakları kendi yaz sezonumda, takribi şu kadar sorti uçurmak için dinç tutacağım" ile "Ben uçakları bir yaptım mı taksi gibi 7/24/365 uçurmak zorundayım ki hakkını vereyim" demek farklı şeylerdir. Maliyetler ve yükleri de farklıdır.

Elimizdeki 9 adet -215'i iyi bir modernizasyondan geçirsek, bunları 20 sene daha rahatlıkla kullanırız. Denize inme yeteneği de olan bu tayyarelere muhakkak çeşitli Sahil Güvenlik ve kurtarma görevleri de ihdas edebiliriz. Mesajı Paylaş

Topgun

Hiç boşuna debelenmeye lüzum yok. Olay bellidir; Şimdi intikam vaktidir ve THK yok edilecek, yerlerde süründürülecek, madara edilecek kurumlar sırasında üstlerde yer almaktadır. Onlarca yıllık kurban derisi kini var, azmı? Mesajı Paylaş

HDS

Yahu bırak Hocam Allahaşkına. Ne derisi ne kini? İcat uydurmayın yahu kafanızdan. Bilmesek THK'yı. Mesajı Paylaş

Topgun

THK eskidende devlet destekli bir kamu kuruluşu idi. Kötü yönetimler ile her daim bir çiftlik gibi kullanılageldi. Lakin, bugünkü içler acısı halinin sebebi iktidarın ta kendisidir. Benim deri kini göndermem, işin sadece psikolojik bir yönüdür. THK'nın bugünlere hangi soytarılıklar ve sürekli alttan parmaklanarak, kasıtlı müdahalelerle geldiği ortada iken kimse icat uydurmuyor burada mevcut iktidardan başka!

Dip not: Deri intikamı mevzusunun kaynağı şahsıma ait değildir, bizzat kendi kulaklarımla duyulmadır. Seni bilemem ama ben içlerinde yaşamak ve çalışmak durumundayım... Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter