EGM Hava Filosı

Başlatan canıtez, Nis 29, 2018, 11:40 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

EGM Havacılık Dairesi Başkanı Elmastaşı; 'Uçak alım projemiz var'

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanı Uygar Elmastaşı, Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow'da değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun önderliğinde yeniden bir yapılandırmaya gidildiğini aktaran Elmastaşı, şunları kaydetti:

"Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı olarak iç güvenlik birimleri olarak çalışıyoruz. Aramızda güzel bir iş birliği ve koordinasyon oluşturduk. Bu doğrultuda protokoller yaptık ve birbirimize her türlü hava aracı ve uçuş desteği veriyoruz. Bütün kuvvetler birbirini tamamlayıcı birer unsur olarak görev yapıyor. Çok daha güçlü bir şekilde görevlerimize devam ediyoruz."

Elmastaşı, Eurasia Airshow'da sergilenen Bell 429 Keşif ve Gözetleme Helikopteri'nin Türkiye'nin 7 bölgesinde konuşlandığını belirterek, yüksek çözünürlüklü kameralarla donatılmış olan helikopterin, her türlü suç ve suçluyla mücadelede operasyonel bir araç olarak kullanıldığını kaydetti. Elmastaşı, S-70 Sikorsky helikopterin de sergilenen bir diğer hava aracı olduğunu, bunun da özel harekat timlerinin nakillerinde kullanıldığını söyledi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığında (SSM) yürüyen uçak alım projeleri olduğunu belirten Elmastaşı, "Yolcu ya da kargo uçağı şeklinde. O sebeple sergilenen bütün uçaklarla yakından ilgileniyoruz. Firmalarla görüşüyoruz. Aynı zamanda teknik incelemelerde bulunuyoruz. SSM'ye isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı belirtiyoruz. Bu ihtiyaçlarımıza cevap verecek kabiliyetteki bütün model ve marka uçakları portföyümüze katabiliriz." ifadesini kullandı.

Elmastaşı, Eurasia Airshow'un beklentilerini karşıladığına işaret ederek, "Sivil ve askeri havacılık açısından da çok faydalı bir fuar oldu" dedi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/egm-havacilik-dairesi-baskani-elmastasi-ucak-alim-projemiz-var.html Mesajı Paylaş

murattekin

#1
Nis 29, 2018, 12:36 ÖS Last Edit: Nis 29, 2018, 12:41 ÖS by murattekin
Airbus'ın elinde iptal edilen siparişlerden gelecek ihtiyaç fazlası A-400'leri olacak galiba. Onlardan bir tane gelir. Araba filan da taşırlar. Üzerine bir de kocaman polis amblemi yaparız. Gittiği ülkelerde otoriteyi gösterir.
C295, C27 falan da bizi bozar. Mesajı Paylaş
...

canıtez

Ufuk Danişmend Polis Heliportu yenileniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı bünyesinde Polis Havacılık için Türkiye'nin ilk uluslararası meydan kodlu (LTHA) Ankara Ufuk Danişmend Polis Heliportu yenileme çalışmaları kapsamında yeni uçuş kulesinin montajı başladı. Polis Havacılık adına tarihi bir anı olan kule montajında gelinen son nokta kurumun sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Halen Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Adana, Antalya ve Van olmak üzere 7 ilde hizmet veren  Havacılık Dairesi Başkanlığı envanterinde Sikorsky Blackhawk S70A, Sikorsky Blackhawk S70i,  Bell 206L, Bell 429 model helikopterler ve Beechcraft King Air B350i, Cessna Citation xls+ uçakları ile çeşitli türlerde İHA ve SİHA hava araçları bulunuyor.  

http://www.kokpit.aero/polis-heliportuna-yeni-kule Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter