DARPA

Başlatan Karabasan, Tem 26, 2019, 07:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Karabasan

DARPA savaş uçaklarında it dalaşını yapay zekaya devretmek için program açtı.
https://www.darpa.mil/news-events/2019-05-08

AlphaDogfight Trials
https://www.youtube.com/watch?v=Ih_j57jkzRA

Program aynı zamanda Mozaik Savaş doktrini üzerinden işleniyor.
https://www.darpa.mil/work-with-us/darpa-tiles-together-a-vision-of-mosiac-warfare

Mosaic Warfare and Multi-Domain Battle
https://www.youtube.com/watch?v=33VAnIEjDgk Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

DARPA, BAE Systems'i Seçti

BAE Systems, ABD'nin  Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı DARPA'ya (Defence Advanced Research Projects Agency) uzay senaryolarında durumsal farkındalık kazanmak üzere makine öğrenimi geliştirecek.

Hallmark-TCEM (Hallmark Tools, Capabilities, and Evaluation Methodology/ Hallmark Özel Araçlar, Yetenekler ve Değerlendirme Metodolojisi) programı kapsamında geliştirilen yetenekler, DARPA'nın Hallmark Yazılım Sınama Ortamı (Hallmark-ST) programına entegre edilecek. Hallmark-TCEM'in bir parçası olarak, BAE Systems'in FAST Labs araştırma ve geliştirme ekibi, uydu takibi sırasında anormal durumları belirleme ve olası tehditleri tahmin etme becerisi kazandırmayı amaçlayan bilişsel tabanlı makine öğrenim algoritmaları tasarlayacak.

http://c4defence.com/Gundem/darpa-bae-systemsi-secti/8534/1 Mesajı Paylaş

nokta

DARPA'dan Sanayiye Büyük Geçiş

ABD'nin ileri savunma araştırma projelerinden sorumlu ajansı Defence Advanced Research Projects Agency (DARPA)'da önemli değişim. DARPA sözcüsü Ajansı'nın direktörü Steven Walker'ın 17 Aralık'ta istifa ettiğini açıkladı.

Walker'ın istifası 10 Ocak 2020'de yürürlüğe girecek. Walker, Ocak 2017'de ajanstan ayrılan Arati Prabhakar'ın yerini aldı.

DARPA sözcüsü Walker sektördeki bir pozisyona devam edeceğini belirtti. DARPA Direktör Yardımcısı Peter Highnam, daimi bir direktör atanana kadar direktörlüğe vekalet edecek.

Walker, ajansın hipersonik silahlarını ve uzay çalışmalarını yeniden canlandırmasıyla kredilendirildi ve Dünya düşük yörüngeli uydu takımyıldızı geliştirmek için Blackjack projesini geliştirdi.

http://c4defence.com/Gundem/darpadan-sanayiye-buyuk-gecis/9091/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter