Araba Tavsiyesi

Başlatan BATTLESTAR, Nis 01, 2018, 05:05 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

Çift kavrama şanzımanlar kullanıcının ocağına incir ağacı dikme potansiyeli olan cihazlardır. Hiç arızalanmasa bile kavrama bitince 5 bin TL den başlayan maliyetler görürsünüz Mesajı Paylaş

erdem

Volkswagen DSG sanzimanlari icin Cin'de 10 yil garanti vermek zorunda kaldi. Turkiye'de DSG sanzimani elinde patlayan adam bile ,"aslinda cok guzel sanziman" diyor.

Bir kere bir markayi satin alinca ona toz kondurmama gibi garip bir huyumuz var. Mesajı Paylaş

HDS

Çin'de bir yerli firma ile çalışıyor VW. Üstelik de cirosunun %60'ını Çin'de(n) yapıyor VW. Çok ciddi pazar ve herkes orada. Üstelik de VW çok popüler Çin'de. Sahil şehirlerinde VW'in Avrupa ve Çin modelleri fışkırıyor her yerden. Üstelik pek öyle iyi sürücü de değiller. Fazla mekatronik şeyleri bozmaları normal.

Çin'de o ukalalığı yapamaz ve bence bizde de takındıkları durum aslında terbiyesizlik. Ama onlara da bu yolu biz öğrettik. Doğuş grubunun Türk'ün bu Alman ve VW hastalığı sebebiyle "Buraya ne koysam satarım" tavırları gün gelip geri tepti. Tüketici davayla mavayla kazandıkça, DSG sorunlarını dönüp Almanya'da tazmin edememeye başladı. Şimdi Doğuş deli gibi DSG değiştiriyor bedelsiz ve dönüp Almanya'ya fatura edemiyor.  :)

Amerika'da bir Apple Store'da 3 dakika sürecek bir "claim" vakası Türkiye'de sürünüyor mesela. Mesajı Paylaş

sahin1

Dünyada bilgisizlik/cahillik kadar kötü bir şey yok. Aracın (Civic) bagajını açıp lpg tüpünün yerini ilgili personele sormuş bulundum. Bana bu aracın benzinli dahil tüm modellerinde artık stepne olmadığını, normalde stepne takılan yere tüpün konulduğunu gösterdi. Verilen bir kitle lastik patladığında veya söndüğünde lastiğe silikon basılması sağlanıyormuş. Olayın güzel tarafı böylelikle bagaj alanında kısıtlama olmuyor. Bir de hem benzin ve hem de lpg yakıt deposu aynı yerden doldurulabiliyor. Mesajı Paylaş

HDS

Hocam, Bu Civic fabrikada LPG'lenen modeldendi değil mi? Ona ciddi bir çalışma yaptı Honda ve gayet pratik ve kaliteli bir LPG sistemi çıkardı. Mesajı Paylaş

MSG

HDS, kaliteli derken aslinda piyasa da satilan kit'den pek farki yok. 2015 model civic aracimi lpgsiz almistim, lpg'yi disarda taktirdim 3000tl cebimde kaldi. 2018 yilinda aracimi satip yeni kasa (fc5) civic aldim bu aracimi da lpgsiz aldim ve disarda taktiracam. Bir onceki kasa guzeldi, bu kasa daha guzel, daha genis, bagaj hacmi mukemmel, daha gozterisli. Mesajı Paylaş

sahin1

Evet, fabrika çıkışlı lpg'li. Dolayısıyla sonradan lpg taktırıldığında araç altına lpg doldurma mekanizması takılmasına gerek kalmıyor. Aracın benzin doldurma yerinde lpg doldurma bağlantısı da var. Mesajı Paylaş

Southwater

Civic Eco namıyla biliniyor yamulmuyorsam. Mesajı Paylaş

sahin1

Doğrudur.
Aracın aynı modelini 3.500 km kullanıp satışa çıkaran bir şahsın ilanına rastladım. 126.000 TL fiyat çekmiş. Şimdi sıfır oto satışlarının artması ve 2. el araç satışlarının durgunlaşması anlaşılıyor. Mesajı Paylaş

MSG

Orjinal lpg li olsa da, olmasa da plg dolum yerini benzin kapaginin oraya koydura biliyorsun. Yeni civici digerinden daha cok begendim ama oyle mukemmel performans bekl3nmesin. Mesajı Paylaş

anafor2016

Honda Civic demişken,  yeni kasalarında  kendi kendine kaportasında göçük oluyor diye bir şikayet vardı. Sanırım şimdiye kadar çözmüşlerdir ama siz aracınızı alırken kontrol edersiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pM_R93dMaFw Mesajı Paylaş

bnb

O işi "Honda Japonya" çözdü. Mesajı Paylaş

sahin1

Satın alımda 6 yıl ve 150.000 km garanti veriyorlar. Böyle bir durumda garanti geçerli olur mu acaba? Mesajı Paylaş

bnb

Yeni kasanin ilk uretilenlerinde bu sorun vardi. Sirket ilk once kabul etmedi ama sonra kabul edip yeni uretilenlerde diregin icini doldurdular diye biliyorum. Mesajı Paylaş

Southwater

Çöküntü olanları da ücretsiz tamir ediyorlar(dı). Servisçi bebeler ile aram iyidir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter