ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı

Başlatan Atılgan, Mar 30, 2018, 02:27 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

ABD Sahil Güvenliği 'USCG NATHAN BRUCKENTHAL'ı teslim aldı

ABD Sahil Güvenliği, Bollinger Tersaneleri tarafından inşa edilen 'USCG NATHAN BRUCKENTHAL' isimli karakol gemisini teslim aldı.

154 feet uzunluğa sahip 'USCG NATHAN BRUCKENTHAL' isimli karakol gemisi,ABD Sahil Güvenliği'nin  Hızlı Müdahale Botu(FRC) programındaki 28. gemi olma özelliği taşıyor. Bollinger Tersanesi, bu gemiyi tasarlarken, Damen Stan Karakol Botu 4708'in tasarımını temel aldı.

28 knot hız yapabilen gemi, son teknoloji kumanda, kontrol, haberleşme ve bilgisayar teknolojisiyle donatıldı.

Mevcut karakol gemileri ile birçok operasyonlara katıldıklarını ve çok sayıda uyuşturucu ele geçirdiklerini söyleyen Bollinger Tersanesi'nin CEO'su Ben Bordelon, "Mevcut karakol gemilerinin bir çok vatandaşın hayatını kurtardı. Hükümet destekli FRC Programı ile uzun yıllar boyunca ulusumuza hizmet edecekler" dedi.

Her karakol gemisine ABD Sahil Güvenliği'nin kahraman askerlerinin isimleri veriliyor. Bu gemiye Sahil Güvenlik kahramanı Nathan Bruckenthal'ın ismi verildi. Bruckenthal, 2004 yılının Nisan Ayında Kuzey Arap Körfezi'nde operasyon sırasında öldürüldü.

Bollinger Tersanesi'nin inşa ettiği diğer karakol gemilleri ise Florida, Porto Riko, New Jersey, Alaska, Missisippi ve Hawaii gibi önemli noktalara konuşlandırıldı.

http://www.denizhaber.com.tr/abd-sahil-guvenligi-uscg-nathan-bruckenthali-teslim-aldi-haber-80503.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter