Aselsan Hassas Güdüm Kiti-HGK

Başlatan nokta, Mar 26, 2018, 08:37 ÖÖ

« önceki - sonraki »

onkomd

Putty senle niye hep aynı fikirdeyiz bilmiyorum. Şu SİHA konusunda ne düşündüğünü merak ediyorum. TF-X gerekli mi, yoksa tüm imkanları SİHA ve arada HürJet'e mi yatırmalı? Mesajı Paylaş

nokta

Hava Kuvvetlerine HGK Takviyesi

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Türk Hava Kuvvetleri envanterine yüzden fazla Hassas Güdüm Kiti HGK-84 mühimmat teslimatının gerçekleştiğini duyurdu. SSB'nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, "Silahlı kuvvetlerimize 100+ adet daha HGK-84 teslimatı gerçekleştirdik." ,ifadesine yer verildi. Tübitak-Sage'nin geliştirdiği Hassas Güdüm Kiti mevcut güdümsüz 2000 lb'lik Mk-84 serbest düşüşlü genel maksat bombalarını ve nüfuz edici bombaları ANS/KKS güdüm sistemi ile havadan satıha akıllı ve hassas vuruş kabiliyetine sahip mühimmata çeviren sahip güdüm kitidir.

http://c4defence.com/Gundem/hava-kuvvetlerine-hgk-takviyesi/8478/1 Mesajı Paylaş

swat

Aslesan kitleri için anladığım kadarı ile ayrılmış bir üretim hattı yok. Adetler bu tarz bir kit için düşük bence Kurumun birinci önceliği kitler için ayrı bir üretim tesisi kurmak argeden bağımsız. Mesajı Paylaş

Terra

HGK-82 göreve hazır

TÜBİTAK SAGE, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Hassas Güdüm Kiti 82 (HGK-82)'nin operasyonel kullanıma hazır olduğunu duyurdu.

TÜBİTAK SAGE, genel maksat bombalarını ANS/KKS güdümlü mühimmata çeviren HGK-82 ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve ilk üretimleri tamamlanan HGK-82'nin TSK envanterine girmesinin ardından; Hv.K.K.lığı zorlu koşullarda 4 adet operasyonel test atışı gerçekleştirmiştir. HGK-82 mühimmatı, artık operasyonel olarak kullanıma hazır durumdadır." bilgisine yer verildi.

Hassas Güdüm Kiti sayesinde 40 bin feet yani yaklaşık 14 bin 300 metreden bırakılan bomba, 25 kilometre menzil ile hassas vuruş gerçekleştirebiliyor. Her tür hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile, 6.3 m sapma değerinde yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanmaktadır. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/08/10/hgk-82-goreve-hazir/ Mesajı Paylaş

petibor

Ağu 10, 2019, 07:11 ÖS Last Edit: Ağu 10, 2019, 07:13 ÖS by petibor
TEBER ailesi ortaya çıkana kadar bir tedarik projesimi bu. Anladığım kadarı ile yıllık operasyonlarda sarf ettiğimiz mühimmatı savaş stoğu yapmadan sarf etmek için tedarik ediyoruz. JDAM lar savaş stoğumuz bunlarda sarf etmek için galiba. Niye böyle düşünüyorum çünkü asıl endüstriyel ürün ailesi TEBER olacak gibi görünüyor. Aksi halde bu kitleri böyle 100 tane filan değil 5000 tane sipariş ederlerdi. Yıllık sarfiyat gibi rakamlar bunlar Mesajı Paylaş

sRonin

siparişler değil sevkiyatlar 100'erli :D Mesajı Paylaş
Biz sanayiye inanmış ve ona adanmış insanlarız. Çünkü ticaret bireyleri , sanayi toplumları zengin eder.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter