Roketsan UFA - Uydu Fırlatma Aracı Projesi

Başlatan 7Skies, Eki 18, 2015, 05:26 ÖS

« önceki - sonraki »

TULGA

Muğla üzerinde duruluyor diye okumuştum ama... Mesajı Paylaş

petibor

Kas 07, 2018, 09:32 ÖÖ Last Edit: Kas 07, 2018, 09:43 ÖÖ by petibor
Benim forumdaki konuşulanlardan aklımda kalanlar şunlar. Olabildiğince güneyde olması ve doğuya doğru füzelerin atılması tercih edilen ideal. İlk kademelerinde denize düşmesi yada yerleşim olmayan yere düşmesi gerekiyor. Komşu ülkelere düşmesi ise düşünülemez bile. Türkiye coğrafi olarak uydu atmak için kolay bir ülke gibi görünmüyor aslında.  İsrail gibi biraz daha yakıt harcamayı göze alıp batıya doğruda ateşlenecek ise Akdeniz'e yüklerin düşeceği şekilde bir konum seçmek gerek. KKTC nin batı kıyıları uygun olabilir bence. KKTC de vatan toprağıdır güzel de mesaj olur. Fransa da deniz aşırı toprağından atıyor. Hatta Erenköy en uygunu ilginç şekilde. Mesajı Paylaş

commandos

Bir ara Konya ilinin güney kısımları konuşuluyordu. Tam emin değilim ama. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

petibor

Somali tam Ekvatorda ve doğuya doğru engin bir okyanusu var en mükemmel pozisyonda olan bir ülke. İkna edip uzay üssü bölgesi kurmaları ve bizim gibi talihsiz ülkelere uzay üssü sahası kiralamalarına ikna etmek gerek. Biz de füzelerimizi gemiye koyar oradan fırlatırız ama kendi ülkemizdede bir üs kötü ihtimaller için olabilecek en iyi yere yaparız Mesajı Paylaş

neosinan

Bir yük gemisinden uluslar arası sularda niye atmıyoruz? Çok ciddi avantajı olur?
Mesajı Paylaş

emrebenn

Petibor senin dedigini ben yıllar önce önermiştim TRM de. Linkteki konumu belirterek.

https://goo.gl/maps/BejhfUnYbRx Mesajı Paylaş

petibor

Benden duymuşundur Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Uzay üssümüzün adı ne olacak acaba?

Bana kalırsa Lagari Hasan Çelebi uzay üssü olması çok güzel olur.

Hem Türk hemde roket biliminde dönemine göre ileri çalışmalara imza atmış birisi. Mesajı Paylaş

petibor

Nis 01, 2019, 07:41 ÖS Last Edit: Nis 01, 2019, 07:44 ÖS by petibor
Böyle bir foto var cemiyetimizde dolaşan. Genel yorumlar hibrit uzay roketi motoru olduğu ancak genel yorumlar küçüklüğü üzerine. Belki Burak projesi için olabilir. 

Kaynağıda buymuş

Mesajı Paylaş

HDS

Anlattık ya yahu. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter