Yapay Zeka

Başlatan Alkyone, Şub 27, 2018, 02:18 ÖS

« önceki - sonraki »

AlkyoneKore'den Yapay Zeka Araştırma Merkezi


Kore Cumhuriyeti'nin Hanwha Systems firması ve Kore Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (Korea Advanced Institute of Science and Technology/KAIST), askeri silahlara uygulanacak yapay zeka (Artificial Intelligence/AI) teknolojilerin geliştirilmesine yönelik ortak bir proje başlattı.
KAIST'de dört konuya odaklanacak ortak bir araştırma merkezi kuruldu. Konular öncelik sırasına göre yapay zeka tabanlı bir komuta sistemi, insansız sualtı platformu için bir yapay zeka algoritması, yapay zeka tabanlı havacılık eğitim sistemi ve yapay zeka tabanlı nesne takip tekniği geliştirilmesi olarak belirlendi. Hanwha Systems'ten bir yetkili, bu gelişmeleri yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.
Kurulan araştırma merkezinde KAIST'den 25 araştırmacı görev yapacak. Hanwha Systems ise savunma alanında çalışan araştırmacılarını, araştırma konuları doğrultusunda seçerek görevlendirecek.
http://www.c4defence.com/Gundem/kore-den-yapay-zeka-arastirma-merkezi/5793/1 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

AlkyoneThe Malicious Use of Artificial Intelligence: Forecasting, Prevention, and Mitigation
https://img1.wsimg.com/blobby/go/3d82daa4-97fe-4096-9c6b-376b92c619de/downloads/1c6q2kc4v_50335.pdf

Yapay Zekanın kötüye kullanımında 10 yıllık öngörüler Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

saladin

#2
Kas 08, 2018, 08:12 ÖÖ Last Edit: Kas 08, 2018, 08:29 ÖÖ by saladin
Yuzlerce yillik, ortaokuldan itibaren devlet adami ve asker yetistirme gelenegini bir gecede bazilarinin keyfi yuzunden silen bazi ulkelerin tersine Cin, agac yasken egilir deyip 18 yasindan kucuk ve zeki cocuklari savaci yapay zeka urettirmek icin ozel egitime  almis.

https://www.scmp.com/news/china/science/article/2172141/chinas-brightest-children-are-being-recruited-develop-ai-killer

Tahminime gore Xi Jinping, "ben bir dunya lideri miyim  ki Falung Gong tarikati uyelerinin sorulari calip, askeriyeyi ele gecirmesine izin vereyim " diye dusunup, boyle bir seye onay veriyor, yoksa biliyorsunuz askeri liseler terorist kaynagi olabiliyorlarmis (ben demiyorum bunu, oralara  teroristleri  getirenler  soyluyor).

Mesajı Paylaş

musti

Adnan hoca serebst olsa ahanda bu "deccal"  derdi buna.  Yapay zeka araştrımaları tıpkı nükleer araştırmalar gibi ciddi kontrol altına alınmalı.

Hatta askeri teknolojide kullanımı  NBC silahları gibi sınırlandırılmalı yada olmamalı. Mesajı Paylaş

AlkyoneYapay Zekanın tarihi Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter