IDEF-2019

Başlatan ocay, Ara 24, 2017, 01:21 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

Tarihleri belli olmuş.

IDEF'19, 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında yine TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecekmiş. Mesajı Paylaş

hergeleci

Siviller girebilecek mi? Mesajı Paylaş

ocay

Muhtemelen girecekler..

IDEF-2019 ürünleri de yavaş yavaş gündeme düşmeye başlar artık Mesajı Paylaş

MAGNETO

Fuarda yeni silah sistemleri neler görebiliriz tahmini olan var mı ?

Milli Modern Makineli Tüfek sergilenir mi? Mesajı Paylaş

petibor

Mar 17, 2019, 07:23 ÖS Last Edit: Mar 17, 2019, 07:25 ÖS by petibor
Tahdadan fiberglas dan kötü kötü 1:1 modeller sergilememeleri her IDEF öncesi tekrarladığım bir dileğimdir bu IDEF önceside söyliyeceğim. En sonunda sesimi duyan olacaktır orada diye inanıyorum. Ulusal fuara tahtadan vurunca tok tok eden iyi bakınca budakları görülen som füzesi burnu baraktan umtas füzesi aşağı bel vermiş yıldırım füzesi görmek istemiyoruz. Fuar maketlerini azıcık millete saygınız var ise gerçek gövdeden yaparsınız inşallah. Gerçek F16 getirilen fuarda hiç bir şey bu kadar sır olamaz artık lütfen. Amerikalıları biraz örnek alın fuar maketçiliği konusunda. Aselsan ın standıda bu oran yarı yarıya bu yüzden keyifle geziliyor ama Roketsan hiç zaman harcanacak stant bile değil es geç bir şey kaybetmezsin.  Fuar ciddiyeti konusunda Roketsan sıfırdır. Mesajı Paylaş

malpsoy

Herhalde Atmaca yerini alır bu sefer. Mesajı Paylaş

petibor

Mar 17, 2019, 09:54 ÖS Last Edit: Mar 17, 2019, 09:58 ÖS by petibor
Tahdadan SOM öndeki optik çerçeveye bakın şaka gibi.

Bu maketlere ellemeyen ne kastettiğimi de tam anlamaz bildiğin çocuk parkındaki ayı yogi gibiler arkada deliği önde penceresi kanadında bir mekanizması kuyruğunda bir bağlantı hareketli parçası bir yerinde bir perçin bir metal soğukluğu bir çerçevesi kapağı olmayan tok tok bir maket. Lütfen rica ediyorum Roketsan hiç olmazsa ulusal fuarda biraz özenli olsun.
Roketsan'ın stantı gerçekten benim gözümde sıfırdı hiç gidilmese bir şey kaybedilmez hiç bir şeyi yakından görme şansı bulamadığınız bir stant.

Buda SAGE nin ürünleri bakın gerçek mi değilmi maketmi bilmem ama gerçek gibi duruyor ben bunu istiyorum işte

Mesajı Paylaş

ocay

Bence bu fuarda abartı sayıda yeni duyulmamış şey görmeyiz.

Roketsan Atmaca, Akya ve Karaok'u yeni olarak sergiler. Manpads ve Temren sürpriz olur.

Belki 155mm akıllı mühimmat da olur.

SAGE  ise SOM-C1 ve SOM-C2'yi.. Siper'i ve Göktuğ füzelerinin kara/deniz atımlı versiyonlarını sergiler. Kuzgun akıllı mühimmatlar ve HGK/KGK yeni türevleri olabilir.

ASELSAN SDB sergiler tam konfigürasyonunda 4lü salar lançer.. Belki yeni tip bir LGK olur.

Milli Deniz Mayınları sergilenebilir.

MKEK 2 farklı tip yeni MT getirecek sanırım. Belki yeni tip SMG ve MPT-76 karbine versiyonu Kaan 717 olur. Çok bişi beklememek lazım ordan.

Kale ve diğer silah üreticileri daha ilginç olacak sanırım Mesajı Paylaş

ziya

MKEKi hep tenkit ediyoruz ama gerek kale gerek sarsılmaz MPT 76ın seri üretimini hala başaramadı Mesajı Paylaş

petibor

Mar 18, 2019, 12:14 ÖS Last Edit: Mar 18, 2019, 12:16 ÖS by petibor
Benim hissiyatımca çok uçuk bir beklentim var fuarda. Otokar ın kendi tankını görmeyi küçük bir beklenti de olsa umuyorum. Şaşırmam yani Otokar buda benim ürün gamımdaki tankım derse. Pek akla mantığa hesaba kitaba uygun değil biliyorum ama böyle bir minik olasılıklı ama şaşırtıcı olacak sürprizle karşılaşma ihtimali görüyorum. IDEF 2017 de kendi inisiyatifi ile yaptığı tanktan biraz bu hissiyata kapıldım. Bence Tulpar filanda var yakışır yani illa TSK leri almak zorunda değil. Belki 50 tonluk hafif tank olur belki yabancı sistemleri içerir illa MKE nin topuda şart değil. Hatta belki Armata yaklaşımı ile konsept tank gibi yarı hazır bir şey çıkar tartışmaya açar olayı. Mesajı Paylaş

ocay

Otokar'ın 105mm toplu Tulpar Hafif Tankı var zaten.. Onu gerekirse 120mm topla da dizayn ettirebilirler CMI ye Mesajı Paylaş

petibor

İşte öyle bir tank yapacak ama kuleli Tulpar kolaycılığı ile olmazda bana biraz adanmış bir platform çıkartırlar gibi geliyor. Tulpar ı yaptılar tankta yaparlar para harcıyorlar bu işlere.

Şu tanktaki heyecan ne alaka belli işte BMC gerçeği biz biliyoruz Otokar ın profesyonelleri bilmiyormu niye para harcıyorsun dimi. Ben ondan huylandım içlerinde bir şey var bence

Mesajı Paylaş

petibor

IDEF hayalimde Otokar kendi tankını sergileyecek hissi var tankta şöyle olacak hissiyatımca
İsrail trophy aktif koruma sistemi olur, insansız 120 mm kulesi olur, 55 ton ağırlığı olur, Alman + İsrail + Otokar elektronikleri olur, Armata gibi izole zırhlı kabin olur. Mesajı Paylaş

Havuc99

Satamayacağı tankı neden yapaın ki? Mesajı Paylaş

petibor

Satacak ama kime olduğunu hissedemedim Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter