Aselsan Muhafız Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi

Başlatan Atılgan, Ara 11, 2017, 09:24 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

ASELSAN Muhafız Sistemi'nin ihracatı artıyor

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Malezya Deniz Kuvvetleri yetkililerinin katılımı ile 30 mm Muhafız Sistemi'nin Sahil Güvenlik botlarına montaj, entegrasyon ve testleri gerçekleştirildi.
Malezya'da yüzde 100 ASELSAN'a ait olarak kurulan ASELSAN MALAYSIA firması Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri'nin yerel üretimi ve Güneydoğu Asya'ya ihracatı hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın ihtiyacı kapsamında teslim edilen 30 mm Muhafız Uzaktan Komutalı Silah Sistemi'nin Sahil Güvenlik botlarına montajı, entegrasyonu ve testleri Malezyalı mühendisler tarafından yerel olarak gerçekleştirildi. Bu süreçte Malezyalı mühendislere eğitim verilerek ASELSAN'ın Malezya Savunma Sanayisi'ne ve insan kaynağına katkıda bulunmaya yönelik taahhüdü somut bir adımla hayata geçirildi.

Malezya'da yüzde 100 ASELSAN'a ait olarak kurulan ASELSAN MALAYSIA firması Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin yerel üretimi ve Güneydoğu Asya'ya ihracatı hedefiyle faaliyetlerini sürdürmekte olup Muhafız sisteminin yerel katkı ile teslimata hazırlanması bu kapsamda önemli bir aşama oldu.

Sözleşme kapsamında 30mm Muhafız Sistemi'nin Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı botlarına entegrasyonunun 2018'de tamamlanması hedefleniyor.
 
Muhafız sistemlerinin ihracatı tüm hızıyla devam ediyor

Güney Kore'de faaliyet gösteren Hyundai Heavy Industries Tersanesi'nin üçüncü bir ülkeye ihraç edeceği fırkateynlere entegre edilmek üzere Muhafız Sistemi Tedarik Sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme ile Muhafız Silah Sistemi'nin kullanıldığı ülkelere bir yenisi daha eklendi. ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin Güneydoğu Asya'da yaygın bir şekilde kullanımı devam ediyor. Güney Kore Cumhuriyetine ilk silah sistemi ihracatı olması açısından proje büyük önem arz ediyor.

http://www.denizhaber.com.tr/aselsan-muhafiz-sisteminin-ihracati-artiyor-haber-78190.htm Mesajı Paylaş

nokta

MUHAFIZ, Malezya'ya Gidiyor

Malezya, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın ihtiyacı kapsamında üretilecek gemilere ASELSAN'ın 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi, Hassas Stabilize Yönlendirici ve 12.7mm Makineli Tüfeklerini entegre edecek.

ASELSAN, bugün yaptığı duyuruda, Malezya'da yerleşik bir tersane ile imzalanan sözleşme kapsamındaki teslimatların 2019-2020 yılları arasında tamamlanmasının planlandığını belirtti. Firma, bu sözleşmeyi Güneydoğu Asya bölgesine gerçekleştirilen ihracatların artırılması yönünde önemli bir fırsat olarak görüyor.

Yapılan açıklamada, 30mm silah ile donatılmış yüksek stabilizasyon performansı ve otomatik hedef takip yeteneği olan uzaktan komutalı bir silah sistemi olan MUHAFIZ'ın Türkiye haricinde toplam on dört ülkenin Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edildiğine de vurgu yapıldı. Sistem, halihazırda Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde yer alıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/muhafiz-malezya-ya-gidiyor/5805/1 Mesajı Paylaş

Terra

Aselsan'ın 'MUHAFIZ'ı Azerbaycan'da

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra birçok ordu tarafından tercih edilen Aselsan ürünü "Muhafız" uzaktan komutalı stabilize top sistemi son olarak Azerbaycan Deniz Kuvvetlerine ait savaş gemisine entegre edildi.

AzeriDefence'te yer alan bilgiye göre, Hazar Denizine kıyı ülkelerin katılımıyla gerçekleştirilen Sea Cup-2018 yarışmasında yer alan Azerbaycan Deniz Kuvvetleri'nin G-124 karakol gemisi, Aselsan tarafından üretilen 30mm "Muhafız" uzaktan komutalı stabilize top sistemi ile silahlandırıldı.

Yarışma sırasında Muhafız sistemi ile hava ve deniz hedeflerine karşı başarılı atışlar yapıldı.

Muhafız, Termal Kamera, TV Kamera ve Lazer Mesafe Ölçme cihazı takılabilen, silah kumanda birimi aracılığı ile uzaktan kumanda edilebilen, otomatik hedef takip özelliğine ve modüler yapıya sahip bir stabilize silah sistemidir.
Sistem gece ve olumsuz görüş şartlarında çıplak gözle görülemeyen hedeflerin tespit edilmesini, hedeflerin otomatik olarak tanınmasını, takip edilmesini ve bu hedeflere atış yapılabilmesini sağlıyor.

Muhafız'da silah olarak çift yönlü mühimmat besleme yeteneğine sahip 30mm Mk44 Bushmaster-II topu kullanılıyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/08/28/aselsanin-muhafizi-azerbaycanda/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter