Thales

Başlatan nokta, Ara 08, 2017, 05:38 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Thales, Katar İçin Kolları Sıvadı

Thales firması, 8 Aralık'ta yaptığı basın açıklamasında Katar'ın tedarik etmeye karar verdiği ilave 12 adet Rafale uçağının, Thales'in RBE2 AESA radarı ve Spectra entegre elektronik muharebe sistemi ile donatılacağını duyurdu. Thales, kokpitte yer alacak bazı gösterge sistemleri, güç üretim sistemleri ve lojistik destek parçalarını da temin edecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/thales-katar-icin-kollari-sivadi/5262/1 Mesajı Paylaş

nokta

Thales'e Yeni Müşteri

Thales, 20 Nisan'da yaptığı açıklamada, Senegal Silahlı Kuvvetleri'nin Mi-35 ve Mi-17 eğitimlerinde Thales helikopter eğitim ve simülasyon sistemlerini kullanacağını duyurdu.

Firmanın açıklamasına göre, şirketin helikopter görev eğitim sistemi, pilotların muharebe arama ve kurtarma, havadan bırakma ve indirme, deniz operasyonları gibi çeşitli programlanabilir taktik senaryolarda eğitim almasını sağlayacak. Tüm eğitimler, bir bilgilendirme merkezinde analiz edilecek.

Bu anlaşma, aynı zamanda Thales ve Senegal Silahlı Kuvvetleri arasındaki ilk işbirliği olma özelliğine de sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/thales-e-yeni-musteri/6150/1
Mesajı Paylaş

nokta

Thales Yeni Çok Rollü Radar Geliştiriyor

Thales, Hollanda Ordusu ile işbirliği yaparak, hava savunma yeteneklerini geliştirmek için çok rollü bir radar sistemi geliştirdi.

Thales, 12 Şubat'ta yaptığı duyuruda Hollanda Kara Kuvvetleriyle işbirliği içinde bir radar sistemi geliştirdiğini ifade etti. Bu çok rollü MMR radar, hava sahasını izleyerek ve var olabilecek uçakları, füzeleri ve diğer hava hedeflerini tespit edip izliyor. Thales, "MMR radarı gerçek zamanlı olarak herhangi bir tehdit türünü izleyebiliyor ve kaydedebiliyor. Buna dronelar, RAM (roket, topçu, havan), uçak, helikopter, seyir füzeleri dahil," diyor. Sistem ayrıca fırlatma bölgesini ve füzelerin ve bombaların etki noktasını da belirleyebiliyor. MMR radarı 400 km uzaklıktaki tehditleri tespit edebiliyor.

Hızlı bir şekilde  konuşlanabilen MMR radarı, Fransız üreticinin geliştirdiği 4D AESA radar sistemlerinin bir parçası. 11 Şubat'ta Hollanda'nın askeri tedarikten sorumlu makamı Savunma Malzemesi Teşkilatı (DMO) ile Hollanda Ordusu'na dokuz adet MMR sistemi sağlamak için bir sözleşme imzalandı.

http://m.c4defence.com/Gundem/thales-yeni-cok-rollu-radar-gelistiriyor/7801/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter