Calidus B-250 Hafif Taarruz Uçağı

Başlatan nokta, Kas 15, 2017, 10:37 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

BAE, 'B-250' Üretimine Başlıyor

Birleşik Arap Emirlikleri'nin havacılık şirketi Calidus tanıtımını yeni yaptığı hafif taarruz uçağı B-250'nin üretimine yakında başlayacak. Firma, bir B-250 prototipini Dubai Airshow'da statik alanda sergiledi. Diğer yandan başka bir prototip de gösteri uçuşları gerçekleştirdi. Rockwell Collins firması ise bu proje için stratejik ortak olarak seçildi. B-250'lere Pro Line Fusion entegre aviyonik sistemleri tedarik edecek RW'ye göre bu sistem, uçağın temel ve gelişmiş uçuş eğitimi, kontrgerilla harekatları (COIN), yakın hava desteği (CAS) ve istihbarat, gözetim ve keşif (ISR) görevlerini gerçekleştirmesi için gerekli esnekliği sağlayacak.

Calidus'un baş yazılım mühendisi Hamdan Abdulla Al Shkeili, "Birçok müşteriyle görüşmeler yaptık, fiyat konusunda çok rekabetçiyiz ve uçaklar yakında piyasaya sürüldüğünde, herkesi çok şaşırtacağız" dedi. Al Ain şehrinde tamamen B-250 imalatına yönelik bir sanayi kompleksi inşa etmeyi planladıklarını da açıklayan Al Shkeili, "Bu işe başladık ve yakında tamamlanacak. Ama yatırım ve diğer bilgileri açıklamayacağım." dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/bae--b250--uretimine-basliyor/5145/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter