Akdeniz Üniversitesi Kemer Denizcilik Fakültesi

Başlatan Atılgan, Şub 18, 2018, 08:03 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, üniversitelerine bağlı olarak Kemer Denizcilik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin kurulduğunu bildirdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'nın ardında yazılı bir açıklama yapan Rektör Ünal, çağın gereklerine göre yeni fakülte ve yüksekokulları üniversitelerine ve şehre kazandırmaya devam ettiklerini belirtti. Ünal açıklamasında, "Üniversitemiz her geçen gün eğitim, araştırma, geliştirme, fiziki altyapı ve donanım olarak gelişiyor. Bu kapsamda üniversitemiz bünyesinde iki yeni fakülte daha kuruldu. Bunlardan bir tanesi şehrimiz için büyük önem taşıyan Kemer Denizcilik Fakültesi, bir diğeri de Sağlık Bilimleri Fakültesi." ifadelerine yer verdi.

Fakültelerin en kısa sürede öğretime başlaması için çalışmalara hızla devam edeceklerini kaydeden Ünal, bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere herkese teşekkür etti.

http://www.denizhaber.com.tr/akdeniz-universitesi-kemer-denizcilik-fakultesi-kuruldu-haber-79588.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter