TUSAŞ T129 ATAK Saldırı Helikopteri Programı

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 27, 2015, 08:39 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

BATTLESTAR

@topgun

kimse hedeflemeyi düşünmüyor. Ama onları vuramayacak bir nükleer tehditin kendi öz bağımsızlığımız için bir değeri olmayabilir. İsrailden kasıtta yahudileri baskılamak değil yahudiler nezdinde abd yi baskılamak. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Bir kabiliyete ulaşmış olmak orayı hedef almış olmak demek değildir. Mesajı Paylaş

Topgun

İsrail için öyle değil işte! O kabiliyete ulaşmış olman ile yahudi karşıtlığın ve/veya radikal islamcılığın artması birleşince, adamlarda alarm çalmaya başlıyor. Derhal İran örneğindende görebileceğiniz üzere dünya çapında tefe koyma operasyonu başlıyor. O yüzden diyorum, dediklerinizin sonucunu iyi düşündünüzmü diye... Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Bizim söylediklerimiz zaten Sağır Sultan'ın bildiği şeyler.

Eğer birilerinde bir alarm çaldıysa, bu Akdeniz'de Antalya açıklarındaki bir F-16'dan fırlattığın füzeyi, 300 küsür km ötede, Konya Karapınar'daki hedef bölgede bulunan otobüsün tavan penceresinden içeriye soktuğun vakit zangır zangır çaldı zaten.

Ve o alarm sadece düşündüğün başkentte çalmaz; daha nice başkentlerden duyulur sesi.

Tel Aviv bizim sınırlarımıza 350-400 km. Sene olmuş 2018, bahsettiğiniz alarmlar çalalı doğan çocuklar koca adam oldular.

Ezcümle, it ürür, kervan yürür. Herkes kendi işine bakar. Mesajı Paylaş

nokta

T129 Atak Acil İniş Yaptı

T129 Atak helikopteri acil iniş yaptı. Konya'da konuşlu 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalanan bir T129 Atak helikopteri, Aksaray üzerinde iken bir teknik arıza yaşadı. Teknik arızaya müteakiben pilotlar, Aksaray'ın Eskil ilçesi, Çetehasan Yaylası'nda boş bir araziye tedbiren iniş yaptı. C4Defence'in edindiği bilgiye göre helikopterde ciddi bir sorun bulunmuyor.

İlgili birimlerden görevlendirilen teknik ekibin, helikopterin tamir çalışmalarına başladığı da edinilen bilgiler arasında.

http://www.c4defence.com/Gundem/t129-atak-acil-inis-yapti/6474/1 Mesajı Paylaş

factoraptor

Eğer gerçekten bir sorun vardı ise, bu gerçekten iyi bir haber. Helikopterin diagnostik kabiliyetinin çalıştığını gösterir Mesajı Paylaş


murattekin

Keşke videoya başlık atsaydınız sayın Malaga. böyle olunca izlemeye mecbur tutuluyormuşuz gibi oluyor ki bu video pek çok medyada yayınlandı. Mesajı Paylaş
...

dmc

Üretilen ATAK helikopter sayılarını toparlayacak olursak;

K.K.K. 9 EDH
K.K.K. 26 FAZ-1 (+3 adet FAZ-1üretildikten sonra 21 adet FAZ-2 üretimi)

Son teslimat 35. Helikopter bilgisiyle 28 Nisan gözüküyor.


J.Gn.K 3 FAZ-1 (15 adet daha üretilecek)

Artık FAZ-2 konusunda yolun sonuna gelinmiş olmalı fakat TAI tesislerine yapılan ziyarette buna işaret eden bir ipucu varsa bile ben göremedim. Mesajı Paylaş

Eray

Merhaba Temel Kotil Cumhurbaşkanı'nı TAİ'de gezdirmeye başlamadan önce bir bilgilendirme yapıyor. Orada şu anda 35 tane atak teslim ettik. Bu yıl içinde de 24 tane daha teslim edeceğiz diyor. Galiba ordu için üretimi bu yıl içinde bitecek değil mi?

Zaten 59 tane Atak 1 sipariş verilmişti galiba değil mi? Mesajı Paylaş

Merkator

Fas, T-129 ATAK helikopteri almak istiyor

Fas'ın T-129 ATAK saldırı helikopteri almak için Türkiye ile müzakere yaptığı bildirildi.

Alert 5 sitesinde yer alan habere göre Fas'tan üst düzey askeri bir delegasyon Ankara'yı ziyaret ederek TAI'de yetkililerle görüştü.

Pakistan'ın da 30 adet ATAK helikopteri satışına dair bir ön sözleşme imzaladığı şeklinde haberler yer almış, anlaşmanın mali boyutunun 1.5 milyar dolar olduğu belirtilmişti. Nihai imzaların her iki ülkenin cumhurbaşkanının da katıldığı bir törenle atılması bekleniyordu ancak henüz bu gerçekleşmedi.

http://www.kokpit.aero/fas-atak-helikopteri-aliyor Mesajı Paylaş

dmc

@Eray, bu yıl içinde bitirilmeleri zor gözüküyor. Temel bey hali hazırda projelerin süresinin kısaltılmasını isteyen CB'na gecikme yaşıyoruz diyememiştir. Bu arada evet 59 adet +18 de Jandarmaya toplam siparişler.

Fas ile Polisario Cephesi arasında son yıllarda yeniden gerginlik tırmanıyor. Fas'ın silahlı helikopter ihtiyacı acil olabilir, eğer izinlerde bir sıkıntı çıkmazsa Pakistan'dan önce orada görebiliriz. Mesajı Paylaş

Merkator

Filipinler ile T129 ATAK için ön görüşmeler başladı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI), T129 ATAK Helikopterini ihraç için önemli bir adım daha attı. Filipinler'e T129 satışı için ön görüşmeler başladı. Anlaşmanın sonuçlanması halinde toplam 23 adet T129 satışı hedefleniyor.

Kara Havacılık ve Jandarma tarafından başarıyla kullanılan T129 helikopterlerinin ihracatı için ilk adım Pakistan ile atılmıştı. Toplam 30 adet T129 satışı için ön anlaşma gerçekleştirildi. Bu konuda sürecin halen devam ettiği öğrenildi.

TAI FAS'A DA TEKLİF SUNDU

Uygun fiyatı, performans ve nitelikleri açısından T129 bir çok ülke tarafından dikkatle takip ediliyor. TAI Pakistan'dan sonra Fas Krallığı ile T129 konusunda görüşmeler yaptı. Fas da ATAK'a yakın ilgi gösteren ülkeler arasında.

FARNBOROUGH'DA GÖSTERİ YAPACAK

TAI önümüzdeki hafta kapılarını açacak olan Farnborough Havacılık Fuarı için T129 ATAK helikopterini götürüyor. İkinci kez gösteri yapacak T129 ATAK burada farklı ülkelere tanıtılacak.

http://www.kokpit.aero/tai-filipinler-t129-atak Mesajı Paylaş

putty

Mildar ile bir şov gerek Efes tatbikatındaki o şov tatbikat açısından fuzuli ama atak için çok iyi oldu mesela Mesajı Paylaş

nokta

T-129'dan NATO şovu

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) ürünü T-129 Atak helikopteri Brüksel'de 11-12 Temmuz'da düzenlenecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesinde yer alacak. NATO Zirvesi, aralarında T-129 helikopterinin de yer aldığı 13 ülkeden 20 askeri helikopterin geçişiyle başlayacak.  Türkiye'den iki adet T-129 Atak helikopterinin katılacağı gösteride ABD, Almanya, Belçika, Çekya, Danimarka, Fransa, İtalya, Macaristan, Polonya, Romanya, Slovenya'dan gelen toplam 20 helikopter yer alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/t129dan-nato-sovu/6673/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter