Suriye Krizi ve Suriye'de İç Savaş

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 27, 2015, 08:28 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Osman

Sayın Karabasan o resim eski. 3 sene önce diye hatırlıyorum, suriyede düşürülen rus su 25 pilotu paraşütle atlamış ama muhalifler etrafınj kuşatınca el bombasıyla intihar etmişti. Bu onun resmi Mesajı Paylaş

Osman

Havuc99 o iş için daha küçük ve menzili daha kısa iki şey hazırlanıyor: Cida ve Yatağan. Cida manga sevigesinde kullanılmaz maliyet nedeniyle ama Yatağan kullanılacaktır. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Böyle bir haber geçiyor ama bakalım doğru çıkacak mı ?

"Hmeymim üssüne yapılan dronelu saldırıda S-400'ün radar sisteminin imha olduğu ve ölen Rus askerlerin olduğu söyleniyor. Düşük bir ihtimal ama bakalım belli olur birazdan"

https://twitter.com/CptSencer1/status/1228389558947057665?s=19 Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Doğruysa şu an için bu işi bizimkilerin yaptıracağını zannetmiyorum. Çünkü şimdilik rejimi vuruyoruz ve görünürde Rusya bu işe pek müdahil olmuyor.

Rusya'yı kışkırtıp olaya topyekün müdahil olmasını sağlamak, diğer bir ifadeyle pazarı kızıştırmak kimin işine gelir? Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Muhaliflere manpadsleri ABD mi verdi yoksa bizim vermemize mi izin verdi? Mesajı Paylaş

Karabasan

Sözümü geri alıyorum. Güney İdlip denilince Nayrab ibaresine dikkat etmemişim. Bazı kaynaklarda HTŞ olabileceği yazıyordu. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

El Radvan, Urem el Kübra ve Kafr Naha köyleri rejim güçleri tarafından ele geçirildi. Şeyh Akil köyünde Rejim ve PKK unsurları ile Suriye Milli Ordusu unsurları arasında çatışmalar yaşandı. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

doğu

Şub 15, 2020, 05:51 ÖS Last Edit: Şub 15, 2020, 05:54 ÖS by doğu
 Suriye'ye elimizi kolumuzu sallaya sallaya, farlari aca aca, hicbir hava destegi ve guclu bir hava savunma sistemi olmadan, dugune gider gibi binlerce arac, ekipman ve asker soktuk. Isgal gucu gibi. Bu, bizim is bilmezligimizden degil. Nasil abd gozumuzun icine baka baka bilmem kac bin tir silah verdi teror orgutune, istesek vuramazmiydik her bir sevkiyati, heh iste ayni sebeplerden bizimki de..Hala daha saglam bir koruma altinda olmayan noktalarimiz var her yerde, vurun hadi, baslatin savasi diyoruz resmen.
 Bu aralar cok havaliyiz, Cumhurbaskani'nin son konusmasi baya etkili olmusa benzer. Tek korkum Rusya'nin abd ye stratejik bir rusvet vermesi... Mesajı Paylaş

OPTIMUS

......Tek korkum Rusya'nin abd ye stratejik bir rusvet vermesi...

sayin Dogu,

Rusya'nin ABD'ne verebilecegi stratejik rüsvet ne olabilir ki? Mesajı Paylaş

bnb

Ha bizi abd koruyo rusyadan, abd karışmasa rusya bizi vuracak öyle mi? Mesajı Paylaş

doğu

Şub 15, 2020, 06:39 ÖS Last Edit: Şub 15, 2020, 06:41 ÖS by doğu
@OPTIMUS

Hocam hangi birini sayayim ? Abd-Rusya arasindaki alis veris ya da almayip veremeyis konusu o kadar cok ki.

@bnb

Bu yeni birsey mi zannediyorsunuz ? Ya da abd nin samimi ya da degil destek aciklamasindan sonra sahada degisen ruzgari goremiyor musunuz ? Biz bilmiyor muyuk evvelinde manpads kullanmayi ? Vs vs vs.. Soguk savas bitti de hersey de bitmedi. Yerleri degistir Turkiye ile Rusya arasinda. Birak vurmayi Suriye'ye bile sokmazdik..
 "Ben tekim hepiniz bir" filmlerde olur. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Şub 15, 2020, 06:51 ÖS Last Edit: Şub 15, 2020, 06:54 ÖS by OPTIMUS
Kaba bir sekilde ele alirsaniz  veya maddelerseniz cok sevinirim. bu arada ben de ufak tefek bir iki görsel atayim Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Şub 15, 2020, 06:57 ÖS Last Edit: Şub 15, 2020, 07:23 ÖS by OPTIMUS

Tarihlere göre yüksek rütbeli kayiplari

Iran Devrim muhafizlari Halep Komutani - 02 Subat 2020
Kaplan Kuvvetleri 8.Alay Komutani - 04 Subat 2020
Cumhuriyet Muhafizlari 152.Alay Komutani - 05 Subat 2020
Ulusal Savunma Kuvvetleri (NDF) Komutani - 07 Subat 2020
Kaplan Kuvvetleri Komutani - 10 Subat 2020 (Iki tane)
4.Tümen den bir Albay - 11 Subat 2020
5.Kolordu 2.Topcu Tugay komutani - 11 Subat 2020

Sanirim bu kayiplar Türk Topcusunun etkinligi hakkinda bir cevap olabilir.

Mesajı Paylaş

bnb

Şub 15, 2020, 07:11 ÖS Last Edit: Şub 15, 2020, 07:34 ÖS by bnb
@dogu, sahada değişen denge sakın 13 askerimiz şehit edildiğinden olmasın? Geçmişte abd'nin bizi coğrafi olarak kullanması ile şuan rusyadan bizi koruması çok farklı şeyler. 1 ay önce "amerika etrafımızı çembere alıyor, bizi işgal edecek" diyenler ne kadar inandırıcı ise şuan senin "rusyadan bizi abd koruyor" iddian da okadar inandırıcı. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Bizi cografi olarak kullanmalri derken...
Sahada degisen denge derken....
su an Rusya'dan dayak yemememiz derken..... Kusura bakmayin hic birsey anlamadim ya da ben bayagi bir sey kacirmisim.. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter