OSSA, Aerospaca Meetings Casablanca 2017’de Üyelerinin Yeteneklerini Anlattı

Başlatan meraklı, Eki 25, 2017, 02:54 ÖS

« önceki - sonraki »

meraklı

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), 17-19 Ekim tarihleri arasında FAS'ın Casablanca şehrinde gerçekleştirilen Aerospace Meetings Casablanca 2017 etkinliğine katılım sağladı.

OSSA, gelişmeyi, 23 Ekim'de İnternet sitesinden duyurdu.

OSSA, etkinliğe, ASKAR Makine, EMGE, GÜR Metal, KÜÇÜKPAZARLI, MEGE Teknik ve MFK olmak üzere 6 üye firması ile birlikte katıldı. Airbus, Rolls-Royce, Zodiac Aerospace, Daher ve Boeing gibi sektörün önde gelen firmalarının yanı sıra Royal Air Maroc, Sabca, NSE Aero Maroc ve ECM gibi başka firmalar ile de toplantılar gerçekleştiren OSSA ve katılımcı üyeleri, birçok atölye çalışmasına da katılım sağladı. OSSA, etkinliğe Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve THY Teknik'i de davet ederek, yurtdışında devlet, ana sanayi ve KOBİ'lerin bütünlüğünü sağladı. SSM Sanayileşme Dairesi Başkanlığı Sektörel Strateji ve Yatırım Müdürü Hüseyin Kılıç, THY Teknik Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel ve OSSA Koordinatörü Ece Haykır yaptıkları sunumlar ile katılımcılara Türk savunma ve havacılık sanayisi ile KOBİ'lerin gelişiminden bahsettiler, yatırım ve iş ortaklıklarına açık olduklarını belirttiler. OSSA ayrıca, 2018 yılında yapılacak olan Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) Etkinliği için de firmalar ile görüşerek talepler topladı.

Etkinlik sonrasında; OSSA ve katılımcı üye firmaları, FAS havacılık sanayisini yerinde görmek adına firma ziyaretleri gerçekleştirdi. Öncelikli olarak Figeac Casablanca Aeronautique firmasını ziyaret eden ekip, Bombardier'in FAS tesislerini de gezerek kendilerinden iş potansiyelleri ve yatırım imkânları hakkında bilgiler aldı. Son olarak FAS Havacılık ve Uzay Eğitim Merkezi İMA Casablanca'yı ziyaret eden ekip, FAS'da yerleşik sektör firmalarına, nitelikli iş gücü yetiştiren kuruluş hakkında bilgiler aldı.

http://www.milscint.com/tr/ossa-aerospaca-meetings-casablanca-2017de-uyelerinin-yeteneklerini-anlatti/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter