Antilop Yüzey-Hava Savunma Füze Sistemi

Başlatan malpsoy, Eki 13, 2015, 08:44 ÖS

« önceki - sonraki »

malpsoyAntilop hava savunma sistemi Tayvan Cumhuriyeti ordusunda hizmete giren bir taktik yüzey- hava savunma füze sistemidir.Ikinci nesil kendinden tahrikli Antilop hava savunma sisteminin geliştirilmesi Chung Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü ( CSIST ) tarafından 1995 yılında başladı.Antilop lansman ünitesi 4x4 hafif taktik araç arkasına monte edilmiştir.Füze olarak Tien Chien 1 (TC -1)  kısa menzilli kızılötesi güdümlü havadan havaya füze kullanmaktadır.

Antelope hava savunma sistemi Chungshan Fen Bilimleri Enstitüsü ve Teknoloji tarafından geliştirilen mobil atış kontrol radarı CS/MPQ-78 ile birleştirilmiştir.Arama ve izleme radarları yaklaşık 10 metre mesafede hassas doğrulukla , hem orta irtifa hemde düşük irtifa hava sahasını kapsamaktadır.Arama radarı 30 km bir menzile sahip ve  20 km menzilde kilitlenmektedir.Aynı zamanda IFF sistemine sahiptir.

Antilop maksimum 9000 m menzil ve maksimum 3000 m irtifa menziline sahiptir.Silahçı ve gözlemci olmak üzere iki kişilik bir personeli vardır.
Mesajı Paylaş

süper çavuş

Bunlar Chapparal kullanıcısydı değil mi ? Mesajı Paylaş

malpsoyPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter