BMC Savunma

Başlatan ocay, Eki 07, 2017, 08:40 ÖS

« önceki - sonraki »

farabi

#30
Ara 15, 2018, 02:37 ÖS Last Edit: Ara 15, 2018, 02:39 ÖS by farabi
Ethem Sancak'a göre BMC'nin " British'i " , Bornova olmuş. Şirketin kurumsal künyesinde bunu görecek miyiz , merak etmiyor değilim.

Mesajı Paylaş

Bozok

Bugün Sakarya Karasu da yeni tesislerin temel atma töreni var. Temeli Cumhurbaşkanı atacakmış. Mesajı Paylaş

nokta

Hata Düzeldi, BMC Listeye Girdi

İzmir merkezli kara aracı üreticisi BMC, Defence News Top 100 listesinde beşinci Türk firması olarak yer aldı. Defence News dergisinin bir önceki yılın savunma cirosu üzerinden hazırladığı listede BMC için düzeltmeye gidildi.

Defence News dün ilk defa yayımlandığında BMC'nin verilerinin hata sonuca listeye alınmadığı ifade edilmişti. Listedeki şirketlerin verileri yanlış kabul edilmedikçe yayınından sonra sıralamaların değiştirilmediği belirtilirken, BMC bildirilen savunma gelirine uygun sırada listeye eklendi.

Bu düzeltmeyle birlikte ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ ve ROKETSAN'dan sonra BMC de adını Top 100 listesine yazdırdı. Böylece listedeki Türk firma sayısı da beşe yükselmiş oldu.

BMC, ilk kez girdiği listede 85'inci sırayı STM ile paylaştı. Şirket, geçen yıl ki faaliyetleri dolayısıyla 655 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin yüzde 85'i savunma sanayisine yönelik faaliyetlerden sağlandı.

http://www.c4defence.com/Gundem/hata-duzeldi-bmc-listeye-girdi/8407/1 Mesajı Paylaş

petibor

Gelirlerini yılda iki katına çıkartmış akıyor mübarek demek ki. Yakındır Bayraktarı da listede görürüz Mesajı Paylaş

HDS

Yine yerli bir firmamızın BMC için yaptığı komplike bir robotik lazer kesim sisteminin bir parçasının videosu:

https://youtu.be/xG61d4o0xVk Mesajı Paylaş

onkomd

HDS kusura bakma çok soruyorum ama...

Bu şirket şimdi robot kolunu kuka'dan alıyor. Alttaki ilerleyen sehpa ve robotu tutan kolonu kendisi yapı(tırı)yor. Robot ile sehpa arasında interface kuruyor. Robotu programlıyor. Doğru mudur? Mesajı Paylaş

HDS

Doğru. İlave olanlar şunlar;
Mesela işi yapan lazer var. Onu entegre ediyor. Robotun tuttuğu kesimi yapan optik kafa var, onu entegre ediyor. Kesim sürecinin kendisi çok püf noktası olan bir iş.

Videoda vurguladıkları şey CAD modelden kinematik programı çıkarmak. Böylelikle kamyon/otobüsün tüm parçalarını, model değişim ve düzeltmelerini hızlıca tezgaha aktarabiliyorlar. Mesajı Paylaş

onkomd

Tamam anladım şimdi sağol Mesajı Paylaş

murattekin

BMC kamyonet yapmış. Ortadoğu'da kartlar yeniden dağıtılacak.
Mesajı Paylaş
...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter