Lockheed Martin

Başlatan Merkator, Nis 21, 2017, 12:36 ÖS

« önceki - sonraki »

Merkator

LM'nin Uzun Menzilli Radarı Kilometre Taşını Geride Bıraktı

Lockheed Martin (LM) dün yaptığı açıklamada, Uzun Menzilli Ayrım Radarının (Long Range Discrimination Radar/LRDR) ön tasarım gözden geçirme safhasını tamamlayarak, önemli bir kilometre taşına geldiğini bildirdi. 784 milyon Dolar değerinde olan ilgili sözleşme, Ekim 2015'te imzalandı. Radarın, Alaska'da 2020 yılında faaliyete geçmesi bekleniyor. Yerde Konuşlu Hava Savunma Sistemi başta olmak üzere (Ground-based Midcourse Defense system), balistik füze savunma sistemini desteklemek üzere geliştirilen LRDR, galyum nitrat bazlı, katı hal aktif elektronik taramalı dizi radarı.

http://www.c4defence.com/Gundem/lm-nin-uzun-menzilli-radari-kilometre-tasini-geride-birakti/4228/1 Mesajı Paylaş

nokta

İsveç İmzaladı

Lockheed Martin, İsveç ile Patriot PAC-3 (Patriot Advanced Capability-3) füzelerinin tedariki için anlaşma imzalandığını duyurdu. Duyuruda, "İsveç ile silahlı kuvvetlerinin, halkın ve yapıların korunması için partner olmaktan onur duyuyoruz. " açıklamasına yer verildi.

Patriot PAC-3MSE ile İsveç, modern bir hava savunma katmanına sahip oldu.  ABD, Katar, Japonya, Romanya, Polonya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından altıncı PAC-3 kullanıcısı olan İsveç ile imzalanan anlaşma hakkında detay verilmedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/isvec-imzaladi/6883/1 Mesajı Paylaş

Terra

Patriot'u Raytheon üretmiyor mu? Lockheed Martin ne alaka? Mesajı Paylaş

HDS

PAC-3 ve MSE füzelerini LM üretiyor.

Mesajı Paylaş

nokta

Lockheed Martin, 2.9 Milyar Dolara Üç Adet Kızılötesi Jeosenkronize Uzay Gözlem Aracı İnşa Edecek

ABD Savunma Bakanlığının basın bültenine göre Lockheed Martin'in Dünya'ya 22 bin mil mesafede yüksek yer yörüngesinde (High Earth Orbits /HEO) çalışacak jeosenkron üç uzay gözlem aracı inşa etmek için neredeyse 3 milyar dolarlık iş kazandı.

Sözleşme, şartname analizi, tasarım, geliştirme ve erken üretim konularını içeriyor.

Firmanın işi 30 Nisan 2021'e kadar tamamlaması bekleniyor. Uzay tabanlı kızılötesi gözetim (Space Based Infrared Surveillance /SBIRS) sistemi ABD silahlı kuvvetleri erken füze uyarısı sağlamak üzere kızılötesi gözetimi kullanıyor ve ülkenin en yüksek öncelikli uzay programlarından biri olarak kabul ediliyor. Sistem, dünya ile eş dönen uyduların ve barındırılan yüklerin bir kombinasyonunu içerir.

Pentagon geçtiğimiz hafta, ABD Silahlı Kuvvetleri'nin 2020 yılına kadar Uzay Komutanlığı kurulmasıyla ilgili bir raporu açıkladı.

Rapora göre, komuta yeteneği geliştirme çalışmaları füze hedeflemesi ve diğer öncelikler için küresel gözetime odaklanacak. Rapor ayrıca Çin ve Rusya'yı Amerika'nın uzaydaki başlıca düşmanları olarak tanımladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/lockheed-martin-29-milyar-dolara-uc-adet-kizilotesi-jeosenkronize-uzay-gozlem-araci-insa-edecek/6901/1 Mesajı Paylaş

nokta

LM F-16 Kanat Üretimini Hindistan'a Taşıyacak

Lockheed Martin, F-16 jet kanatlarının küresel üretimini Hindistan'a taşımak için Tata Advanced Systems Limited firmasıyla (TASL) bir anlaşma imzaladı. Üretim, TASL'ın Haydarabad'daki bir tesisinde yapılacak.

Lockheed Martin basın bildirisinde, "Hindistan'da F-16 kanatlarının üretilmesi, Lockheed Martin'in Tata ile olan stratejik iş birliğini güçlendirecek ve 'Hindistan'da yap (Make in India) programını destekleyecek. Hindistan'a planlanan F-16 kanatlı üretim, Hindistan hükümeti Hint Hava Kuvvetleri için F-16'yı seçmese de gerçekleşecek" ifadesine yer verdi.

Lockheed Martin ve TASL geçtiğimiz yıl, iki şirketin uçakların Hint Hava Kuvvetleri tarafından seçilmesi halinde Hindistan'daki F-16 Blok 70'i birlikte üretmek istediklerini açıkladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/lm-f16-kanat-uretimini-hindistan-a-tasiyacak/6975/1 Mesajı Paylaş

nokta

Lockheed Martin'e Yılbaşı Piyangosu

Lockheed Martin, 2018 yılının son günlerinde yeni bir sipariş aldığını duyurdu. Firma, ABD ile FMS kapsamında Kuveyt ve Suudi Arabistan'a tedariki için MIM-104F Patriot PAC-3 üretim anlaşması imzalandı. Anlaşma bedeli, 1,8 milyar Amerikan Doları olarak açıklandı.

Firma, anlaşma kapsamında ülkelere MIM-104F PAC-3MSE (Missile Segment Enhanvement (Füze Segment İyileştirme) ve gerekli alt sistemleri üretecek. Kaç adet füze ve alt sistem üretileceği ise açıklanmadı. MSE sistemi için fırlatıcı modifikason kitleri ve gerekli ekipman da tedarik edileceği bildirildi.  Toplam 13 ülke envanterinde yer alan PAC-3 sistemi, hit-to-kill özelliği sayesinde yüksek süratli hedefler için yüksek oranda imha kabiliyeti sunuyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/lockheed-martin-e-yilbasi-piyangosu/7603/1 Mesajı Paylaş

Karabasan
Lockheed Martin ve yeni C-130 DSH uçağı çözümü Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Lockheed Martin, Hipersonik Hızda

ABD Savunma Bakanlığı, Lockheed Martin ile yaklaşık 347 milyon ABD Doları değerinde anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında firma, ABD Kara Kuvvetleri'nin uzun menzilli, hassas güdümlü hipersonik silah sistemi ihtiyacını karşılayacak.

Sistemin prototipini geliştirmek için Lockheed Martin, Kara Kuvvetleri Hipersonik Proje Ofisi (Army Hypersonic Project Office) ile birlikte çalışacak. Kara Kuvvetleri ilk prototipleri 2023 yılında teslim almayı planlıyor.

Beş Mach üzeri hıza ulaşabilen hipersonik silah sistemi, uzun mesafelerde yüksek hassasiyetli taarruz kapasitesi ile ön plana çıkıyor.

http://c4defence.com/Gundem/lockheed-martin-hipersonik-hizda/8612/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter