Rafael Typhoon Stabilize Deniz Top Sistemi

Başlatan Defence, Eki 03, 2017, 01:53 ÖS

« önceki - sonraki »

Defence

Avustralya'nın Sidney kentinde düzenlenen "Pacific 2017 Uluslararası Deniz Fuarı"nda İsrail'in Rafael şirketi, Typhoon adını verdiği stabilize deniz topunun 30 mm.'lik yeni üyesini tanıttı.

Rafael, Typhoon'un 30 mm.'lik versiyonunun, gelişmişlik, güvenirlik ve sürdürülebilirlik maliyeti açısından, rakiplerinin önüne geçtiğini açıkladı.

Tayfoon Mk-30c olarak da bilinen sistem, güverte alanı sınırlı olan ancak ani ortaya çıkan hava ve asimetrik deniz tehditlerine karşı gemileri korumak için tasarlanmış. Rafael'de pazarlama ve iş geliştirme direktörü olan Doron Levi, Jane's ile yaptığı röportajda, Typhoon Mk-30c'nin önceki modellerine göre daha kompakt tasarımı, bakım kolaylığı ve düşük bakım maliyetleri olduğunu vurgulayarak, Typhoon Mk-30c sınıfının en ekonomik deniz top sistemi olduğunu söyledi.

Sistem, yüksek patlayıcı mühimmatı da dahil olmak üzere NATO standart 30 mm'lik mermileri atabilen ATK Mk44 Bushmaster topunu kullanıyor. Sistemde 200 mermi hazır olarak bulunuyor. Ayrıca insansız hava sistemi (UAS) gibi küçük ve orta hava tehditlerini hedeflemek için 70 dereceye kadar yükseltilebiliyor.

http://www.janes.com/article/74557/pacific-2017-rafael-launches-typhoon-mk-30c-naval-gun-system Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter