FSB-Rusya Federasyonu İstihbarat Teşkilatı

Başlatan Trilogy, Eyl 30, 2017, 12:50 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

FSB'ye yıl sonuna kadar yeni keskin nişancı tüfekleri verilecek

Rusya Hassas Cihaz Mühendisliği Merkezi Araştırma Enstitüsü (TsNIITochMash) Başkanı Dmitriy Semirozov, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Federal Muhafaza Servisi ve Ulusal Muhafızları'na, yıl sonuna kadar yeni nesil Toçnost keskin nişancı tüfeklerinden temin edileceğini söyledi.

Gazetecilere konuşan Semirozov "Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Federal Muhafaza Servisi ve Ulusal Muhafızları'na bu yıl Toçnost keskin nişancı tüfekleri temin edilecek. Şimdilik seri sevkiyat konusu üzerinde çalışılıyor" dedi.

Semirozov, tüfeklerin 8.6x70mm ve 7.62x51mm kalibrelik iki versiyonu olduğunu ifade etti.

Zorlu iklim koşulları için tasarlanan Toçnost tüfeği --50 derecede çalışabiliyor ve 2 bin metreden fazla bir menzili var.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201709301030373099-fsb-yil-sonu-kadar-keskin-nisanci/ Mesajı Paylaş

Trilogy

Rusya'da gizli askeri bilgilerin sızdırılması önlendi

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Kaliningrad Bölgesi'nde gizli askeri bilgilerin yabancı istihbarata teslimini önledi. FSB'den yapılan açıklamada, "Yerel bir sakin, tanıdık askerlerden aktif olarak gizli olanlar dahil bilgi toplamaya çabalıyordu" dendi.

Sızdırılmaya çalışılan bilgilerin, Rusya'nın Baltık bölgesindeki güvenliğine tehdit oluşturacak nitelikte olduğu kaydedildi.
FSB'nin açıklamasında, "Söz konusu kişinin suç eylemlerinin başlangıç aşamasında zamanında tespit edilmesi, devletin güvenliğine zarar verilmesini engellemeye yardımcı oldu" ifadelerine yer verildi.

Suçun önlenmesi için kişinin bu tür eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde uyarıldığı kaydedildi. FSB, 'resmi uyarma' yönteminin güvenlik tehditlerini önleme konusunda etkili bir araç olduğunu ifade etti.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201710301030812448-rusyada-gizli-bilgi-sizintisi-onlendi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter