ASELSAN, Halkın Ziyaretine Açıldı

Başlatan meraklı, Eyl 28, 2017, 11:18 ÖÖ

« önceki - sonraki »

meraklı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)'nın kuruluşlarından ASELSAN, TSKGV'nin 30'uncu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, 25 Eylül'de kapılarını vatandaşlara açtı.

ASELSAN'ın İnternet sitesinden 27 Eylül'de yapılan açıklamada, etkinlikle ilgili şu bilgiler yer aldı:

Etkinlik kapsamında ASELSAN'ın, yaklaşık 300 kişiyi ağırladı.

Macunköy tesislerinde ASELSAN görevlileri tarafından karşılanan ziyaretçilere, ilk olarak kurumun çalışmaları hakkında bilgi verildi ve ASELSAN tanıtım filmi izletildi.

Ziyaretçilere daha sonra tesisin üretim alanları gezdirildi. Hacim KAMOY Holünde sistemler hakkında bilgilendirilen ziyaretçiler, merak ettikleri sorulara yanıtlar aldı.

Katılımcılar, ziyaretin sonunda tesisin nizamiyesine kadar ASELSAN tarafından geliştirilen elektrikli otobüsle yolculuk yaptı.
ASELSAN Genel Müdürü Dr. Faik Eken etkinlikte yaptığı konuşmada; TSKGV'nin bağışçılarını ve vatandaşları tesislerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. "ASELSAN, Türkiye için yaratılmış çok büyük bir değer" diyen Dr. Eken, şirketin, Borsa İstanbul'da 7'nci sırada yer aldığını belirtti. ASELSAN'da 3.000'den fazlası mühendis olmak üzere yaklaşık 5.500 personel çalıştığını anlatan Dr. Eken, "300'den fazla ürünümüz var, 60'tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. En önemli hedefimiz, ülkemizi savunma sanayisinde yurt dışına bağımlılıktan kurtarmak. Var gücümüzle, bütün mühendislerimizle, buna yönelik çalışıyoruz. Kararlı politikalarla, savunma sanayimiz %20 yerli katkıdan, bugün %60'ı aşan yerli katkıya ulaştı. ASELSAN olarak, gayretle bu yüzdeyi artırmak için çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi. "Türkiye'de neyin yapılabileceğini, neyin yapıldığını görmeleri ve geleceğe güvenle bakmaları açısından, bugünkü ziyaretin çok önemli olduğunu düşünüyorum." diyen Dr. Eken, "Ziyaretçilerimizin soruları bu güveni, inancı yansıtıyor. Yaptıklarımıza bakarak daha fazlası için motive olmalıyız, daha fazlasını yapmayı hedeflemeliyiz. Her şeyi yapabilecek akıl ve yetenek var Türkiye'de. Yeter ki bunu organize edelim, bir program çerçevesinde, iş birliği içerisinde bütün gayretimizle çalışalım." diyerek konuşmasını tamamladı.

http://www.milscint.com/tr/aselsan-halkin-ziyaretine-acildi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter