Yük Sertifikasyonu Testleri Sempozyumu

Başlatan ocay, Eyl 26, 2017, 10:55 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

Yük Sertifikasyonu Testleri Sempozyumu
1-2 Kasım 2017 | Point Ankara Otel

Mesajı Paylaş

Merkator

Yük Sertifikasyonu Testleri Sempozyumu'nun ikincisi yapılıyor

TÜBİTAK SAGE olarak uluslararası katılımlı Yük Sertifikasyonu Testleri başlıklı sempozyumun ikincisini Point Ankara Oteli'nde 1-2 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Milli mühimmatların uçak platformlarına (savaş uçağı, helikopter, insansız uçak, vb…) sertifikasyon çalışmalarını ele alınacağı sempozyumda ayrıca genelde bütün platformlara yük sertifikasyonunun metotlarını ortaya konularak sektörde birliktelik oluşturmak ve yön vermek hedefleniyor.

Son yıllarda hassas mühimmat konusunda artan çalışmalarla birlikte bunların yurtiçinde mühimmat, helikopter, insansız uçak geliştirme projelerindeki artışla orantılı olarak öncelikle savunma sanayinde ilgili sertifikasyon faaliyetlerinde yer alan personel, test altyapı/test alanları ve makine/teçhizat sayısında yükseliş dikkat çekiyor. Ayrıca özel sektörün savunma sanayine olan desteği ile sertifikasyon faaliyetlerinde yüklenici veya alt yüklenici olarak çok sayıda firma yer almaya başladı. Daha önceleri altyapı/cihaz bazında yurtdışına olan mutlak bağımlılık giderek azalmakta.

Yaşanan bu genişleme neticesinde; savunma sanayi, özel firmalar ve üniversitelerin bir araya gelecekleri bir sempozyum düzenlenmesi gereği ortaya çıktı.

İLKİ GEÇEN YIL YAPILDI

2016 yılında aynı tarihlerde birincisi düzenlenen sempozyum ile Yük Sertifikasyonu Testleri alanında çalışan uzman kişiler, seçkin temsilciler, yurtdışından konuklar, yöneticiler ve sektörün ileri gelenleri bir araya gelmiş ve Yük Sertifikasyonu Testlerine yönelik teorik ve uygulamadaki bilgilerin paylaşılıp tartışıldığı bir ortam oluşturmuşlardır.

İkincisi 1-2 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan sempozyum ile özelde milli mühimmatların uçak platformlarına (savaş uçağı, helikopter, insansız uçak, vb…) sertifikasyon çalışmalarını ele almak,  genelde ise bütün platformlara yük sertifikasyonunun metotlarını ortaya koymak, sektörde birliktelik oluşturmak ve sektöre yön vermek hedeflendi.

Sempozyum konuları arasında Uçuş Test Organizasyonu, Uçuş Test Organizasyonu Eğitimi ve Uçuş Test Organizasyonu Yönetimi, Yeni Nesil Veri Toplama ve Depolama Sistemleri, Yeni Nesil Veri İletim Sistemleri (Yüksek Hızlı Uydu Haberleşmesi, F/O, vb...), Test Pilotluğu, Test Mühendisliği, Test Destek Birimleri, Test Emniyeti ve Risk Değerlendirmesi konuları bulunmaktadır.

Ön bilgi için web adresini ziyaret edebilirsiniz: www.yuksertifikasyonu.com

http://www.kokpit.aero/ankara-sempozyum Mesajı Paylaş

meraklı

Türksat, Yük Sertifikasyonu Testleri Sempozyumu'na Ağırlığını Koydu

TÜBİTAK SAGE tarafından, 1-2 Kasım tarihlerinde, ikincisi düzenlenen "Yük Sertifikasyonu Testleri Sempozyumu"nun ikinci günü, "Türksat 6A Paneli"ne de sahne olacak. 2 Kasım'daki panelde, Türkiye'nin ilk yerli uydusu Türksat 6A'nın proje paydaşları olan; ASELSAN, CTech, TUSAŞ ve TÜBİTAK Uzay yetkilileri, projede üstlendikleri rolleri ve yaptıkları çalışmaları anlatacaklar. Panelin moderatörü ise Türksat Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Ertok.

Saat 10.00'da başlayacak panelin hemen öncesinde ise Suriyeli Kozmonot Muhammed Ahmed Faris, Türksat'ın davetlisi olarak katıldığı sempozyumda, katılımcılarına hitap edecek. Faris, öğleden sonra da Türksat tesislerinde, Türksat çalışanları ile buluşacak. Suriye Hava Kuvvetleri'nde pilot olarak görev yaparken 1985 yılında, Interkosmos uzay uçuşu programına seçilen Faris, 1987 yılında uzaya gitmiş ve 7 gün 23 saat 5 dakika uzayda kalmıştı.

http://www.milscint.com/tr/turksat-yuk-sertifikasyonu-testleri-sempozyumuna-agirligini-koydu/ Mesajı Paylaş

Merkator

Uçuş testleri bu sempozyumda masaya yatırılıyor

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Yük Sertifikasyonu Testleri Sempozyumu 4-5 Kasım'da Ankara'd yapılıyor. Özel oturum olarak Güdümlü Milli Mühimmatların masaya yatırılacağı sempozyum Tübitak SAGE ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

İŞTE KONULAR

-Uçuş Test Mühenrdisliği-Test Pilotluğu-Havacılık Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi-Yer Seviyesi Titreşim Testi-Çırpıntı Testleri-Uçan Platformlar içn Avionik Sertifikasyonu-Büyük boyutlu verilerin işlenmesi-İnsansız Hava Araçları-Silahlı İnsansız Hava Araçları-İHA ve SİHA'ların sertifikasyonyöntemleri-Öğrenilmiş dersler 

http://www.kokpit.aero/ucus-test-sempozyumu-3 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter