General Electric

Başlatan meraklı, Eyl 25, 2017, 02:31 ÖS

« önceki - sonraki »

meraklı

General Electric yöneticileri özel jet yerine tarifeli uçağa binecek


General Electric, filosundaki iş jetlerinin tamamını yere indirme kararı aldı. Maliyetleri düşürmek isteyen şirketin bazı uçaklarını charter firmalarına kiralayacağı bazılarını ise satacağı kaydedildi.

Şirketin filosundaki jetler üst düzey yöneticilerin seyahatleri için kullanılıyordu. Şirketin yeni CEO'su John Flannery'nin, 2018 yılının sonuna kadar 2 milyar dolar tutarında tasarruf etmeyi planladığı ve bu nedenle üst düzey yöneticilerin kendi özel uçaklarını kullanmasını istediği bildirildi.

FAA kayıtlarına göre Generel Electric bünyesinde 1 adet HondaJet HA-420, 1 adet EMB-505, 2 adet AgustaWestland AW139 heliklopter, 3 adet Bombardier CL-600, 2 adet Bombardier Global Express 5000, 3 adet Gulfstream IV ve 2 adet Cessna Cessna 560 XL/XLS Citations bulunuyor.

Şirketin filosunda ayrıca motor testleri için kullanılan 1 adet Boeing B747-400 B747GF yer alıyor. Mesajı Paylaş

nokta

GE'den Avustralya'ya Motor Yatırımı

Kraliyet Avustralya Deniz Kuvvetleri'nin (RAN) yeni SEA 5000 firkateyn programı kapsamında GE, Avustralyalı şirket RJE Global ile bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladı. Anlaşma uyarınca RJE Global, GE'nin LM2500 gaz türbin modülleri ile bazı bileşenlerin üretimi ve montajını Avustralya'da gerçekleştirecek. SEA 5000 Fırkateyn Programı çerçevesinde inşa edilecek dokuz adet gemi, ülkenin hizmet ömrünün sonuna yaklaşan Anzac Sınıfı fırkateynlerinin yerini alacak.

LM2500 gaz türbinleri, Kraliyet Avustralya Deniz Kuvvetleri'nin yeni Hobart Sınıfı hava savunma harbi destroyeri HMAS Hobart, Adelaide ve Anzac sınıfı fırkateynler ve iki adet helikopterli çıkarma gemisinde kullanılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ge-den-avustralya-ya-motor-yatirimi/4903/1 Mesajı Paylaş

Merkator

General Electric CEO'su Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaret

Havacılık ve enerji devi General Electric (GE) şirketinin CEO'su John Flannery Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Beştepe'de Külliye'de gerçekleştirilen ziyarette Enerji Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

Flannery daha sonra Ankara'dan İstanbul'a geçti. GE CEO'su İstanbul'da şirkete parça imalatı yapan Türk şirketlerinin yöneticileri ile bir araya geldi.

General Electric'in Türkiye'deki yatırımlarının ve projelerin yanı sıra havacılık konusunda masada Türk Hava Yolları'nın Boeing 787 için motor ile TFX Projesi'nde seçilecek motor bulunuyor.

http://www.kokpit.aero/general-electric-john-flannery-ankara Mesajı Paylaş

HDS

A350'nin motorlar Rolls'a gitmiş 787'yi bağlamak için herhalde.

RTE de "Ya John, Immelt bize  900 milyon dolör yatırım sözü vermişti, ne oldu iş sahi?" dememiş mi?

Herifler iyi alıştı, middleman'ı aradan çıkarıp patrona ricacı oluyor.  ::) Mesajı Paylaş

Merkator

GE'den Gebze'de metal katmanlı imalat arge merkezi

Dünyanın en büyük uçak motoru imalatçılarından biri olan General Electric, Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki, TÜBİTAK Marmara Teknoloji Serbest Bölgesi'nde bulunan General Electric (GE) Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi bünyesinde kurulan Katmanlı İmalat Teknolojileri Ar-Ge Laboratuvarı'nı açtı. Kurdelayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kesti.

Açılışta konuşan Bakan Varank, dinamik işgücünü, sanayi kapasitesini ve coğrafi avantajları en iyi şekilde kullanarak, yapısal dönüşüm için gerekli adımları kararlılıkla attıklarını belirterek, "Nihai hedefimiz Türkiye'yi sanayi ve teknolojide lider bir üretim üssü haline getirmek" dedi.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Canan Özsoy ile GE'nin üst düzey yönetimi katıldı.

ARGE MERKEZİNDE YENİ NESİL TEKNOLOJİLER

Laboratuvarda, GE Additive tarafından üretilen ve yeni nesil üretim teknolojilerinden olan endüstriyel metal katmanlı üretim makineleri ile teknoloji geliştirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Merkez, General Electric'in küresel bazda sahip olduğu üç laboratuvardan biri. Katmanlı üretim alanında hem malzeme, hem de farklı geometrilerin Ar-Ge'sinin yapılacağı bu labaratuvarda Türkiye menşeili tasarımlar geliştirilecek. Bu tasarımlar, havacılıktan otomotive, beyaz eşyadan enerjiye pek çok farklı alanda kullanılabilecek ve yüksek katma değerli üretim önceliğimize doğrudan hizmet edecek.

400 MÜHENDİS GÖREV ALIYOR

GE Havacılık'ın dünyadaki dört mühendislik merkezinden biri olan GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi, 18 yıldır faaliyette bulunuyor. Ürün geliştirme, tasarım, imalat, onarım, bakım ve yazılım gibi çeşitli teknolojiler geliştiren merkezde 400'den fazla Türk mühendisi, GE Havacılık için uçak, gemi ve endüstriyel motorlarının tasarım ve teknolojisini geliştiriyor. Eğitimleri ve mühendislik yetenekleriyle kendini kanıtlamış mühendislerin görev yaptığı merkezde yazılım ve katmanlı imalat teknolojileri üzerine çalışan mühendis sayısının 2018 yılında 100'ü geçti. Katmanlı İmalat Teknolojileri Ar-Ge Laboratuvarı'nda çalışanların üçte biri doktora dereceli yetkin mühendislerden oluşuyor.

BAKAN VARANK: TÜRK MÜHENDİSLER YURDA DÖNDÜ

Bakan Varank, Türk mühendislerin açılışı yapılan Ar-Ge merkezinde çalışmak için ülkeye döndüğünü belirterek, şöyle konuştu:

70 yıldır ülkemizde bulunan General Elektrik, 5 ilde 500'ü ar-ge mühendisi olmak üzere 2 bin 300 kişiyle faaliyet gösteriyor. Havacılık, sağlık, enerji ve ulaştırma olmak üzere pek çok alanda yüksek katma değerli üretim ve Ar-Ge gerçekleştiriyor. Türkiye'deki Ar-Ge merkezini, firmanın diğer merkezlerinden ayıran bir özelliğinden de bahsetmeden geçmek haksızlık olur. Şöyle ki; firmanın dünyadaki diğer merkezlerinde çalışan kadın mühendis oranı yüzde 9'ken, Türkiye'de bu oranın yüzde 26'ya ulaştığını görüyoruz. Kadınların bilim ve teknoloji alanlarında daha aktif rol almasını destekliyor, bu tablonun diğer firmalara da örnek olmasını arzu ediyoruz. Bir başka sevindirici gelişmeyse, bu merkezin bilim insanlarımızın yurda dönüş seferberliğine olan katkısıdır. Aldığım bilgilere göre 15'ten fazla Türk mühendis burada çalışmak için ABD, Almanya, Hollanda ve İsviçre gibi ülkelerden yurda döndü. Hatta burada 11 nitelikli yabancı araştırmacı da Ar-Ge yapıyor. Her olumlu gelişmeden sonra muhalefet etmeyi kendine vazife bilenler, Bakanlığımızın desteklediği bu merkezleri gelip görsünler. Türkiye'de bilim üretecek, Ar-Ge yapacak ortam var mıymış, yok muymuş kendi gözleriyle şahit olsunlar."

http://www.kokpit.aero/ge-gebze-arge-bakan-varank Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter