Üyelik Koşulları

Başlatan Yönetim, Eyl 27, 2015, 09:48 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Yönetim

Eyl 27, 2015, 09:48 ÖÖ Last Edit: Eyl 27, 2015, 11:22 ÖÖ by Yönetim
SADFOR-Savtera Düşünce Forumu üyelik koşulları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

1.  SADFOR - Savtera Düşünce Forumu bir Savtera Savunma Teknolojileri ve Strateji Enstitüsü oluşumudur.

2.  SADFOR açık bir platformdur. Tüm kullanıcıların tüm paylaşımlarında bunun bilincinde olmaları ön kabulümüzdür ve sorumluluğumuz dışındadır. Forum kapsamındaki tüm paylaşım ve tartışmalar kamuoyu tarafından izlenebilir.

3. Bu Düşünce Forumunun amacı, kamuoyunu savunma konularında bilgilendirmek, doğru ve gerçek haberler sunabilmek, zengin bir düşünce ortamı ile izleyici ve katılımcıların ufuklarını genişletebilmektir.

4. SADFOR forumuna üye olabilmek, forum yönetiminin onayına tabidir.

5. Forumdaki tartışmalar, haberler ve savunma teknolojileri ile strateji konusundaki paylaşımlar, Savtera Enstitüsünün Bir Düşünce Kuruluşu (Think Tank) olduğu mantığından hareketle, Savtera Enstitüsün çalışmalarında kaynak olarak değerlendirilebilir.

6. Üyeler Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na, mevcut yasa, yönetmelik ve tüzük gibi kurallara uymayı peşinen kabul ederler. Her hangi bir yasal ihlal durumunda forum yönetimi sorumlu tutulamaz.

7. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na. yasa, yönetmelik ve tüzüklere aykırı mesajlar, forum yönetimi tarafından kısmen veya tamamen silinebilir yada değiştirilebilir. Her mesaj ve paylaşım yalnızca yapan üyenin kendi sorumluluğundadır. Üyeler, mesaj, haber ve yorum gibi paylaşımlarında etik kurallara, toplumdaki ahlaki değerlere saygı göstermek zorundadırlar. Bu konuda özen göstermeyen forum üyeleri hukuki müeyyidelerin dışında forum yönetimi tarafından da uygun bir müeyyide tabi tutulabilirler.

8. SADFOR'un dili Türkçe'dir. SADFOR kamuya açık bir tartışma ortamı olduğundan, kamuoyuna ve özellikle gençlere olumlu örnek olunması açısından, mesaj ve paylaşımlarda, Türkçe gramer kurallarına, noktalama işaretlerine ve düzgün bir ifade biçimine özen gösterilmelidir.

9. Forum üyeleri, paylaştıkları mesajlarda diğer forum üyelerine, ya da toplumdaki gerçek ve tüzel kişilerin, kişilik ve özlük haklarına saygı göstermek zorundadırlar. Herhangi bir hakaret ya da kanıtlanamayacak suçlama içeren iletiler, hakarete ve suçlamalara maruz kalan kişi ve kuruluşların bulunabilecekleri yasal girişimlerden doğrudan kendileri sorumlu olacaklardır. SADFOR Düşünce Forumu ve bağlı olduğu Savtera Savunma Teknolojileri ve Strateji Enstitüsü herhangi bir nedenle sorumlu tutulamaz.

10. Üyeler paylaştıkları mesajlarda ya da haberlerde kaynak göstermek zorundadırlar.

11. Üyeler gerçekleştirdikleri paylaşımlarda, eğer bir başka kişi ya da kuruluşa ait fikir ya da haberleri kullanıyorlar ise, mutlaka paylaştıkları haber ya da fikir kaynağını belirterek, alıntı yaptıklarını vurgulamalıdırlar.

12. Forum paylaşımlarında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve eklentileri ile Türk Patent Yasasına mutlaka uyulmalıdır.

13. Forumda paylaşılan fotoğraf ve çizimlerin sahipleri ve alıntılandıkları kaynaklar paylaşılmak zorundadır.

14. Savtera Savunma Teknolojileri ve Strateji Enstitüsü ile SADFOR, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, yasa, yönetmelik ve tüzüklere uymayı taahüt etmektedir.

14. Forumdaki tartışmalar toplumumuzda kabul gören ahlaki ve etik değerlere uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Başka bir kişiyi, kurumu, etnik grubu, ülkeyi, dini hedef alan paylaşımlar derhal silineceği gibi, bunu gerçekleştiren üyeler hakkında da forum yönetimi tarafından cezai işlemlerde bulunulur.

15. Forumda "Nefret suçu" olarak bilinen ve algılanan her türlü paylaşımın yapılması yasaktır.

16. Forumda cinsiyet ayrımcılığı uygulanmaz, cinsiyet ayrımcılığı anlamı taşıyan nesajlar silinir ve paylaşımı yapan üye çeşitli biçimlerde uyarılır.

17. SADFOR savunma odaklı bir tartışma platformudur. SADFOR bünyesindeki başlık, konu ve mesajlarda siyasi paylaşımlar yapılmaz, siyasi tartışmalara girilmez. Forumda siyaset yapmak kesinlikle yasaktır.

18. Forumda her türlü küfür, hakaret, ispat edilemeyen suçlama kesinlikle yasaktır. Paylaşımlarda "eleştiri" ile "hakaret" arasındaki çizgiye dikkat edilmelidir.

19. Forumda her türlü ticari reklam ve tanıtım yasaktır. Ancak üyeler forum yönetiminden izin almak koşulu ile kamu yararı niteliğinde duyuru ya da tanıtım yapabilirler.

20. Forumda, savunma ya da bilimsel veya sosyolojik seminer, konferans, fuar, sergi gibi etkinlikler herhangi bir izin alınmaksızın paylaşılabilirler.

21. Toplumdaki algıların temel öğelerinden biri de önyargılardır. Forum izleyicilerini önyargılardan arındırıp, okuduklarına objektif olarak yaklaşmalarını sağlamak açısında, forum üyelerinin görevlerini  mesleklerini ve kişisel bilgilerini açıklamaları uygun görülmemektedir. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter