Savunma Sanayi Başkanlığı

Başlatan malpsoy, Eki 13, 2015, 06:01 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

KARACI

Lcd

Karabag savasina bakarak tanklari sorgulamak yanlis olur. Cografi yapi ile alakali oradaki sorun. Hakkari'nin bu tarafinda tank yurur, sınırında yurumez, arkaya sarkinca yine yurur. Savaslar degerlendirilirken cografi sartlar da hesaplanmak zorundadir. Karabag'da yuzde 80 oranda tank kullanimi zordur fakat tank tanktir, askerin zirhidir öncüsüdür. Tanki olmayan ordunun zayiati misliye artar. Sorgulanan ve sorgulanmasi gereken sey gunumuz tanklaridir ve bu tanklarla yapilabilenlerin cagin neresinde oldugudur. Ucan, yuzen bircok platform devrim yasarken tanklar sadece evrim gecirdi ve bu yetmez. Tank konseptinde guclu bir devrim sart. Su halleriyle modern savaslarin karada ilk ve en kolay hedeflerindendir derim rahatlikla. Devrimden kastimi da ilgili konuda birkac kez yazmistim, illa benim yazdiklarim dogru konsepttir demem ama bir devrim gerektigi konusunu her yerde savunurum. Mesajı Paylaş
"At sırtında dünyayı fethetmek kolaydır. Zor olan inip onu yönetmektir."
- Cengiz Han

Lcd

Sayın Karacı aynen sizin gibi düşünüyorum Mesajı Paylaş

murattekin

Şub 26, 2021, 10:49 ÖÖ Last Edit: Şub 26, 2021, 10:53 ÖÖ by murattekin
İsmail Demir'de trollüğe başladı.

Edit: Sungur füzesi hakkında bilgilendirme.
https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1365218621627248643?s=20 Mesajı Paylaş
...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter