Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

Başlatan orko_8, Oca 27, 2016, 09:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

meraklı

SSİK TOPLANTISINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, savunma sanayiindeki gelişmeler ele alınmış; TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik; elektronik harp, yazılım, muhabere, silah, mühimmat ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin son dönemde sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekâtlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulanmıştır.

Yerli ve milli ürünlerimizin performansı düşünüldüğünde; bazı ülkelerin ülkemiz savunma sanayiini kısıtlama veya engelleme girişimlerinin, ülkemizin kendi çıkarları konusunda bağımsız hareket etme yönündeki azim ve kararlılığını etkilemeyeceği bir kez daha ifade edilmiştir.

Türkiye tam bağımsız savunma sanayii yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.­­

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=2301&LangID=1 Mesajı Paylaş

Hard-Kill

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.


Mesajı Paylaş

Hard-Kill

Savunma Sanayii İcra Komitesi kararları açıklandı


Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleştirildi. Önemli kararların alındığı toplantı, 2 saat 20 dakika sürdü.

Toplantı ile ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanmıştır.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, savunma sanayiindeki gelişmeler ele alınmış; TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik; elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve güvenlik birimlerimizin son dönemde sınırlarımız içerisinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulanmıştır.

Kovid-19 kaynaklı salgın sürecinde savunma sanayimizin kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin vermeden çalıştığı, yerli ve milli teknoloji alanında önemli başarılara imza attığı ifade edilmiştir. Salgın sonrası dönemde de çalışmaların büyüyen bir kararlılık devam edeceği, sektörler arası tecrübe paylaşımına ve ihracata özel bir önem verileceği dile getirilmiştir.

Türkiye, tam bağımsız savunma sanayii yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.https://www.savunmasanayist.com/savunma-sanayii-icra-komitesi-kararlari-aciklandi/ Mesajı Paylaş

Hard-Kill

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında Beştepe'de düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısı sonra erdi. Toplantıya ilişkin açıklama yapıldı.

SSİK toplantısına ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, "Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanmıştır.


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye  yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

Savunma sanayiimizin açık veya gizli ambargolara hedef alındığının vurgulandığı İcra Komitesi Toplantısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha güçlü ve sistematik çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine dikkat çekilmiştir.

Türkiye; yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

https://www.savunmasanayist.com/savunma-sanayii-icra-komitesi-toplantisi/ Mesajı Paylaş

warrior

Böyle ayrıntılı bir açıklamaya ne gerek vardı ki?!.. Mesajı Paylaş

HDS

Hakikaten ciğerine kadar açmışlar. :)


Şeffaflık adına benzeri görülmemiş adımlarla, @putty'nin dediği gibi gümbür gümbür geliyoruz. Mesajı Paylaş

dustdevil

Bizde ortası yok bu işin. Mesajı Paylaş

orko_8

SSB web sitesindeki organizasyon şemasında da tüm daire başkanlarının adı silinip, her bir daire başkanlığına bağlı grup müdürlüklerinin adı kaldırıldı: https://www.ssb.gov.tr/WebSite/contentlist.aspx?PageID=42&LangID=1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter