OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Sistemi

Başlatan malpsoy, Eki 13, 2015, 05:35 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Ne var ne yok bu projede teslimatlar başladı mı nedir seri üretim durumu hala test sürecinde mi proje. Mesajı Paylaş

NoLoven

Sis IIR teknolojisi için engelleyici olamaz.  Mesajı Paylaş

petibor

Tem 21, 2019, 11:37 ÖS Last Edit: Tem 21, 2019, 11:43 ÖS by petibor
Bu başlığın ilk mesajı 2015 yılına ait ve sonunda karşımızda omtas mesajı içeriyor şu video yu müjdeliyor

https://youtu.be/xHCs2czjS2Y

Yıl 2019 oldu füze hala aynı durumda bir gelişme yok. Bu durumda ben artık beklememeye karar verdim ve OMTAS münakaşamızda haklı çıktığımı ilan etmeye karar verdim. Tartışmamızda ben haklı çıktım SSF den beri sabırla iddia ediyorum ve durum ortada  OMTAS yapılamadı artık haklı çıktığımı ilan ediyorum bu tartışma bitmiştir daha fazla beklemeyeceğim makul süre doldu. Mühendislerin idare edin bu kadar ile isteğinde Asker OMTAS a olur vermedi belliki. Fiberoptik OMTAS a start verilmeli derhal Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Ne durumda ve sayılarda giriyor bilmiyorum ama envantere girmeye başladı omtas Mesajı Paylaş

onkomd

İyiymiş Mesajı Paylaş

KunteperCanavarı

Gördüğünüz gibi hareketli hedefi çok iyi takip ediyor. Ortada iyi çözünürlüğü olan bir resim var ve muhtemelen görüntü işleme var. Özellikle son birkaç saniyede yaptığı düzeltmeler ve vurduğu noktalar pek rastgele noktalar değil. Yahu işte anti-tank füzesi diye geçiştirilecek basit bir sistem kesinlikle değil. Mesajı Paylaş

anafor2016

https://www.fnss.com.tr/haber/kaplan-stadan-atilan-ilk-omtas-fuzesi-hedefi-vurdu

Omtas entegrasyonu kaplan sta ya yapılmış görünüyor. Kaplan sta envantere alındıkca omtas da alınacaktır. Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Kas 25, 2019, 09:55 ÖÖ Last Edit: Kas 25, 2019, 04:34 ÖS by Fearlessleon
Hareket halinde atılması çok güzel. Keşke daha fazla sayıda omtas taşınsa. Mesajı Paylaş

murattekin

Fazla miktarda Omtaş taşıyabilir ama Omtas için birşey diyemem.

Artık ihtisas forumu haline gelen Sadfor'da Omtaş'ı görmek şaşırtıcı  Mesajı Paylaş
...

dum

Hareket halinde atış videosunu izledikten sonra belki neden tel güdüm kullanılmadı sorusunu soranlar bir cevap bulurlar.. (@putty sana diyorum, petibör sen anla) Mesajı Paylaş

Fearlessleon

@murattekin , hızlıca yazarken bir hata yapmış olabilirim. Derdiniz nedir ? Mesajı Paylaş

BuLuT__

Bunu yapan insanların Ellerini öperim.
Müthiş olmuş son hedef tahtasını gerçek mühimmatla vurduğunu hayal edin...Tek kelimeyle harika...
ABD javalini münasip bir tarafına soksun. Mesajı Paylaş

Topgun

Dostumuz(!) Amerika ve bize reva görmediği Javelin hususlarında duygularımız ortak. Çok güzel gelişmeler bunlar.

Ben FNSS'nin sanki çok matah bir iş yapmış gibi reklamasyon yapmasına ayar oluyorum açıkçası. Alt tarafı sıradan her araca takılabilecek, yine sıradan standart kendi optikleri ile görev yapabilen mükemmelleştirilmiş hazır bir güdümlü tanksavar sistemini, sanki hazır almayıpta, kendileri sıfırdan geliştirmiş edalarında bir ar-ge yaptık havaları, bir zor oldu ama başardık havaları! Bu abartı hiç hoş değil. Mevcut OMTAS'ı herhangibir zırhlı/zırhsız, tekerli/paletli araca monteleyip, piyasada envai çeşit ve markada bulunan UKSS'ler ile kullanmaktan kolay birşey yok. Hele bu iş için sıradan bir cip dahi yeterli iken sıfırdan araç geliştirmekten daha saçma başka birşeyde yok...  Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter