Türk Yıldızları

Başlatan T.M.U, Eki 13, 2015, 11:41 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

TÜRK YILDIZLARI 2017 SEZONUNU ÇANAKKALE'DE AÇIYOR

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102 yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Türk Yıldızları 2017 yılının ilk gösterisini 18 Mart'ta Çanakkale'de gerçekleştirecek.

Türk Hava Kuvvetleri'nin ilk akrobasi filosu Türk Yıldızları 2017 sezonuna Çanakkale'de merhaba diyecek. 7 uçak ile gerçekleştirilecek uçuşlar Çanakkale Şehitler Abidesi'nde 18 Mart'ta resmi törenlerde 19 Mart'ta ise yine aynı yerde halka açık olarak gerçekleştirilecek.

Türk Yıldızları 19 Mart'ta gerçekleşecek halk günü uçuşları için tüm halkı Çanakkale Şehitler Abidesi'ne davet ettiler. Türk Yıldızları bu iki gösteri uçuşuna ise hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor

http://www.airlinehaber.com/turk-yildizlari-2017-sezonunu-canakkalede-aciyor/ Mesajı Paylaş

dum

Türk yıldızları ilk akrobasi filomuz değil. Hatta ikinci bile değil. Abartma hastalığina tutulmuş medyamızin, bu haberdeki maddi hatasını düzelttikten sonra, :)

Yeni faaliyet dönemi hayırlı olsun.. Mesajı Paylaş

Observer

TÜRK YILDIZLARI 2017 GÖSTERİ TAKVİMİ


18 Mart - Çanakkale - Çanakkale Deniz Zaferinin 102'inci Yılı ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri.

19 Mart - Çanakkale - Çanakkale Deniz Zaferinin 102'inci Yılı ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri.

9 Nisan - Şanlıurfa - Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluş günü etkinlikleri.

23 Nisan - Antalya - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

19 Mayıs - Samsun - Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

4 Haziran - Osmaniye - Osmaniye Hava Gösterisi.

24 Haziran - Lübnan - Uluslararası Hava Gösterisi ve Dünya Barışı

9 Temmuz - Konya - Türk Yıldızları'nın 25'inci Kuruluş Yıldönümü

20 Temmuz - Kıbrıs - Barış ve Özgürlük Bayramı Kutlamaları

29 Temmuz - İspanya - Uluslararası Hava Gösterisi

19 Ağustos - Ordu - Ordu Hava Gösterisi

20 Ağustos - Trabzon - Trabzon Hava Gösterisi

9 Eylül - İzmir - İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü Etkinlikleri

23 Eylül - Malta - Uluslararası Hava Gösterisi

10 Kasım - Ankara  Anıtkabir - Atatürk'ü Anma Töreni Saygı Uçuşu Mesajı Paylaş

canıtez

#4
May 21, 2017, 08:55 ÖÖ Last Edit: May 21, 2017, 08:59 ÖÖ by canıtez
Türk Yıldızları ve SoloTürk Samsun'da büyüledi

Türk Hava Kuvvetlerinin gökyüzü milli takımı Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK, Samsun'da nefes kesen bir gösteri uçuşu yaptı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında dün, Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK, Samsun semalarında nefes kesen gösterilere imza attı.

Gösteri, sahili hınca hınç dolduran binlerce vatandaş tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Samsun semalarında akrobasi hareketleri yapan süpersonik 7 savaş uçağı, yaptıkları gösterilerle adeta izleyenleri hayran bıraktı. Türk Yıldızları tarafından yapılan akrobasi hareketleri, vatandaşlar tarafından dakikalarca alkışlandı.

Gösteride Türk Yıldızları ekibinden Yüzbaşı Onur Adalı en alçak uçuşu gerçekleştirerek uçağın kokpitinden gösteriyi izlemeye gelen vatandaşları selamladı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/turk-yildizlari-ve-soloturk-samsunda-buyuledi.html Mesajı Paylaş

Defence

Türk Yıldızları KKTC'de uçacak


Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dünyaya tanıtan akrobasi ekibi Türk Yıldızları, 20 Temmuz'da özel bir gösteriye imza atacak. KKTC'nin bağımsızlık bayramını kutladığı 20 Temmuz'da ekip Kuzey Kıbrıs'ta gösteri uçuşu gerçekleştirecek.

Türk Yıldızları sosyal medyadan "Kahraman ve fedakar Kıbrıs Halkı'nın Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutlamak için 20 Temmuz'da Kıbrıs'ta olacağız. İçinizi ferah tutun ki Akdeniz semalarında barış ve özgürlük nöbetine devam ediyoruz" diyerek uçuşu bu fotoğrafla paylaştı.

Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları için KKTC'ye gidecek Türk Yıldızları, gösteri uçuşunu Girne üzerinde yapacak.


http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-girne-kktc Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Yıldızları 12 yıl aradan sonra Ordu'da uçacak


onya 3. Ana Jjet Üs Komutanlığı bünyesinde konuşlu olan ve dünyada sesten hızlı 8 savaş uçağıyla gösteri tek tim olan Türk Yıldızları, 12 yıl sonra Ordu'da gösteri yapacak.

En son 20 Mayıs 2005 tarihinde Ordu'da gösteri yapan Türk Yıldızları, 19 Ağustos Cumartesi günü Ordulularla buluşacak. Gösteri uçuşunun plan ve detaylarının belirlenmesi amacıyla Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık başkanlığında bir toplantı yapıldı. Toplantıya Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Emniyet Müdürlüğü, Ordu Jandarma Komutanlığı ve kamu kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda gösteri uçuşu öncesi ve sonrasında yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Kuruluşundan bugüne kadar 22 farklı ülkede elli milyon kişiye gösteri yapan Türk Yıldızları'nın 24 Ağustos 2001 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü şehrinde yaptığı gösteriyi bir milyondan fazla seyirci takip etmişti. Türk Yıldızları, en kalabalık topluluğa gösteri yapma rekorunu halen elinde bulunduruyor.


http://www.airporthaber.com/turk-yildizlari-haberleri/turk-yildizlari-12-yil-aradan-sonra-orduda-ucacak.html Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları bugün KKTC'ye uçuyor


Türk Silahlı Kuvvetleri'ni yurtiçi ve yurtdışında başarıyla temsil eden Türk Yıldızları, bugün Konya'dan gösteri yapacağı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) intikal ediyor.

Ekibin F-5 2000 uçaklarının yanı sıra lojistik destek ise Airbus A400M askeri nakliye uçağı tarafından verilecek.

Türk Yıldızları, her yıl olduğu gibi 20 Temmuz'da Barış ve Özgürlük Bayramı'nda Girne semalarında özel bir gösteri yapacak.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-kktc-ye-gidiyor Mesajı Paylaş

nokta

Türk Yıldızları İspanya'yı titretecek


Türk Silahlı Kuvvetleri'ni yurtta ve dünyada başarıyla temsil eden Türk Yıldızları'nın yeni durağı İspanya.

F-5A/B 2000  uçakları ile gösteri yapan ekip, bu hafta sonu İspanya'da düzenlenecek olan Festival Aéreo Internacional Torre del Mar gösterilerine katılacak.

28-30 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek gösteriler için ekip ana üsleri Konya'dan İspanya'ya uçtu. Türk Yıldızları, sosyal medya üzerinden aşağıdaki videoyu paylaştı:

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-ispanya-da Mesajı Paylaş

Trilogy

Türk Yıldızları İspanya Semalarına İmzasını Attı


İspanya'da ilk gösterini gerçekleştiren Türk Yıldızları, adeta göklere imzasını atarak programını tamamladı.

25'inci yılını kutlayan Türk Yıldızları, 25'inci yılında ilk İspanya gösterisini gerçekleştirdi. Malaga sahillerine ve gökyüzüne imzasını atan Türk Yıldızları, on binlerin gönlünde ve zihninde unutulmayacak izler bıraktı. Uçuş programı sona eren Türk Yıldızları, dönüş hazırlıklarına başladı.

http://www.bagimsizhavacilar.com/turk-yildizlari-ispanya-semalarina-imzasini-atti/
Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Yıldızları Trabzon'da Şehitlerimiz Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül için uçacak


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dünyada başarıyla temsil eden Türk Yıldızları akrobasi ekibi, 19 Ağustos'ta Ordu'da uçacak. Bunu 20 Ağustos'ta Trabzon gösterisi izleyecek.

Uzun bir süre sonra tekrar Karadenizli vatandaşlarımızla buluşacak olan Türk Yıldızları, Trabzon uçuşunu Maçka şehitlerimiz Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül'e adıyor.

http://www.kokpit.aero/sehitlerimiz-icin-ucacaklar Mesajı Paylaş

canıtez

Türk Yıldızları'nın Ordu Gösterisi İptal Edildi


Türk Yıldızları'nın yarın Ordu'da gerçekleştirmesi planlanan gösterisi iptal edildi.

Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde etkili olan olumsuz hava şartlarından dolayı gökyüzündeki milli takımımız Türk Yıldızları'nın Ordu'da yapması plan gösterisi iptal edildi. 19 Ağustos'da Ordu ve 20 Ağustos'da Trbazon'da gerçekleştireceği gösteriler için Trabzon'a intikal etmiş olan Türk Yıldızları'na, Trabzon Ordu arasında ve Ordu'da etkili olan olumsuz hava koşulları engel oldu. 19 Ağustos'da Ordu'da yapılması planlanan gösteri iptal edildi.

http://www.bagimsizhavacilar.com/turk-yildizlarinin-ordu-gosterisi-iptal-edildi/ Mesajı Paylaş

Merkator

Trabzon, Türk Yıldızları'nı bekliyor


Türk Yıldızları, 20 Ağustos Pazar günü, Trabzon semalarını kırmızı beyaz renge boyayacak. Saat 15.30'da Ayasofya sahilinde Trabzonlularla buluşacak Yıldızlar, bu uçuşu geçtiğimiz hafta Maçka'daki operasyonda şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Şehit Başçavuş Ferhat Gedik'ın anısına uçacak.

Türk Yıldızları iki gündür Trabzon Havalimanı'nda. Gösterinin yapıldığı F-5A/B 2000 uçaklarının yanı sıra teknik ekibi taşıyan Türk Yıldızları renklerine boyalı C-130 nakliye uçağı da Trabzon Havalimanı'nda.

Ordu'da antrenman uçuşunu 18 Ağustos'ta yapmayı planlayan Türk Yıldızları, düşük bulut tavanı ve olumsuz meteorolojik şartlar nedeniyle iptal etmişti. Antrenman uçuşu yapılamayınca gösteri de iptal edilmek zorunda kalındı.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-trabzonda Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları Rusya'da Gösteri Yapacak


Rusya Savunma Bakanlığı, Türk Yıldızları'nın Uluslararası Askeri Teknik Forumu Ordu-2017'nin üçüncü gününde Patriot parkında gösteri yapacağını bildirdi.

Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Podmoskovye'de bulunan Kubinka'da önde gelen Rus grupları hava gösterisine katılacaklar. Alabino poligonunda ise Türk Yıldızları gösteri yapacak" denildi.

Ayrıca, bugün bilim ve iş programı çerçevesinde 43 yuvarlak masa toplantısı ve 6 gösteri düzenlenecek.

Ordu 2017 Forumu'nda Ermenistan, Belarus, Hindistan, Kazakistan, Çin, Güney Kore, Pakistan, Slovakya, Tayland, Türkiye, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Güney Afrika Cumhuriyeti dahil olmak üzere 14 ülkeden 78 yabancı şirket kendi tekniklerini sergiliyor.

http://www.kokpit.aero/rusya-da-gosteri-ucusu-yapacak Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları Rusya'da gösteri uçuşu yaptı


Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında düzenlenen "Army-2017" gösterilerine Türkiye'den "Türk Yıldızları" akrobasi uçuş ekibi de ilk defa katıldı.Cuma günü Moskova yakınlarında gösterilerin yapıldığı "Kubinka" askeri havalimanına inen 8 adet F-5A 2000 tipi uçağının komutanı kadın Binbaşı Esra Öztay'ın çıkması Rus seyircileri oldukça şaşırttı.

Türkiye'den önceki gün havalanan Türk Yıldızları'nın savaş uçakları güvenlik nedeniyle Karadeniz üzerinden geçiş yerine Baltık üzeri üzerinden Rusya başkentine ulaştı.

Rus ordusunun gösterileri düzenlediği üsse inen Türk Yıldızları gurubuna ait 8 adet F-5A 2000 tipi savaş uçağı pilotları fuarın resmi davetlileri sayılsalar bile belirli prosedürleri yerine getirmek zorunda kaldı. Uçaklar alana iniş yaptıktan kısa süre sonra kabini terk eden Esra Özatay'ın yanına Rus sınır muhafızları ekibi geldi.

Rusya'ya ayak bastıkları için belirli prosedürün yerine getirilmesi gerektiğini tercüman aracılıyla pilotlara ilettikten sonra pasaport ve göçmen formu doldurmak zorunda kaldı.

Rusya'daki "Army-2017" gösterilerini Cumartesi gerçekleştiren "Türk Yıldızları" ekibi Kubinka askeri üssünde toplanan kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Türkiye'nin hava gösterisi ardından Rus Su-27 uçakları gerçeğe yakın havada savaş düellosu taklidi de yaptı.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-rusya-da-nefes-kesti Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter