Türk Yıldızları

Başlatan T.M.U, Eki 13, 2015, 11:41 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

Türk Yıldızları, saat 16.00'da Mogan Gölü üzerinde uçacak. F-5A/B 2000 tipi uçaklara sahip olan ekip, Ankaralıların 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayacak. Mesajı Paylaş

Terra

Türk Yıldızları, 23 Eylül de Malta'da bir gösteri yapacak. Sabri hocam izler herhalde? :) Mesajı Paylaş

nokta

Türk Yıldızları, eğitimlerindeki ciddiyeti gösteren bir video yayınlamış.


https://www.youtube.com/watch?v=VXyg8UIb3oQ&feature=youtu.be Mesajı Paylaş

turkdefence

#18
Eyl 24, 2017, 01:14 ÖÖ Last Edit: Eyl 24, 2017, 01:29 ÖÖ by Sabri Ünal
ben de bir kaç video çektim ama, çok amatör. youtube a atmayı denedim, cep telefonu kamerasıyla bu kadar oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=dut2SVtw268

https://www.youtube.com/watch?v=Ts8hbHoNlg0 Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları, Malta Hava Gösterileri'ne katıldı

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları, Malta Hava Gösterileri'nde sahne aldı. Malta Hava Gösterileri'nin 25.yılı dolasıyıla davet edilen Türk Yıldızları hem organizasyonun hem de Türk Yıldızları'nın 25.yılına yakışır bir gösteri icra etti.

Türk Yıldızları bir sonraki gösterisini Çanakkale Deniz Zaferinin 102'inci Yılı ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri dolayısıyla 18 Mart'ta bu şehirde yapacak.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-malta-hava-gosterileri Mesajı Paylaş

radar

Türk Yıldızları, 25.kuruluş yıl dönümleri nedeni ile 7 Ekimde Konya'da bir gösteri yapacaklar. Mesajı Paylaş

meraklı

Türk Yıldızları ve SoloTürk nefes kesti

Konya 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu dünyada 8 süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan Türk Yıldızları, 25'inci yıl kutlamaları kapsamında nefes kesen bir gösteri düzenledi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Konya'ya taşınan SoloTürk de ilk kez Konya'da gösteri yaptı.

Dünyanın sayılı süpersonik akrotimlerinden olan Türk Hava Kuvvetleri'nin göz bebeği, gökyüzünün milli takımı Türk Yıldızları, 25'inci yıl kutlamaları kapsamında Türkiye'nin havacılık temalı ilk parkı olan Türk Yıldızları Parkı'nda nefes kesen bir gösteri düzenledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Akıncı Üssü'nden Konya'ya taşınan SoloTürk de kutlamalarda Konya'daki ilk gösterisini yaptı. Gösteriye Konya Valisi Yakup Canbolat, 3'üncü Ana Jet Üs Komutanı ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Fidan Yüksel, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran da katıldı.

Milli ve yerli Atak helikopterlerin geçişinin ardından SoloTürk gösteri yaptı. Gösteriyi binlerce Konyalı izledi. Solo Türk uçaklarının kendine has alçak uçuş tekniği ile gökyüzünde gerçekleştirdiği akrobatik hareketleri sırasında bazı izleyiciler gözyaşlarını tutamadı.

İLK KADIN FİLO KOMUTANININ UÇAĞI ARIZALANDI

Türkiye'nin ilk kadın filo komutanı olan Binbaşı Esra Özatay'ın Türk Yıldızları filosundaki 4 numaralı uçağı, arıza yapınca gösteriye katılamadı.

Gösteride bir eksikle uçan Türk Yıldızları'nı parkı dolduran vatandaşlar nefeslerini tutarak izledi.

Bu sırada Konya-Ankara karayolunda araçlarıyla seyreden vatandaşlar o anları kaçırmamak için trafiği kapatıp araçlarında inerek gösteriyi izledi.

http://www.kokpit.aero/konya-nefes-kesen-gosteri
Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları, 18 Mart'ta Çanakkale Şehitleri için gösteri uçuşu yapacak

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları yarın (18 Mart) Çanakkale'de şehitlerimiz için uçacak, Çanakkale'nin geçilmezliğini bir kez daha gökyüzünden haykıracak.

Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla 18 Mart 2018 Pazar günü saat: 15:45'de icra edecek bu gösteri ulusal kanallardan canlı olarak yayınlanacak.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-canakkale-gosteri Mesajı Paylaş

murattekin

Türk Yıldızlarında ilginç olaylar olmuş. Mesajı Paylaş
...

Topgun

O ilginç olaylar memleketin heryerinde oluyor, millette bir kısmı hiddet, bir kısmı korku, bir kısmı biat, bir kısmıda aval aval izliyor resmen!

Normal bir yanımızmı kaldıki? Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları, 17 yıl sonra tekrar Bakü'de gösteri yapacak

17 yıl önce Azerbaycan'nın başkenti Bakü'de ilk kez gösteri yapan ve bir milyonu aşkın seyirci toplayan Türk Yıldızları yine Bakü semalarına imzasını atacak.

Azerbaycan ordusunun kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Türk Hava Kuvvetleri'nin iki akrobasi ekibi gökyüzündeki milli takımımız Türk Yıldızları ve gururumuz SOLO TÜRK Bakü'ye gitti.

26 Haziran'da gerçekleştirilecek gösteri uçuşu için Türk Yıldızları 8 uçak, SOLO TÜRK ise 2 uçak ile Bakü'ye gitti.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-baku-gosteri Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları, Azerbaycan ordusunun 100'ncü kuruluş yıl dönümünde uçtu

Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi Türk Yıldızları, dost ve kardeş ülke Azerbaycan Ordusunun kuruluşunun 100'üncü yıldönümünde uçmanın gururunu yaşadı.

Hazar Denizi kıyısındaki Ulusal Park'ta Azerbaycanlılar tarafından ilgiyle izlenen gösteride, önce Türk Yıldızları sahne aldı. Ardından da F- 16 savaş uçağıyla SOLOTÜRK gösteri yaptı.

Gösteri sırasında bazı izleyiciler fotoğraf ve görüntü çekerek bu anı kayıt altına almaya çalıştı.

Yaklaşık 50 dakika süren gösteriyi binlerce Azerbaycanlı izledi.

Bakü semasında yeteneklerini sergileyen Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK ekibi, gösterilerini başarıyla tamamladı.

İşte o gösteri:

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-azerbaycan-gosteri Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları Isparta'da gösteri uçuşu yapacak

Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi Türk Yıldızları, 8 Temmuz Pazar günü Isparta'da gösteri yapacak. Türk Yıldızları, bu gösteri öncesi Isparta/Yalvaç semalarında çevre tanıma uçuşu gerçekleştirdi.

Türk Yıldızları, bu tanıma uçuşunu twitter adresinden şu sözlerle paylaştı: "Isparta/Yalvaç semalarındayız! Çevre tanıma uçuşumuzu icra ettik, prova uçuşumuz bugün saat: 16:00'da yeni otogar bölgesinde. Gösteri uçuşumuz ise 08 Temmuz 2018 Pazar günü aynı yerde ve aynı saatte olacaktır. Tüm halkımız davetlidir."

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-isparta-gosteri Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları'ndan Yalvaç'ta nefes kesen gösteri

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde düzenlenen 'Yalvaç Pisidia Antiokheia Kültür Sanat ve Turizm Festivali' kapsamında, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları, nefes kesen gösteri düzenledi.

Yalvaç Belediyesi'nce düzenlenen 'Yalvaç Pisidia Antiokheia Kültür Sanat ve Turizm Festivali' kapsamında Türk Yıldızları, gösteri uçuşu yaptı. Gösteri, Yeni Otogar önündeki alanda, Kaymakam Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı MHP'li Halil Hilmi Tütüncü ve yaklaşık 10 bin kişi tarafından izlendi. Gösteri öncesi Yalvaç Belediyesi Mehteran Takımı mini konser verdi.

Uçuş gösterisinde, Türk Yıldızları'nın saatte 1315 kilometre hıza ulaşabilen 'NF-5A/B' tipi 7 özel uçağı kullanıldı. Saat 16.00'da başlanıp, yaklaşık 20 dakika süren gösteride çeşitli akrobasi hareketleri yapan Türk Yıldızları pilotları, gökyüzünde kalp çizip, birbirine çok yakın uçuşlar gerçekleştirdi.

Nefes kesen gösteri, Ispartalılar tarafından heyecanla takip edildi.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-yalvac Mesajı Paylaş

Merkator

Türk Yıldızları Kıbrıs'ı salladı

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni tüm dünyada başarıyla temsil eden Türk Yıldızları, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44'üncü yıl dönümü nedeniyle özel bir gösteri yaptı. F-5 uçaklarının jet motorlarının sesi, Kıbrıs'ı titretti…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ilgi ile seyredilen dünkü gösterinin ardından ekip Konya'ya dönüş yolunda saat 11.00'de Gazimağusa, Güzelyurt, Lefke ve Gemikonağı'nı gökyüzünden selamladı. Ardından ekip Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na döndü.

HATIRA EŞYALARA BÜYÜK İLGİ

TY-Store Tır'ları ise etkinlik boyunca KKTC'deydi. Büyük ilgi gören hatıra eşya satışlarının ardından Tır'lar Türkiye'ye dönerek satış turlarına devam edecek.

http://www.kokpit.aero/turk-yildizlari-kktc-2018 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter