IAI Heron İHA

Başlatan Atılgan, Şub 13, 2017, 01:25 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

IAI, MTCR uyumlu Heron TP'yi pazara sundu

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi, Hindistan'ın Bangalore' kentinde yapılan AeroIndia etkinliğinde, İsrail Hava Kuvvetleri'nin, Heron TP olarak da bilinen, ağır görev yüklü "Eitan" (İnatçı) insansız hava sisteminin ihracat versiyonunu tanıttı.

Heron TP ile aynı gövde etrafında inşa edilen Heron TP-XP adı verilen yeni ihracat sürümü, İsrail Hava Kuvvetlerindeki bir tonluk taşıma kapasitesileli versiyonunun aksine 450 kilogramlık bir yük taşıma kapasitesine sahip.

IAI yöneticisi Shaul Shahar'ın, Defensenews'e yaptığı açıklamaya göre, azalan yük, uçağı Missile Technology Control Rejiminin Kategori-1 eşik değerlerine uygun kalırken, 45 kilometrelik sensör ve alt sistemler paketini 45.000 fit yükseklikte 30 saat boyunca taşımasına olanak tanıyor .

Yetkili, özellikle, 300 kilometreden uzun bir sürede 500 kilogramlık yük taşıma kapasitesine sahip füze ve sevkıyat araçlarının ihracatını kısıtlayan füze kontrol rejiminde bulunan eşiklere atıfta bulundu. İsrail MTCR de imzacı değil; ancak bir politik olarak, özellikle Kategori 1 kısıtlamaları ile ilgili hükümlerine uymayı taahhüt ediyor.

Shahar, "Heron TP'nin benzersiz özelliklerinden bazılarına sahip bir ürün tasarlamak istedik, ancak MTCR'yi imzalamamış ülkeler dahil olmak üzere birçok ülkeden daha rekabetçi ve ulaşılabilir hale gelen bir sistem" dedi.

"Mevcut Heron-1'in hızını iki katına çıkartan ve 220 knot'luk bir hızla 30 saat boyunca 450 kilo taşıyabilen bir üründür. MTCR'nin kategori 2'sine uyduğundan, Ihracat için çok daha fazla fırsat sunuyor " diyen Shahar, IAI'nin başkan yardımcısı ve firmanın Askeri Uçak Bölümü genel müdürü olan eski İsrail istihbarat subayı.

Shahar, yeni Heron TP-XP'nin ABD askeri ve dünya çapında yarım düzineden fazla ülkede işletilen General Atomics MQ-9 Reaper'a karşı cazip bir alternatif sunacağını belirtti. Dahası, Heron-1'in uzun yıllar başarıyla faaliyet gösterdiği Hindistan da dahil olmak üzere IAI Heron-1'i işleten birçok ülkeye stratejik bir alternatif sunduğunu belirtti.

http://www.defensenews.com/articles/iai-to-debut-mtcr-compliant-heron-tp Mesajı Paylaş

Terra

"HERON" Hindistan yolcusu

Yeni Delhi ile Tel Aviv  arasındaki savunma sanayii ilişkileri her geçen gün daha da kuvvetleniyor.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) ile Hindistan Savunma Bakanlığı arasında 500 milyon dolar değerinde 50 adet Heron için anlaşma sağlandı.

Heron 1 tipi İHA'lar, 470 kg'a kadar yük taşıyabilirken, 45 saatten fazla havada kalabiliyor. 35.000 feet yüksekliğe ulaşabilen 350 km menzilli İHA 8.5 metre uzunluğa, 16.6 metre kanat açıklığına sahip.

http://m.defenceandtechnology.com/2019/02/25/heron-hindistan-yolcusu/ Mesajı Paylaş

nokta

IAI, T-Heron İHA'yı Açıklayacak

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (Israel Aerospace Industries /IAI) yeni T-Heron uçağını Paris Hava Şovunda tanıtacak.

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii 4 Haziran'da yaptığı açıklamada, Paris Hava Şovunun yeni askeri İHA uçağı T-Heron'u sunma fırsatı olacağını duyurdu. Faydalı yük taşıma kapasitesi 180 kilogram olan T-Heron, operasyonel görevlere göre farklı sensör tipleri ile donatılmak üzere tasarlandı.

http://www.c4defence.com/Gundem/iai-theron-ihayi-aciklayacak/8234/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter