Gazozbilim

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 26, 2015, 11:17 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HARZEMŞAH

Teşekkür ederim üstadım...

Burasını bilmiyordum.... Mesajı Paylaş

Kamalı Efe

Bensu Ice da Turgutlu'dan bilginize. Mesajı Paylaş

sahin1

Birkaç gün önce Uludağ gazozunun zencefillisine rastladım. Nette yaptığım kısa araştırma sonucu Kasım 2019'da yani kısa süre önce üretime başladığı yazılı. Uzun bir araştırma ve geliştirme sonucu zencefilli gazoz üretildiği yazılı. Başka bazı markalarda da rastladığım için bende sanki zencefilli gazoza doğru bir yönelim olduğu gibi bir intiba oluştu. Mesajı Paylaş

sahin1

Geçen hafta yeni açılmış bir kahvaltıcı-fırın iş yerinde Datça, Bor ve Marmaris gazozlarına tesadüf ettim. Bunlardan Bor'u daha önce de çeşitli vesilelerle görmüştüm. Marmaris gazozundan 2 farklı nüsha alıp kızımla birlikte tecrübe ettik. Bunlardan birisi zencefilli. Kızım buna bayıldı. Ben de çok beğendim. Pek çok markanın zencefilliye rağbet etmeye başladığını görmüştüm. Yılların Uludağ'ı dahil. Boşuna değilmiş. Ardından Çam havalı ve ballı modeline baktık. Çam havalıdan maksadın çam sakızı ve bal bileşiminden ibaret oluşu imiş. Bana ilginç geldi. Bor gazozu ise demirhindili tipini çıkartmış.
Gelişim ve gidişat bence pekiyi. Yerli gazozlarımıza tam destek. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Millilik sadece savunma sanayinde olmaz. Yabancı meşrubatlar yerine yerli gazozları tercih etmekte önemlidir...

Yerli gazoz iç ve içir...

:) Mesajı Paylaş

putty

Şub 10, 2020, 10:45 ÖÖ Last Edit: Şub 10, 2020, 10:47 ÖÖ by putty
Bu aslında Türklerin zengin şerbet mutfağının günümüze bir yansıması olarak da kabul edilebilir dimi.  Sadece içine karbondioksit basıyon. Zencefil demirhindi filan yani Muhteşem Süleymanda haremdekilerin hep içtiği şeyler bildiğin şerbet işte Mesajı Paylaş

sahin1

Ramazan şerbeti, gül şerbeti vs. de zaten bunu yansıtıyor. Mesajı Paylaş

sahin1

Goca Marmaras diye bir gazoz da varmış. Garip.
Linki:https://yerelgazoz.com/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter