30 Ağustos Zafer Bayramı

Başlatan Yönetim, Ağu 29, 2017, 08:22 ÖS

« önceki - sonraki »

Yönetim

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, bu ülke için canını veren tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

30 Ağustos 1922 tarihinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tarihin ilk "vekalet savaşı"nda, Yunanistan tetikçiliğinde, dönemin süper güçleri İngiltere ve Fransa'yı dize getirerek; "Anadolu'daki son Yörük çadırının dumanı tütüyorsa, henüz hiçbir şey bitmemiştir" sözünü kanıtlayan ecdadımızı saygı ile anıyoruz. Bu millet için gerek o dönem ve gerekse her dönem canını feda eden, sakat kalan tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun, bugünlerde de bizleri yalnız bırakmasınlar.

Tüm ulusumuzun Zafer Bayramı kutlu olsun. Mesajı Paylaş

Yönetim

Vatanımıza yeniden sahip olmamızı sağlayan, ordusuz, sanayisiz, fakir bir halkın, her şart ve koşulda esir edilemeyeceğini ispatlayan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu savaşı kazanmamızın baş müsebbibi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm atalarımızın ruhları şad olsun. Cennet mekanları olsun.
Mesajı Paylaş

Havuc99

Herkesin bayramı kutlu olsun. Bu gün yeni sürprizler görürmüyüz acaba? Mesajı Paylaş

putty

Ağu 30, 2020, 09:24 ÖÖ Last Edit: Ağu 30, 2020, 09:27 ÖÖ by putty
Z kuşağı gümbür gümbür geliyor.  Bütün paralar makamlar kadrolar ordular polisler mahkemeler öğretmenler okullar örgütlü yaşamlar hepsi onların olsun bizler yan gelip yatalım keyfimize bakalım yine biz kazanacağız. Yaşam nehri çünkü hep doğruya akar. Doğruya sırtını yaslayan kesim kazanmaya mahkumdur. Bir gün bütün Atatürk düşmanlarının nesilleri Kemalist olacaklar. Çocuk olmazsa torun olacak. Hiç bir şey yapmasak yine kazanacağız. Çünkü Atatürkçülük bir ideoloji değil hayatın aktığı doğrulardır. Bütün dünya Kemalist olmaya çalışıyor. Zavallı Atatürk düşmanları hiç umut yok onların kazanması için bunu kendileride biliyorlar bencilce kendi yaşamlarında bari diledikleri gibi yaşamayı yeterli görüyorlar. Onlarda biliyor torunları Kemalist düzende yaşayacak. Almanlar Fransızlar gibi yani. Mesajı Paylaş

Energy

Zafer bayramımız kutlu olsun. Allah sonsuza dek kutlamak nasip etsin.

Bu vesile ile tüm Z kuşağına Allah Didim de yazlık almayı nasip etsin. :D Mesajı Paylaş

farabi

Ağu 30, 2020, 09:58 ÖÖ Last Edit: Ağu 30, 2020, 10:03 ÖÖ by farabi
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Fevzi Paşa, Kazım Paşa, İsmet Paşa ile birlikte milli mücadelenin bu dönüm noktasında varlıklarını milletine siper ederek bir ulus devlet inşaa edilmesini sağlayan tüm ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyorum. Var olsun Kuva-yi Milliye ruhu. Mesajı Paylaş

BETONBEY

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Kurtuluş mücadelesini veren tüm şehit ve gazilerimizi, yüce milletimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mesajı Paylaş

putty

Eyl 08, 2021, 11:45 ÖÖ Last Edit: Eyl 08, 2021, 11:46 ÖÖ by putty
Bu belgesel çok iyi izlemenizi öneririm. 5.6 videolar büyük taaruzu anlatıyor. Bu kadar iyi savaşı anlatan belgesel bulamazsınız izlemenizi öneririm. Sakarya İnönü Kütahya tüm savaşlar var ama önce 5 ve 6. videolardan başlayın bence

ÖZGÜRLÜK YOLU BÜYÜK TAARRUZ
5.video
https://www.youtube.com/watch?v=JHhqhfnL5Hc
6.video
https://www.youtube.com/watch?v=8KCO3WInFj0&t=527s
7.video
https://www.youtube.com/watch?v=xM8UH3qskA8 Mesajı Paylaş

cursedc

Özellikle böyle detaylı anlatımlarda, alay ve tümenlerin kroki ve haritalarda yeri ve taarruz istikametleri detaylandırılmayınca kafamda cepheyi canlandırmakta zorlanıyorum. Selim Erdoğan Sakarya kitabında yapmıştı ama Büyük Taarruz kitabında o da vazgeçmiş. Yine de güzel çalışmalar çıkıyor son zamanlarda. Mesajı Paylaş

Mavibere

Sayın Putty! Önerdiğiniz videoları izledim. Gerçekten faydalı bir çalışma olmuş. Sadece bir hata buldum. Topçunun ihtiyatı olmaz. İhtiyat Topçu birliği yanlış bir ifade olmuş. Bunun dışında net, açık anlaşılır bir çalışma olmuş. Emeği geçenleri tebrik ederim.  Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter