Diplomatik Uçuşlarla Silah Kaçakçılığı İddiası

Başlatan Terra, Ağu 28, 2017, 01:04 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Bulgar bir gazeteci tarafından yapılan araştırma raporuna göre Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Irak'taki silahlı gruplara silah göndermek için diplomatik uçuşları kullandığı belirtildi.

Bulgar gazeteci Dilyana Gaytandzhiev tarafından kaleme alınan raporda Suudi Arabistan ve BAE'nin Irak ve Suriye'deki militanlara silah sağlamak için Azerbeycan'ın devlet havayollarını kullandığı belirtdildi.

Suudi Arabistan ve BAE'nin silah ticaretinde uçakların varış yerlerini maskelemek için diplomatik uçuşları kullandığı ifade edildi.

Yayınlanan rapora göre son üç yıl içerisinde Azerbeycan devlet havayolları Silk Way Airlines  en az 350 diplomatik uçuş gerçekleştirerek on binlerce ağır silah ve cephaneyi Ortadoğu'ya taşıdığı belirtildi.

DİPLOMATİK UÇUŞLAR

Gaytandzhiev raporunda Suudi Arabistan'ın silahları kendisi için satın almadığı belirterek, "Suudi ordusu yalnızca batının standartlara uygun silahlarını satın alıyor. Diplomatik uçuşlarda taşınan silahlar standartlara uygun değil. Bu nedenle taşınan silahlar Suriye ve Yemen'deki silahlı gruplara gönderiliyor" ifadelerini kullandı.

Diplomatik uçuşların kontrollerden muaf tutulduğunu belirten gazeteci Gaytanzhiev Suudi Arabistan ve BAE'nin Doğu Avrupa'yı silah temin merkezi olarak kullanmayı bırakmalarını istedi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/diplomatik-ucuslarla-silah-kacakciligi-iddiasi.html Mesajı Paylaş

Çıspıntır

ÖSO nün kullandığı Obüs mermileri ve grad füzeleri hep Bulgaristan üretimi. Mühimmatı koydukları kutuların üzerine fabrikalarının adını yazmaya çekinmemişler. Ruslar nasıl müsade ediyor bunlara ?

Diğer merak ettiğim konu Suudi Arabistan Irak'ta hangi gruplara silah gönderiyor ? Mesajı Paylaş

putty

Bulgarlar bu işlerin piri olduğundan tabi olayı kolay analiz edebiliyorlar Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter