Güngen Denizcilik

Başlatan Atılgan, Ağu 26, 2017, 10:54 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Güngen Denizcilik, M/T OTTOMAN COURTESY isimli tankeri teslim aldı


Ankara merkezli armatörlük firması Güngen Denizcilik ve Taşımacılık Şirketi, 2015'in üçüncü çeyreğinde Güney Kore Hyundai Tersanesine sipariş ettiği 2 adet, 153 bin 200 DWT suezmax tipi ham petrol taşıma kapasitesine sahip tankerlerden ilki olan M/T OTTOMAN COURTESY'i geçen hafta teslim aldı.

Deniz Haber Ajansı'nın edindiği bilgiye göre, Hyundai Tersanesi'nde inşa edilen 269 metre boyunda, 42 metre genişliğinde ve 153 bin 200 DWT ham petrol taşıma kapasitesine sahip M/T OTTOMAN COURTESY isimli tankere Türk bayrağı çeken Güngen Denizcilik, gemiyi günlüğü 14 bin dolardan Hollandalı VITOL'e bir yıllığına kiraladı.

Deniz Haber Ajansı'nın data verilerinden derlenen bilgiye göre, 2015 yılının Eylül ayında Güney Kore Hyundai Tersanesi'ne sipariş edilen ikisi opsiyonlu 4 tankerden ikisinin kesinleştirildiği diğer ikisinin ise iptal edildiği öğrenildi.

Aynı verilerde sipariş edilen ilk iki geminin maliyetinin 105 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Ankaralı armatörlük firması, Güngen Denizcilik!

Güngen Denizcilik, 1976 yılından beri dış ticaret yatırımları ve 1990 yılından itibarende denizcilik sektöründe faaliyet gösteren Ankara merkezli armatörlük firması olarak öne çıkıyor.

Şirketin filosunda, son teslim aldığı M/T OTTOMAN COURTESY isimli tankerle birlikte toplam 756 bin 638 DWT ham petrol taşıma kapasitesine sahip M/T OTTOMAN TENACITY, M/T OTTOMAN INTEGRITY, M/T OTTOMAN EQUITY ve M/T OTTOMAN NOBILITY isimli 5 adet suezmax tanker bulunuyor.

http://www.denizhaber.com.tr/gungen-denizcilik-mt-ottoman-courtesy-isimli-tankeri-teslim-aldi-haber-76072.htm Mesajı Paylaş

saladin

Yazik, Turkish demeye dilleri varmamis..... Bari isimlerde kullandiklari dili arapca yapsalardi.... Mesajı Paylaş

Anatolia

Oncelikle firmaya hayirli olsun , umarim gelisir guclenir ulkemize daha fazla ekonomik katki sunar.

Biz bu isi neden Ingiliz gibi kiviramiyoruz ?  Kraliyet Ingiliz Ticaret Gemisi vb. ?  Ottoman Turkish Trade Ship , Imperial Turkish Trade yazmak agirlarina gidiyorsa Ottoman yap orayi yine kullan , kimse Ottoman kullanmayin demiyor ki.  Elin Avrupasi her bir tarihi haritasinda Turkish Empire veya Turks diye yaziyorsa seni temsilen bir zahmet Turk'u ekleyiver oraya Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter