Milgem Programı

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 26, 2015, 10:54 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

kimlikci

Türkiye Romanya'nın Fırkateynlerini modernize etmeye talip
STM, 6 Nisan'da yaptığı açıklamayla, Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı gemilerin Köstence Limanı'nı ziyareti esnasında, STM öncülüğündeki heyetin, Romanya'nın fırkateynlerinin modernizasyonu üstlenmek için yapılan hazırlıkları, Romanya Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri yetkililerine sunduğunu duyurdu.
Türk Deniz Kuvvetlerine ait gemilerin, Türkiye ve Romanya arasındaki iş birliğini desteklemek üzere gerçekleştirdiği ve kamu ve özel sektörün müşterek katılımıyla gerçekleşen ziyaret programına; Romanya'dan Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Alexandru Mirsu, Savunma Komitesi Başkanı Senatör Ion Mocioalca, üst düzey subaylar, kamu ve özel sektör temsilcileri ile basın mensupları katıldı. Türkiye'yi ise Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay başkanlığında, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Dr. Cemal Sami Tüfekçi ve STM Genel Müdürü Davut Yılmaz ile diğer üst düzey yöneticiler temsil etti.
4 Nisan'da gerçekleştirilen organizasyonda, Romanya Deniz Kuvvetleri'ne ait iki fırkateynin modernizasyonu için açılan ihaleye ilişkin çalışma da yapıldı. 2004-2005 yıllarında savaş sistemleri sökülerek satılan 2 adet İngiliz yapımı Tip-22 sınıfı fırkateynin yenilenmesi ihtiyacının karşılanması için Romanya tarafından uluslararası ihale açılmıştı. Bu ihaleye katılmak üzere STM öncülüğünde yapılan hazırlıklar, Romanya makamlarına sundu.
Söz konusu modernizasyon projesine ilave olarak, ADA sınıfının ilk gemisi TCG HEYBELİADA'nın imkan ve kabiliyetleri de Romanya Deniz Kuvvetleri ve savunma sanayisi yetkililerine tanıtıldı.
Tanıtım faaliyetinin önemli adımlarından bir diğerini; Türkiye'den STM liderliğinde, HAVELSAN ve ASELSAN ile Romanya'dan CSR firmasının katılımıyla gerçekleştirilen Proje Grubu İşbirliği Anlaşması'nın imzalanması oluşturdu.

http://www.milscint.com/tr/turk-savunma-sanayisi-romanyanin-firkateynlerinin-modernizasyonuna-talip/ Mesajı Paylaş

7Skies


Müjdat Uludağ SSM Deniz Platformları Müdürü


Milgem


3. geminin tek-gövdesi tamamlandı. Bu gemi iç donanım için hazırlanmakta. Bu geminin kritik parçalarının yapımı tamamlanmış olup bir sonraki aşamadı bunlar gemiye takılacaktır.

4. geminin blok inşaası devam etmektedir.
http://www.defenceturkey.com/?p=article&i=2256#.VyWxJOQ4RuE Mesajı Paylaş
.

kimlikci


swat

çok şükür bu gemide donatım aşamasına geldi özellikle 2. gemi sonrası işim RMK'dan alınması sonrası çıkan türlü dedikodular projenin tıkandığı yönündeydi.

Uzun sürede F-513'ten bilgide alamayınca açıkcası bende korkmaya başlamıştım, her ne kadar burada detaylar konuşulsada gemi ete kemiğe bürününce projenin akibeti ile ilgili netlik oturdu bu da uluslararası kamuoyuna yeterli bir mesaj olmuştur.


Mesajı Paylaş

byemre

Atmaca'yı dikey fırlata bilme imkanına sahip olsak, oluşacak boşlukta 16 vls sığar heralde. Ya da  hangarin yanındaki boşluklara koyabiliriz. Tabi cephane olduğu söyleniyor, ama bir çözüm bulunmalı. Her ne kadar hava savunma şemsiyesinin içinde görev yapacak olsada kendini savuna bilmeli. 3 tane harpoon atsalar gemi kesin vurulur. Ruslar küçücük gemilerden seyir füzesi atıyorlar bizim geminin doğru dürüst hava savunması yok. Mesajı Paylaş

Tuco

O VLS oraya sığabilecek boyutta mı acaba veya geminin stabilitesini üzerindeki stresleri nasıl etkiler Mesajı Paylaş

kimlikci

#36
Haz 18, 2016, 12:39 ÖS Last Edit: Haz 18, 2016, 12:42 ÖS by kimlikci
Cumhurbaşkanı Erdoğan Burgaz Ada korvetinin denize indirilme töreninde konuştu

"Amfibi türü Anadolu gemisinden sonra artık biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz ve uçak gemimizi inşallah yapacağız." dedi.

http://aa.com.tr/tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-ucak-gemimizi-insallah-yapacagiz/593792

Törende aynı zamanda Kınalı Ada korvetinin de ilk kaynağı yapıldı
Mesajı Paylaş

ocay

http://onedio.com/haber/erdogan-kendi-ucak-gemimizi-yapacagiz--717043

Törende CB Kendi Uçak Gemimizi yapacağız demiş. LHD sonrasında neden olmasın? Önce bir şu gemiyi nasıl kullanacağımızı anlayalım da.. Mesajı Paylaş

putty

Uçak gemisi bize çok lazım. Değilmiş gibi görünüyor ama Ege de Yunanlı lehindeki ezici adaletsizliği ancak bir uçakgemisi ile dengeleyebiliriz. Rodos un oralarda dolaşan bir uçak gemisi ile hava sahası iddiamızı çok rahat dayatabiliriz. Mesajı Paylaş

warrior

Şimdi  bu,uçak gemisine inip kalkan Milli Uçak'da ister! Mesajı Paylaş

Teknisyen

TF-X bitmeside bizin LHD'yi tam öğrenip bundan uçak gemisi modeli çıkarmamız aşağı yukarı zaten aynı döneme gelir oda 2030 dan önce olmaz herhalde. o zamanda TF-X yapmış uçurmuş olursak ve uçak gemisi yapılamaya niyetlenilirse gemiden inip kalkan bir uçak istemek gayet doğal olur. Mesajı Paylaş

saladin

#41
Haz 18, 2016, 06:32 ÖS Last Edit: Haz 18, 2016, 07:25 ÖS by saladin
Evet de kara konuşlu bir uçağın gemiye uyarlaması nasıl olacak?özellikle ilk defa tasarlayan bir ülke  için. Mesajı Paylaş

putty

Erbakanın yerli uçakları gibi bu proje. O zamana kim öle kim kala. Çoktan ülkenin rengi değişmiş olur o günler gelene kadar. Sultan Süleymana kalmadı bu dünya.
Mesajı Paylaş

turkdefence

Çoğu kişi Erbakan'ı (islamcı siyasi kişiliğinden dolayı) sevmez, Lakin ilgili şahsın ileri görüşlülüğüne siyasi düşüncelerden soyutlanıp hak vermemek elde değil.

30 yıl sonra yine yeni yeniden TX projesini tartışıyoruz. O gün Tusaş bu projeyi yapmış olsaydı TX'in motoru milli olacak mıyı tartışıyor olurduk!

Sayın Arda Mevlütoğlu'nun şu yazısını mutlaka okumak gerekiyor: http://www.siyahgribeyaz.com/2016/02/turkiyenin-son-anda-iptal-edilen-egitim.html

30 yıl sonra bu projedeki tekliflerin aynısı ile Leonardo firması teklif verse yine kabul edecek durumdayız! Mesajı Paylaş

kimlikci


Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter