TF-2000 HSH Fırkateyni

Başlatan swat, Eyl 30, 2015, 06:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Motor hariç neredeyse her şeyi yerli olacak bu gemilerin. Para ülkenin bir cebinden öbür cebine geçecek. Tabi devlet hesap yaparken kendi cebine bakar. Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Para içeride kalacakta, para yine devletin cebinden çıkacak, büyük oranda firmaların cebine girecek. Zaten yerli sistemlerdede birçok alt parça ithal. Yani o kadar da kolay değil malesef. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

May 16, 2019, 11:22 ÖÖ Last Edit: May 16, 2019, 12:02 ÖS by HARZEMŞAH
Durun bakalım yahu? Bu aceleniz de ne?

Daha projenin yerden yere vurma aşamasına bile geçmedik...

Malum Atmaca'da da sea-skimming özelliği yoktu ya? Putty'nin test sırasındaki görüntü kalitesini değerlendirdiği kamera acaba niçin yerleştirildi, görüntüler niçin servis edildi? İşimizi gücümüzü bıraktık, 3-5 ergenin forumlarda ortaya attığı ve garip bir biçimde kamuoyunun çoğunluğunu inandırdığı safsataları çürütmek için efor sarf ediyoruz.

Evet. Adı TF-2000 olarak kaldı ama artık bir firkateynden değil bir muhripten bahsediyoruz... Mesajı Paylaş

petibor

May 16, 2019, 12:49 ÖS Last Edit: May 16, 2019, 12:53 ÖS by petibor
Ben kamerayı bu füzede test amaçlı koyduklarını düşünüyorum hibrit bir güdüm olarak görmedim video yu kesinlike. Aklımada hiç başka bir şey gelmedi video yu izlerken. Ama sonuçta düşününce bu video geniş bant bir veri linki ile iletilmiş olmalı ve bir anlamda gerçektende TV güdüm olmuş yani nerede ise. Benim aklıma hiç hibrit güdüm gelmedi test düzeneği bu ama bir yandanda sanki hibrit güdüm yani un şeker filan var gibi füzede. Üstüne alpagut daki kadar minicik bir kamera seti koysan al sana SOM füzesi yani test ederken som değilsede popeye yapmışlar zaten nerdeyse. Atmaca da kamera yok IIR yok ama yarın birisi biz füzeye kamera koyduk artık dese bakın şıu küçük delikte yetecek kadar kamera var dese hiçte şaşırmamak gerek yani. Kement projesi işte bir anlamda başka ne işe yarayacak Mesajı Paylaş

swat

@petibor Atmaca güdüm sistemi açık kaynaklarda INS/GPS+RA+DL IIR'den hiç bahsedildiğini okumadım??? Mesajı Paylaş

petibor

May 16, 2019, 01:26 ÖS Last Edit: May 16, 2019, 01:34 ÖS by petibor
Bende yok diyorum zaten var demedimki. Ama yani yarın biz koyduk deseler şaşırmamak lazım füzede herşey var buna alt yapı olarak test için bile video ilettiğine göre. Gerçi video yu nereye iletiyor 1 km uzağında uçan refakat eden uçağamı bilemeyiz. Ama sonuçta kement projesi var er geç bu veri bağı olacak yada oldu. Yani Atmaca kesinlikle aktif radarlı bir füze sadece ama yarın bir kamera koyduk lazım olursa deseler şaşırmayız. Ama şu anda yok öyle bir şey tabiki. Eğer füzeye donanım olarak ek kabiliyet haberleşme anlamında zorlamıyor ise eşek kadar bir kamera olmasada bir tane IIR kamera neden olmasınki mantıken. Veri bağı var ise ve video naklinede uygun bant genişliğinde ise bir küçük görüntü sistemi aklensin bence. Alpagut da ne varsa onu koysunlar yeter sonuçta minnacık füze alpagut ama önünü gece gündüz görüyor tv güdüm için fazlası ile yeter. Popeye kadar kullansak yeter karadaki bir sığınağı vururuz seyir füzesi olmasın tv güdümlü füze olsun yeter bize. Kement projesi izin veriyor ise niye yapmayalım onu diyorum kement zaten içinde olacak su bardağı kadar kameramı çok gelecek yani Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter