İ Sınıfı Fırkateyn

Başlatan 7Skies, Eki 11, 2015, 01:26 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

LECTRİ

Eki 20, 2020, 04:44 ÖS Last Edit: Eki 20, 2020, 04:46 ÖS by LECTRİ
Hayırlı olsun. Birlikte üreteceğiz dediklerine göre Milgem'den farklı olarak, birlikte geliştirilip üretilecek yeni bir korvet tahmin ediyorum. Burak sınıfı yerine ve adedi de daha fazladır umarım. Mesajı Paylaş

HDS

Ukrayna'nın bir Milgem istediğinden emin değilim. Ne olursa olsun Sovyet ekolünden geliyorlar.  Mesajı Paylaş

emrebenn

Kendi projeleri vardı.
Mesajı Paylaş

Havuc99

Ukrayna bitik bir ülke öyle çok fazla gemi alacak ve yeni bir proje üretecek ne ekonomiler var nede insan kaynağı. Temin edebilecekleri korvet sayısı 2 yada 3 ü geçmez bunun için mantıklı yol milgemi ellerindeki sistemlerle donatıp envantere katmaktır. Bu kadar ufak sayıda gemi için yeni bir projeye girişmeye değmez. Mesajı Paylaş

dustdevil

Eki 20, 2020, 05:41 ÖS Last Edit: Eki 20, 2020, 06:16 ÖS by dustdevil
Eski forumlarda Milgem de proje iken şu gemiyi (Mistral-1500T) Milgem'e çok benzetmiştim, her milli tasarım altında orjinal başka bir yabancı marka çıkıyordu, ama bir bağlantı çıkmamıştı (yoksa Milgem projesi öncesi teklif miydi):

https://shipyard61.com.ua/war2-eng.html

Nesini benzettin derseniz, ilk tasarımlarda tekne formu benziyordu:

https://www.modelteknikleri.com/korvetler/2851-milgem-projesi-hk.html

Mesajı Paylaş

tomcat

twitter'da Yusuf Akbaba yazmış:

"""""" İ sınıfı fırkateyn projesinde gemi itki sistemlerinde ambargo söz konusu olursa Ukrayna alternatifi değerlendirilebilir.

Gemide kullanılacak VLS'ler yurtdışından tedarik edilemedi (Ambargo yedik)

VLS konusunu halletsek bile ESSM açığımız mevcut.

Hisar yada Göktuğ füze ailelerinden birini İ sınıfı firkateynlerde görme umuduyla bekliyorum. """"""

VLS^de ambargo hususunda birşeye burada yada başka bir yerde rastlamadım diye hatırlıyorum. Yeni bilgi midir? Proje bu tip muhtelif ambargolardan dolayı mı hala kızakta acep?

Mesajı Paylaş

dustdevil

Açık kaynak kullanmayan ya da kaynak vermeyen kişileri haber kaynağı olarak çok ciddiye almamak lazım. Doğru/yanlış çıkabilir ve benim de bazen takip ettiğim hesaplar ama Türk savunma sanayi konularında haber portalı veya şahıs yazıyor olsun bu tür mesajlar çok zararlı oluyor çünkü sorgulamadan %100 doğru kabul edecek büyük bir kitle var. Mesajı Paylaş

putty

Kas 21, 2020, 02:49 ÖS Last Edit: Kas 21, 2020, 02:51 ÖS by putty
Kıbrıs tan tut pkk ile mücadeleye Karabağ'a Suriye'ye Libya'ya her savaşta çatışmada ambargo yedik. Bizim biraz daha dişimizi sıkıp rahatlayınca kanum çıkartıp silah ithalatını yasaklayalım bu ülkelerden. Savaşta kullanılmak için alınan silahlara ilk savaşta ambargo uyguluyorlar çünkü. Bunlar istiyorki Afganistan da filan sadece silah kullanalım biz heralde. Kızgınlıktan demiyorum gerçekten aklın gereği bu bence yoksa güvenlik riski yani bu durum. Versin birisi kanun tasarısı ABD den silah alımını yasaklayan bir tasarı. Sebebi çok basit lazım olunca hep ambargo uygulanıyor Mesajı Paylaş

TeoMan

Kas 21, 2020, 03:03 ÖS Last Edit: Kas 21, 2020, 03:39 ÖS by TeoMan
Benim korkum bizim milletin ardı biraz rahat görünce bütün herşeyden eli eteği çekmesi.Ambargo olmasa ASELSAN olmazdı en akla gelenden.

O yüzden bizim millete ''kontrollü'' kaos iyi geliyor başka türlü bizimkiler 'NATO müttefiklerinden' alıyordu zaten herşey iyiydi hoştu yani.Şu anki politik konjonktür için bardağa dolu tarafından bakacaksak bu şekilde bakıyorum ben.

Mesajı Paylaş

TeoMan

Sağolun hocam bilgilenmiş oldum. Mesajı Paylaş

dustdevil

Estağfurullah, tesadüf Lavi ile alakalı bir kitap okuyordum orada rastladım ben de. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter